www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11

Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
, , aktualita
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
K oblíbeným
reklama
před čtvrt rokem jsme si říkali, že nový iPhone SE od Applu slaví v USA prodejní úspěchy. Tehdy šlo o 19 % trhu s novými iPhony, nyní je to za třetí čtvrtletí dokonce 22 %. iPhone SE (2020) totiž přináší moderní a výkonný hardware, který ale balí do zastaralého těla s Touch ID, obrovskými rámečky a jedním zadním fotoaparátem. To se podepisuje na poměrně nízké ceně a na Apple překvapivě dobrém poměru ceny a výkonu. Dle Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) je ale jedničkou na trhu řada iPhone 11, což není překvapivé, když ji tvoří 3 modely.
 
Apple iPhone SE 2020
 
Proti loňskému roku (Q3/19) úplně zmizel iPhone 7/7 Plus, který měl 16 %. Výrazně se snížily i prodeje iPhonu 8/8 Plus ze 17 % na asi 8 %. Není divu, když za podobnou cenu mohou mít ve stejném těle mnohem modernější iPhone SE s 22% podílem. Z přehledu zmizel také iPhone XS/XS Max, který měl loni asi 11 %. Výrazně si pohoršil iPhone XR (z 37 % na 7 %), jehož pozici zabral iPhone 11. Ten si naopak polepšil z cca 9 % na 31 %. Velký nárůst zaznamenaly také iPhony 11 Pro/11 Pro Max, které vyskočily z 10 % na zhruba 33 %. V dalším čtvrtletí budou procenta jistě opět výrazně odlišná, neboť se na trh dostanou iPhony 12 (včetně verze mini) a iPhony 12 Pro.
 
Apple iPhone prodeje
 
Zdroj: wccftech.com, TZ CIRP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala