www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Aktualizace Oreo pro Xiaomi Mi A1 byla zastavena kvůli chybám

Aktualizace Oreo pro Xiaomi Mi A1 byla zastavena kvůli chybám
, , aktualita
Diskuzní fóra se plní stížnostmi nespokojených majitelů Xiaomi Mi A1, kteří už aktualizovali na Android 8.0 Oreo. Stěžují si na nestabilitu aplikací, rychlejší vybíjení baterie a další problémy, proto byl update pozastaven.reklama
Xiaomi pro svůj první smartphone Android One slibovalo aktualizaci na Android Oreo do konce roku 2017. A tento slib splnilo, i když velmi těsně, update totiž vyšel 31. prosince a začal být šířen ve vlnách. Avšak zdá se, že čínského výrobce zajímalo více dodržení termínu než kvalita aktualizace, poměrně dost uživatelů Xiaomi Mi A1 si tak na internetu stěžuje na různé problémy, se kterými se setkali po aktualizaci. Naštěstí se to neobešlo bez odezvy, neboť Xiaomi údajně dočasně pozastavilo distribuci této aktualizace. Informace se objevila na facebookových stránkách indického zastoupení, ale nejspíš se týká celého světa.
 
 
Aktualizace přinesla standardní novinky z Androidu Oreo včetně režimu obraz v obraze, přepracovaného rychlého nastavení nebo nových notifikací. Také přibyla nová nastavení baterie, noční režim (potlačující bílé světlo) či zvukové režimy z MIUI. Jaké jsou však problémy, na které si uživatelé stěžují? Než se pustíte do čtení a začnete se děsit, mějte na paměti, že málokterý problém postihl všechny uživatele a některé z nich mohou být opravdu velmi ojedinělé.
  • Výdrž baterie není něco, v čem by Xiaomi Mi A1 excelovalo a poslední update bohužel situaci nezlepšil. Naopak si někteří uživatelé všímají, že procenta mizejí ještě rychleji než dříve, přičemž na vině by mohl být Bluetooth.
  • Po aktualizaci se měla zhoršit stabilita aplikací, které tak častěji padají nebo přestanou odpovídat. Častěji také uživatelé zaznamenávají problémy s výkonem.
  • Msto aplikace fotoaparátu se mnohdy otevře jen prázdná černá obrazovka. Někteří uživatelé také tvrdí, že se zhoršila také samotná kvalita snímků (méně detailů, více šumu aj.), ale to může být klidně jen dojem.
  • Občas se objevují potíže s nízkou hlasitostí zvukového výstupu, po připojení sluchátek se zase může vlastník Mi A1 setkat se zvukem připomínajícím syčení. Někdy se problémy dotknou také volání, kdy uživatel neslyší protistranu.
  • V některých případech telefon neukazuje notifikace, takže uživatel může přijít o důležitou zprávu. Závadu údajně vyřeší restart zařízení, ale jen dočasně.
  • Vzácnější, ale o to nepříjemnější problém se týká nefunkčnosti dotykových tlačítek pod displejem. Ty buď nereagují vůbec, nebo jen občasně. I tady může problém na chvíli vyřešit restartování smartphonu.
  • Další uživatelé si zase stěžují na čtečku otisků prstů, která telefon neodemkne. Z nastavení také měla zmizet možnost aktivace gesta.
  • Jinou dost nepříjemnou závadou je nefunkční internetové připojení. Ačkoliv telefon ukazuje aktivní 4G sítě, internetovou stránku nenačte.
  • Mnohdy nefungují Služby Google Play, což je poměrně důležitá sada nástrojů předinstalovaná v telefonech s Androidem.
  • Poslední problém, který se někdy objevuje, se týká funkce ambient display, tedy automatického rozsvícení displeje při přijaté notifikaci. Někteří uživatelé tvrdí, že tato vychytávka po aktualizaci nefunguje.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik