www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11

Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
, , aktualita
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
K oblíbeným
reklama
před čtvrt rokem jsme si říkali, že nový iPhone SE od Applu slaví v USA prodejní úspěchy. Tehdy šlo o 19 % trhu s novými iPhony, nyní je to za třetí čtvrtletí dokonce 22 %. iPhone SE (2020) totiž přináší moderní a výkonný hardware, který ale balí do zastaralého těla s Touch ID, obrovskými rámečky a jedním zadním fotoaparátem. To se podepisuje na poměrně nízké ceně a na Apple překvapivě dobrém poměru ceny a výkonu. Dle Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) je ale jedničkou na trhu řada iPhone 11, což není překvapivé, když ji tvoří 3 modely.
 
Apple iPhone SE 2020
 
Proti loňskému roku (Q3/19) úplně zmizel iPhone 7/7 Plus, který měl 16 %. Výrazně se snížily i prodeje iPhonu 8/8 Plus ze 17 % na asi 8 %. Není divu, když za podobnou cenu mohou mít ve stejném těle mnohem modernější iPhone SE s 22% podílem. Z přehledu zmizel také iPhone XS/XS Max, který měl loni asi 11 %. Výrazně si pohoršil iPhone XR (z 37 % na 7 %), jehož pozici zabral iPhone 11. Ten si naopak polepšil z cca 9 % na 31 %. Velký nárůst zaznamenaly také iPhony 11 Pro/11 Pro Max, které vyskočily z 10 % na zhruba 33 %. V dalším čtvrtletí budou procenta jistě opět výrazně odlišná, neboť se na trh dostanou iPhony 12 (včetně verze mini) a iPhony 12 Pro.
 
Apple iPhone prodeje
 
Zdroj: wccftech.com, TZ CIRP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily
Společnost Hon Hai Technology Group (Foxconn) známe jako výrobce elektroniky např. i pro Apple, nicméně v budoucnu chce rozjet i výrobu elektromobilů. Představila hned tři nové modely včetně autobusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu
Dopravní podniky se začínají obávat elektrických autobusů. Byť je ještě nedávno s velkou slávou zaváděly do provozu, kvůli nedávným požárům je některá města v Německu dočasně stáhla z aktivní služby.
16.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
V Číně se o svátcích tvoří fronty na nabití EV, NIO díky Battery Swap boduje V Číně se o svátcích tvoří fronty na nabití EV, NIO díky Battery Swap boduje
Jedním z často zmiňovaných argumentů proti elektromobilitě je to, co se stane, když velká část lidí najednou pojede dlouhou trasu (dovolená, svátky). V Číně to nyní zažili a měli problém. Menší byl u společnosti NIO, která má program výměny akumulátorů.
15.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023 Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023
Před měsícem jsme se dozvěděli, že se kvůli čipové krizi odsouvá Roadster až na rok 2023. Vypadá to, že nebude zdaleka jediným modelem, který nabere další zpoždění. Týkat se to má i ostatních připravovaných novinek.
14.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Obyvatelé centra Berlína zde chtějí zakázat provoz aut, a to i těch elektrických Obyvatelé centra Berlína zde chtějí zakázat provoz aut, a to i těch elektrických
Individuální automobilová doprava se postupně stává stále dražší a hůře dostupnou záležitostí. Běžná auta zdražují, elektromobily zlevňují jen pomalu a v Berlíně chtějí zakázat oboje. A tentokrát nejsou to politici, nýbrž sami občané.
12.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře