Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Amazon nejspíš zkusí další smartphone, tentokrát má lákat cenou

7.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Zatímco tabletům od Amazonu se prodejně dlouhodobě daří, pokus se smartphonem společnosti příliš nevyšel. Po několikáté odmlce však Amazon možná představí nový telefon, jen strategii tentokrát zvolí dost jinou.
Před třemi lety Amazon představil svůj první a zatím poslední smartphone. Fire Phone, jak zněl jeho název, však nedosáhl žádných výraznějších prodejních úspěchů. I přesto, že nabízel na svou dobu velmi solidní výbavu v kombinaci s rozumnými rozměry. A nepomohlo ani hlavní lákadlo v podobě trorozměrného efektu displeje, který byl zajištěn pomocí čtveřice předních kamerek. Amazon svému telefonu nasadil poměrně sebevědomou cenu, kterou sice postupně snižoval, ale už bylo pozdě. Na podzim 2015 byly vyprodány poslední kusy a začaly se šířit zvěsti, že Amazon to po neúspěšném pokusu vzdá se smartphony. A skutečně jsme v této souvislosti téměř dva roky nic nového neslyšeli. Nyní se objevila nová spekulace, podle které je na cestě druhý smartphonu od Amazonu. Jeho interní označení údajně zní "Ice", neboli opak slova "Fire".
 
 
 
 
Z dosud známých informací vyplývá, že nepůjde o přímého nástupce tři roky starého modelu Fire Phone. Hned první odlišností je cílení produktu. Nepůjde totiž o high-endový telefon, ale zástupce nižší třídy. Tomu odpovídá také očekávána cena okolo 6 000 indických rupií, v přepočtu asi 2 200 Kč bez DPH. Amazon by měl nyní testovat několik variant a prozatím není jasné, zda se na trh dostanou všechny nebo jen jedna z nich. V jejich výbavě nalezneme displej o úhlopříčce 5,2" nebo 5,5", osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 435, 2GB operační paměť, 16GB interní úložiště nebo 13MPx zadní fotoaparát. Chybět by neměla ani čtečka otisků, která v dané cenové kategorii rozhodně není samozřejmostí.
 
Operačním systémem exsitujících prototypů je Android 7.1.1 Nougat, tedy jedna z vůbec nejaktuálnějších verzí. A dokonce se jedná o téměř neupravnou verzi Androidu, která dokonce obsahuje předinstalovaný Google Assistant. To je dost překvapivý krok, neboť Amazon má svého vlastního inteligentního asistenta, který nese název Alexa. Americká společnost velmi výrazně upravuje Android ve svých tabletech, dokonce nahrazuje i veškeré služby Googlu svými vlastními alternativami. Naopak v připravovaném smartphonu bychom mohli najít dokonce také obchod s aplikacemi Google Play Store. Uvidíme, zda se to bude týkat také finální verzi, tedy pokud jí Amazon opravdu nabídne na trhu. Doplnil by tak svou nabídku levných tabletů s Androidem.
 
reklama