Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony

22.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Alcatel byl vždy jednou z nejaktivnějších značek na velkých veletrzích, v letošním roce jsme se však mnoha novinek nedočkali. Možná to napraví na blížícím se veletrhu IFA 2017, kde by mohy být představeny minimálně čtyři smartphonové novinky od Alcatelu.
Alcatel, značka dnes patřící čínskému gigantu TCL, je známý především pro své cenově dostupné modely, kterých má v nabídce docela dost. Připomeňme, že v prvním čtvrtletí letošního roku se nabídka rozšířila například o Alcatel A5 LED s netradičními blikajícími zády, nebo velkém phabletu Alcatel A3 XL s nepříliš přesvědčivou výbavou. Při příležitosti veletrhu IFA 2017, který v Berlíně začne už příští týden, bychom se měli dočkat pár dalších nových modelů. Ruský zdroj přinesl o třech, respektivě čtyřech připravovaných smartphonech od Alcatelu Dlouho očekávaná vlajková loď Alcatel Idol 5 mezi nimi však není.
 
 
Alcatel A3 Plus by měl přijít ve variantě s 3G a 4G, přičemž rozdíly nejspíš nalezneme nejen u podporovaných sítí, ale také další výbavy včetně procesoru. Pokud bychom porovnali obrázky zadní strany obou variant, mohli bychom si všimnout, že A3 Plus 3G disponuje čtečkou otisků, zatímco A3 Plus 4G nikoliv. Vysvětlení by však mohlo být takové, že druhý jmenovaný model má čtečku umístěnou na přední straně pod displejem. Tyto cenově dostupné telefony, které by měly být zaměřeny na mladší uživatele vyhledávající sociální sítě, mají být vybaveny 5,5" displejem, ale jen s HD rozlišením. Na výběr nejspíš bude z více barevných variant včetně populární zlaté nebo růžové.
 

Alcatel U5 HD by se měl dokonce stát jedním z nejlevnějších smartphonů v nabídce této značky. Design zadní strany by mohl být řešen podobně jako u modelů A3 Plus, ale nabídka barevných variant bude patrně chudší – na uniklém renderu je jen černá a bílá. Jak může napovídat název, Alcatel U5 HD bude údajně disponovat pětipalcovým displejem s HD rozlišením  I přes nižšší cenu by se měl telefon pochlubit pokročilejšími nástroji pro úpravu selfie, předinstalovaný operační systém Android Nougat už je potom skoro samozřejmostí.
 

Alcatel A7 XL bude největší a zároveň nejvybavenější novinkou z této čtveřice. Výrobce údajně použil 6" IPS displej s 2.5D sklíčkem, které je mírně zahnuté na bocích, ale do vyššího rozlišení patrně neinvestoval, i tentokrát tedy můžeme očekávat 1280 x 720 pixelů obvykle označovaných jako HD. Podle uniklých informací se můžeme těšit na duální zadní fotoaparát v kombinaci 12MPx a 2MPx snímače.
 


reklama