Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Už se opět mluví o novém iPhonu SE, prý bude příští rok

6.9.2019, Milan Šurkala, aktualita
O příchodu nástupce malého telefonu iPhone SE se mluví už pár let, ale kde nic, tu nic. Nyní tu máme další zprávy, že by se tak mohlo stát v příštím roce, kde by tento telefon zkombinoval iPhone 8 a loňské iPhony XS.
Malý smartphone Apple iPhone SE se sice nesetkal s velkým úspěchem v bohatých zemích, ale v těch chudších se mu naopak dost dařilo. I proto se spekuluje nad tím, zda bude chtít společnost Apple zachránit klesající prodeje iPhonů uvedením druhé generace tohoto telefonu, byť by to znamenalo zisk především takových zákazníků, kteří už v ekosystému Applu obvykle neutratí moc peněz. Spekulace nad příchodem se objevují každou chvíli (např. v dubnu se tvrdilo, že přijde jako iPhone XE) a nyní tu máme další z nich. Ty poskytl server Nikkei.
 
Apple iPhone SE
 
Zatímco původní model byl vlastě iPhonem 6S v těle iPhonu 5S, tentokrát by mělo jít o vnitřnosti z loňských iPhonů XS, které se dostanou do menšího těla, které by mělo odpovídat spíše iPhonu 8 se 4,7" LCD obrazovkou. Dále se mluví o tom, že by se měla objevit varianta se 128 GB paměti a vzadu by měl být jen jeden jediný fotoaparát. V roce 2020, kdy se má údajně novinka představit, jde pro takovou třídu o něco už hodně zvláštního. Podle zvěstí by mělo k představení dojít na jaře, ale víme, jak to s nástupcem iPhonu SE a splňováním těchto spekulací je.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama