Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple iPhone SE 2, v těle iPhonu 8 prý díly z iPhonu 11

5.10.2019, Milan Šurkala, aktualita
Znovu se objevují zprávy o chystaném levném telefonu z dílen společnosti Apple. Nový iPhone SE 2 by podle nejnovějších zpráv měl do těla telefonu iPhone 8 dostat vnitřnosti z nejnovějšího iPhonu 11.
Nástupce iPhonu SE, to je nekonečné téma. Spekuluje se o něm už od vzniku první generace a je to tu zase. Analytici mají opět neoficiální zprávy o tom, jak by měl nový iPhone SE prý vypadat. Je nutné je brát s rezervou, podobných zpráv jsme tu už totiž měli několik. Ty poslední hovoří o tom, že by iPhone SE 2 měl převzít tělo telefonu iPhone 8 i s jeho větším 4,7” displejem. To je trochu smutná zpráva, protože telefon by sice dostal docela žádoucí větší displej, ale nikoli menší rámečky. Rozměry telefonu by tak znatelně narostly a už by nebyl tak kompaktní variantou jako původní SE, které bylo především díky malým rozměrům u mnoha zákazníků dost oblíbené. Ve výsledku by tak nebyl se svými 138,4 mm zas o tolik menší než iPhone 11 Pro s mnohem větším 5,8” displejem. Připomeňme, že původní iPhone SE měl 123,8 mm a 113 gramů.
 
Apple iPhone SE
 
Spolu s tím by si nová generace měla ponechat Touch ID a nebude zde odemykání tváří Face ID. Až příliš dobře zní naopak ten fakt, že by iPhone SE 2 měl dostat hardware z letošních iPhonů 11, tedy nejvýkonnější procesor A13 Bionic a 3 GB LPDDR4X RAM. Vzadu by podle všeho měl být jen jeden fotoaparát. Jaký bude ten vepředu, o tom řeč nebyla, ale doufejme, že to nebude ta ostuda, která byla u první generace SE úplně za zenitem už v době uvedení. Předpokládá se, že se nový telefon objeví na jaře příštího roku a do konce roku se prodá 30-40 milionů kusů.
 
Pro Apple by takový telefon mohl mít význam v tom, že by do svého ekosystému mohl uvrtat další zákazníky, kteří by mohli využívat jeho služeb, byť se dá předpokládat, že půjde mnohdy o takové zákazníky, kteří nebudou chtít zas tak moc utrácet. Otázkou je, jakou cenu by Apple mohl pro nový telefon vlastně nastavit. Jeho hardware by totiž měl být velmi výkonný a pak se nedá předpokládat, že by mohl být nějak moc levný. Další otázkou je, nakolik mají analytici pravdu a zda se vůbec nějaký iPhone SE 2 chystá.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama