Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ZeTime: chytré hodinky se skutečnými ručičkami i dotykovým displejem

1.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Švýcarské ZeTime jsou hodinky, které se snaží zkombinovat to nejlepší z chytrých a analogových ciferníků. Vybaveny jsou totiž kulatým dotykovým displejem, který je částečně překryt klasickými ručičkami. Zájem na Indiegogo dokazuje, že to byl dobrý nápad.
V minulosti jsme mohli vidět už řadu výrobců, kteří zkombinovali chytré a analogové chytré hodinky. Výsledek však byl víceméně stejný: klasický ciferník v kombinaci s krokoměrem či upozorněním na přijaté hovory. To je na jednu stranu elegantní řešení, neboť nikdo na první pohled nepozná, že máte na ruce chytré hodinky, ale funkčnost bývá dost omezená především z důvodu chybějícího displeje. Švýcarská společnost MyKronoz však přišla s hybridními hodinkami, které mají dotykový displej i klasické ručičky. Jak to celé funguje?

Hodinky disponují kulatým barevným TFT displejem s rozlišením 240 x 240 pixelů, uprostřed kterého se nachází malý otvor pro upevnění mechanických rafiček. To vše je překryto dotykovým panelem umožňujícím ovládání a odolným sklíčkem Gorilla Glass. Výrobce vyřešil také problém s tím, že by ručičky mohly překrývat text či jiný obsah na displeji. Procesor uvnitř hodinek může rafičky rychle odsunout pryč, aby nepřekážely. ZeTime mají průměr 44 mm (1,22“ displej), k dispozici však bude rovněž menší 39mm model (1,05“ displej). Oba jsou vyrobeny z nerezové oceli a mají tloušťku 12,8 mm. Slibována je odolnost proti vodě, a to při ponoření do hloubky až 30 m.

Kromě displeje je možné hodinky ovládat pomocí dvojice bočních tlačítek nebo digitální korunky. Na výběr bude z několika barevných variant i řemínků, které jsou navíc uživatelsky vyměnitelné. Nabídka chytrých funkcí je velmi podobná jako u jiných chytrých hodinek. K dispozici bude zrcadlení notifikací ze smartphonu, krokoměr, sledování dalších pohybových aktivit a spánku, měřič srdečního tepu, dálkové ovládání hudebního přehrávače nebo spouště fotoaparátu. Předinstalovány budou také aplikace jako kalendář nebo předpověď počasí. Na Android Wear zapomeňte, místo toho výrobce použije svůj vlastní MyKronoz OS. Kompatibilita je přislíbena s Androidem a iOS.

Při využívání dotykového displeje a chytrých funkcí můžeme očekávat výdrž okolo tří dnů. Pokud si ovšem většinu času vystačíme s klasickými ručičkami, měla by baterie vydržet až 30 dnů na jedno nabití. ZeTime se budou prodávat za 199 dolarů (4 900 Kč bez DPH), v rámci kampaně na Indiegogo lze ovšem hodinky předobjednat se slevou. Na nezájem zákazníků si výrobce rozhodně stěžovat nemůže, požadovanou částku se povedlo překonat více než stokrát.

Zdroj: Indiegogo.com
reklama