www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Aktualizace Oreo pro Xiaomi Mi A1 byla zastavena kvůli chybám

Aktualizace Oreo pro Xiaomi Mi A1 byla zastavena kvůli chybám
, , aktualita
Diskuzní fóra se plní stížnostmi nespokojených majitelů Xiaomi Mi A1, kteří už aktualizovali na Android 8.0 Oreo. Stěžují si na nestabilitu aplikací, rychlejší vybíjení baterie a další problémy, proto byl update pozastaven.
reklama
Xiaomi pro svůj první smartphone Android One slibovalo aktualizaci na Android Oreo do konce roku 2017. A tento slib splnilo, i když velmi těsně, update totiž vyšel 31. prosince a začal být šířen ve vlnách. Avšak zdá se, že čínského výrobce zajímalo více dodržení termínu než kvalita aktualizace, poměrně dost uživatelů Xiaomi Mi A1 si tak na internetu stěžuje na různé problémy, se kterými se setkali po aktualizaci. Naštěstí se to neobešlo bez odezvy, neboť Xiaomi údajně dočasně pozastavilo distribuci této aktualizace. Informace se objevila na facebookových stránkách indického zastoupení, ale nejspíš se týká celého světa.
 
 
Aktualizace přinesla standardní novinky z Androidu Oreo včetně režimu obraz v obraze, přepracovaného rychlého nastavení nebo nových notifikací. Také přibyla nová nastavení baterie, noční režim (potlačující bílé světlo) či zvukové režimy z MIUI. Jaké jsou však problémy, na které si uživatelé stěžují? Než se pustíte do čtení a začnete se děsit, mějte na paměti, že málokterý problém postihl všechny uživatele a některé z nich mohou být opravdu velmi ojedinělé.
  • Výdrž baterie není něco, v čem by Xiaomi Mi A1 excelovalo a poslední update bohužel situaci nezlepšil. Naopak si někteří uživatelé všímají, že procenta mizejí ještě rychleji než dříve, přičemž na vině by mohl být Bluetooth.
  • Po aktualizaci se měla zhoršit stabilita aplikací, které tak častěji padají nebo přestanou odpovídat. Častěji také uživatelé zaznamenávají problémy s výkonem.
  • Msto aplikace fotoaparátu se mnohdy otevře jen prázdná černá obrazovka. Někteří uživatelé také tvrdí, že se zhoršila také samotná kvalita snímků (méně detailů, více šumu aj.), ale to může být klidně jen dojem.
  • Občas se objevují potíže s nízkou hlasitostí zvukového výstupu, po připojení sluchátek se zase může vlastník Mi A1 setkat se zvukem připomínajícím syčení. Někdy se problémy dotknou také volání, kdy uživatel neslyší protistranu.
  • V některých případech telefon neukazuje notifikace, takže uživatel může přijít o důležitou zprávu. Závadu údajně vyřeší restart zařízení, ale jen dočasně.
  • Vzácnější, ale o to nepříjemnější problém se týká nefunkčnosti dotykových tlačítek pod displejem. Ty buď nereagují vůbec, nebo jen občasně. I tady může problém na chvíli vyřešit restartování smartphonu.
  • Další uživatelé si zase stěžují na čtečku otisků prstů, která telefon neodemkne. Z nastavení také měla zmizet možnost aktivace gesta.
  • Jinou dost nepříjemnou závadou je nefunkční internetové připojení. Ačkoliv telefon ukazuje aktivní 4G sítě, internetovou stránku nenačte.
  • Mnohdy nefungují Služby Google Play, což je poměrně důležitá sada nástrojů předinstalovaná v telefonech s Androidem.
  • Poslední problém, který se někdy objevuje, se týká funkce ambient display, tedy automatického rozsvícení displeje při přijaté notifikaci. Někteří uživatelé tvrdí, že tato vychytávka po aktualizaci nefunguje.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung představil 5G Exynos Modem 5100 Samsung představil 5G Exynos Modem 5100
Samsung je vedle Intelu, Qualcommu a dalších jednou ze společností, která chce prorazit na trhu 5G modemů. Výsledkem je tak nový Exynos Modem 5100, který má být prvním, jenž splňuje všechny 3GPP Rel.15 standardy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness
Zákulisní informace naznačují, že společnost Google chystá nového asistenta pro cvičení a živý zdravotní styl obecně. Aplikace se patrně bude jmenovat Google Coach a pomůže i se návrhy na vyváženou stravu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus
Prestižní odborná ocenění EISA Awards pro letošní rok našly své majitele. Spokojen může být Huawei, který uspěl hned ve dvou kategoriích a s prázdnou neodešla ani Nokia. Naopak odborné recenzenty letos neoslovil Samsung.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim
Google představil speciální verzi Androidu 9 Pie, která je určena pro nejlevnější smartphony na trhu. Go Edition zabírá méně prostoru v úložišti, rychleji se spouští a chrání uživatele díky vylepšenému zabezpečení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík
Vylepšila se další technologie baterií, která by měla změnit svět elektromobilů, byť nejde zas až o takovou novinku. Flow-baterie vyvinuté na Univerzitě v Glasgow by měly dle potřeby poskytnout elektřinu nebo vodík.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře