www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Aktualizace Oreo pro Xiaomi Mi A1 byla zastavena kvůli chybám

Aktualizace Oreo pro Xiaomi Mi A1 byla zastavena kvůli chybám
, , aktualita
Diskuzní fóra se plní stížnostmi nespokojených majitelů Xiaomi Mi A1, kteří už aktualizovali na Android 8.0 Oreo. Stěžují si na nestabilitu aplikací, rychlejší vybíjení baterie a další problémy, proto byl update pozastaven.
reklama
Xiaomi pro svůj první smartphone Android One slibovalo aktualizaci na Android Oreo do konce roku 2017. A tento slib splnilo, i když velmi těsně, update totiž vyšel 31. prosince a začal být šířen ve vlnách. Avšak zdá se, že čínského výrobce zajímalo více dodržení termínu než kvalita aktualizace, poměrně dost uživatelů Xiaomi Mi A1 si tak na internetu stěžuje na různé problémy, se kterými se setkali po aktualizaci. Naštěstí se to neobešlo bez odezvy, neboť Xiaomi údajně dočasně pozastavilo distribuci této aktualizace. Informace se objevila na facebookových stránkách indického zastoupení, ale nejspíš se týká celého světa.
 
 
Aktualizace přinesla standardní novinky z Androidu Oreo včetně režimu obraz v obraze, přepracovaného rychlého nastavení nebo nových notifikací. Také přibyla nová nastavení baterie, noční režim (potlačující bílé světlo) či zvukové režimy z MIUI. Jaké jsou však problémy, na které si uživatelé stěžují? Než se pustíte do čtení a začnete se děsit, mějte na paměti, že málokterý problém postihl všechny uživatele a některé z nich mohou být opravdu velmi ojedinělé.
  • Výdrž baterie není něco, v čem by Xiaomi Mi A1 excelovalo a poslední update bohužel situaci nezlepšil. Naopak si někteří uživatelé všímají, že procenta mizejí ještě rychleji než dříve, přičemž na vině by mohl být Bluetooth.
  • Po aktualizaci se měla zhoršit stabilita aplikací, které tak častěji padají nebo přestanou odpovídat. Častěji také uživatelé zaznamenávají problémy s výkonem.
  • Msto aplikace fotoaparátu se mnohdy otevře jen prázdná černá obrazovka. Někteří uživatelé také tvrdí, že se zhoršila také samotná kvalita snímků (méně detailů, více šumu aj.), ale to může být klidně jen dojem.
  • Občas se objevují potíže s nízkou hlasitostí zvukového výstupu, po připojení sluchátek se zase může vlastník Mi A1 setkat se zvukem připomínajícím syčení. Někdy se problémy dotknou také volání, kdy uživatel neslyší protistranu.
  • V některých případech telefon neukazuje notifikace, takže uživatel může přijít o důležitou zprávu. Závadu údajně vyřeší restart zařízení, ale jen dočasně.
  • Vzácnější, ale o to nepříjemnější problém se týká nefunkčnosti dotykových tlačítek pod displejem. Ty buď nereagují vůbec, nebo jen občasně. I tady může problém na chvíli vyřešit restartování smartphonu.
  • Další uživatelé si zase stěžují na čtečku otisků prstů, která telefon neodemkne. Z nastavení také měla zmizet možnost aktivace gesta.
  • Jinou dost nepříjemnou závadou je nefunkční internetové připojení. Ačkoliv telefon ukazuje aktivní 4G sítě, internetovou stránku nenačte.
  • Mnohdy nefungují Služby Google Play, což je poměrně důležitá sada nástrojů předinstalovaná v telefonech s Androidem.
  • Poslední problém, který se někdy objevuje, se týká funkce ambient display, tedy automatického rozsvícení displeje při přijaté notifikaci. Někteří uživatelé tvrdí, že tato vychytávka po aktualizaci nefunguje.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu
Někteří uživatelé iPhonu X se setkali s tím, že sklo kryjící duální zadní fotoaparát samovolně praská. Apple navíc problém nevyřeší bezplatně v rámci záruky, ale požaduje za výměnu velmi vysoké poplatky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD
Samsung a Apple vedou neustále patentové spory a žalují se navzájem. V jednom letitém sporu, kdy Apple žaloval Samsung, bylo konečně rozhodnuto. Pro tentokrát to odnesl Samsung a zaplatí přes půl miliardy dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech
Společnost Essential Inc, kterou založil Andy Rubin, se potýká s finančními problémy. Z uniklého interního e-mailu je patrné, že vyloučena není akvizice. Podle spekulací byl navíc možná zrušen připravovaný smartphone.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů
Huawei vypíná své stránky, prostřednictvím kterých mohou zákazníci získat kód pro odemknutí bootloaderu. Důvodem je snaha zabránit problémům se smartphony. Nové modely už mají smůlu, a pro ty starší bude služba fungovat ještě 60 dnů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními
Meizu oznámilo nový smartphone M8c, který se zařadí mezi cenově nejdostupnější modely na trhu. Na jedné straně přináší moderní displej 18:9 a funkci rozpoznání obličeje, ale na druhé straně spoléhá na starší Android či plastové tělo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik