Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Misfit Phase: analogové hodinky s chytrými funkcemi

21.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Chytré hodinky jsou sice stále elegantnější, ale většina uživatelů stejně nedá dopustit na klasiku. Americká společnost Misfit připravila hodinky Phase, které mají strojek i ručičky, ale zároveň umí měřit pohybové aktivity nebo upozorňovat na přijaté zprávy.
Americká společnost Misfit, která má v nabídce řadu chytrých náramků, si nyní do svého produktového portfolia přidala první chytré hodinky. Jedná se o model, který můžeme označit jako hybridní. Kombinuje v sobě totiž to nejlepší z analogových a chytrých hodinek. Na jedné straně chybí pokročilé funkce jako dotykový displej, možnost instalace aplikací nebo hlasové ovládání, které můžeme najít u Apple Watch nebo Samsung Gear S3. Místo toho se Misfit Phase tváří jako klasické hodinky, i když přece jen umějí víc než jen ukazovat čas. Přesto zůstává základem hodinový strojek od Quartz.

Samotné hodinky mají elegantní, nenápadný design a jsou vyrobeny z hliníku. Řemínek může být podle preferencí zákazníka z kůže či silikonu, pro jeho snadnou výměnu použil výrobce vlastní systém uchycení. Místo originálních řemínků lze ovšem použít jakýkoliv jiný o šířce 20 mm. Samozřejmostí je voděodolnost, která je garantována do hloubky 50 metrů. Energii dodává vyměnitelná baterie s výdrží až šest měsíců, což je údaj, který mohou chytré hodinky s displejem jen závidět.

A co tedy Misfit Phase umí ve srovnání s jinými ručičkovými hodinkami? Zaprvé mají integrovaný krokoměr, takže počítají kroky a také vypočítají ušlou vzdálenost, spálené kalorie nebo dobu pohybu. V noci zase hodinky zaznamenávají dobu a kvalitu spánku. Naměřené údaje je možné sledovat v aplikaci Misfit, která je dostupná pro Android a iOS. Spárováním hodinek se smartphonem či tabletem, které samozřejmě probíhá přes bezdrátovou technologii Bluetooth, také uživatelé získají možnost upozornění na příchozí hovory, zprávy nebo notifikace z aplikací třetích strach, jako je například Facebook nebo WhatsApp. K upozornění slouží vibrační motorek a malá světelná dioda, která je umístěna na ciferníku.

Na těle hodinek nalezneme dvě tlačítka. Prvnímu může uživatel přiřadit libovolnou funkci, poslouží tak třeba k ovládání hudby nebo jako dálková spoušť fotoaparátu. Druhé tlačítko je určeno k nastavení budíku či kalibraci hodinek. Misfit Phase už se na evropských trzích prodávají s cenovkou 179 eur (4 800 Kč) ve variantě se silikonovým náramkem, respektive 199 eur (5 400 Kč) při zvolení koženého řemínku.

Zdroj: Arstechnica.com
reklama