reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus odhalil svůj první telefon s displejem 18:9. Bude levný

7.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Asus Pegasus 4S reaguje na aktuální trend displejů s tenkými rámečky a poměrem stran 18:9. K tomu navrch přidává duální zadní fotoaparát nebo baterii s nadprůměrnou kapacitou, cena by se navíc měla udržet v rozumné výši.
V letošním roce se objevil nový trend displejů s minimálními rámečky a nezvyklým poměrem stran 18:9, díky kterému vypadá displej o něco širší než při tradičním poměru 16:9. Co však překvapí je skutečnost, že se tento typ displeje velmi rychle dostal z vlajkových lodí do cenově dostupnějších modelů střední třídy. Příkladem je nový Asus Pegasus 4S, který byl tento týden představen na asijských trzích. Smartphone se vyznačuje kovovým tělem, které svým provedením připomíná iPhony. 5,7" displej na přední straně zasahuje až okrajům, kde navíc použití zakřiveného skla vytváří velmi zajímavý efekt. Překvapí však poměrně nízké rozlišení 1440 x 720 pixelů, které nasvědčuje tomu, že lákadlem této novinky by měla být také přijatelná cena.
 
 
Srdcem zařízení je blíže nespecifikovaný osmijádrový procesor, kterému může dělat společnost 3GB RAM + 32GB úložiště nebo 4GB RAM + 64GB úložiště, v obou případech rozšiřitelné pomocí micro SD karty. Na zadní straně nalezneme duální fotoaparát skládající se z 16MPx a 8MPx snímače, kousek pod ním je potom čtečka otisků prstů. Telefon podporuje Dual SIM i LTE (4G) a nechybí mu ani 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek. Potěší fakt, že taiwanský výrobce využil 4130mAh baterii, která by měla zajistit velmi solidní výdrž, bude však také záležet na celkovém odladění hardwaru a softwaru. Naopak mírným zklamáním může být použití staršího operačního systému Android 7.0 Nougat (s uživatelským rozhraním ZenUI), navíc zatím bez příslibu aktualizace.
 
Asus Pegasus 4S měří 152,6 x 72,7 x 8,8 mm a váží 188 g, zákaznici budou mít možnost vybírat z zobrazené černé a také zlaté barevné varianty. Smartphone byl oficiálně představen na čínském trhu, kde se začne prodávat v následujících týdnech, prozatím však neznáme konkrétní cenu. Vzhledem k silné konkurenci na tomto trhu si však Asus nebude moct dovolit jít s cenou příliš vysoko. Řada Asus Pegasus vznikla před několika lety jako konkurence levných modelů Xiaomi Redmi či Honor, do Evropy však prozatím oficiální cestou nepronikla, což bude nejspíš případ také nového Pegasusu 4S.
 


reklama
reklama
reklama