Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Amazon Fire Phone byl propadák, dalšího smartphonu se nedočkáme

10.9.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Amazon nedávno vyprodal všechny kusy svého prvního a na dlouhou dobu nejspíš posledního smartphonu Fire. Další telefon s logem Amazonu tedy nečekejte, místo toho to chce americký gigant zkusit třeba s extrémně levným šestipalcovým tabletem.
Vloni v červnu představil Amazon s velkou slávou svůj dlouho očekávaný smartphone. Nabídl na tu dobu solidní výbavu jako procesor Snapdragon 800, 2GB RAM a stereo reproduktory zabalenou v kompaktním těle se 4,7“ HD displejem. A ačkoliv běžel na operačním systému Android, všechny služby od Googlu nahradil Amazon svými vlastními alternativami.

Nejzajímavější funkcí Fire Phonu byl trojrozměrný efekt displeje, který byl zajištěn pomocí čtveřice předních kamerek snímajících polohu uživatelova obličeje. I tato unikátní vlastnost byla nejspíš jedním z důvodů, proč Amazon svůj telefon ocenil tak vysokou částkou. Ačkoliv byla cena modelu postupně snížena, prodeji to už moc nepomohlo.

Koncem srpna Amazon ze svých skladů vyprodal všechny Fire Phony. Výroba přístrojů už nepokračuje, takže další kusy naskladněny nebudou. A podle všeho se nedočkáme ani nástupce či jiného smartphonu s logem Amazonu. Dokonce údajně došlo k rozpuštění velké části týmu, která pracovala na vývoji Fire Phonu.

Americký gigant se zkrátka nechal odradit hned prvním neúspěchem a své síly bude raději soustředit na jiné typy zařízení. Jednou z chystaných novinek, o které se už pár dnů spekuluje, je šestipalcový tablet s cenou okolo 50 dolarů (1 200 Kč bez daně). Mělo by jít o jednoduché zařízení, které bude sloužit ke konzumaci digitálního obsahu, především toho od Amazonu.

Zdroj: AndroidCommunity.com
reklama