Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11

27.10.2020, Milan Šurkala, aktualita
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
před čtvrt rokem jsme si říkali, že nový iPhone SE od Applu slaví v USA prodejní úspěchy. Tehdy šlo o 19 % trhu s novými iPhony, nyní je to za třetí čtvrtletí dokonce 22 %. iPhone SE (2020) totiž přináší moderní a výkonný hardware, který ale balí do zastaralého těla s Touch ID, obrovskými rámečky a jedním zadním fotoaparátem. To se podepisuje na poměrně nízké ceně a na Apple překvapivě dobrém poměru ceny a výkonu. Dle Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) je ale jedničkou na trhu řada iPhone 11, což není překvapivé, když ji tvoří 3 modely.
 
Apple iPhone SE 2020
 
Proti loňskému roku (Q3/19) úplně zmizel iPhone 7/7 Plus, který měl 16 %. Výrazně se snížily i prodeje iPhonu 8/8 Plus ze 17 % na asi 8 %. Není divu, když za podobnou cenu mohou mít ve stejném těle mnohem modernější iPhone SE s 22% podílem. Z přehledu zmizel také iPhone XS/XS Max, který měl loni asi 11 %. Výrazně si pohoršil iPhone XR (z 37 % na 7 %), jehož pozici zabral iPhone 11. Ten si naopak polepšil z cca 9 % na 31 %. Velký nárůst zaznamenaly také iPhony 11 Pro/11 Pro Max, které vyskočily z 10 % na zhruba 33 %. V dalším čtvrtletí budou procenta jistě opět výrazně odlišná, neboť se na trh dostanou iPhony 12 (včetně verze mini) a iPhony 12 Pro.
 
Apple iPhone prodeje
 
Zdroj: wccftech.com, TZ CIRP


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama