www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Aktualizace Oreo pro Xiaomi Mi A1 byla zastavena kvůli chybám

Aktualizace Oreo pro Xiaomi Mi A1 byla zastavena kvůli chybám
, , aktualita
Diskuzní fóra se plní stížnostmi nespokojených majitelů Xiaomi Mi A1, kteří už aktualizovali na Android 8.0 Oreo. Stěžují si na nestabilitu aplikací, rychlejší vybíjení baterie a další problémy, proto byl update pozastaven.
reklama
Xiaomi pro svůj první smartphone Android One slibovalo aktualizaci na Android Oreo do konce roku 2017. A tento slib splnilo, i když velmi těsně, update totiž vyšel 31. prosince a začal být šířen ve vlnách. Avšak zdá se, že čínského výrobce zajímalo více dodržení termínu než kvalita aktualizace, poměrně dost uživatelů Xiaomi Mi A1 si tak na internetu stěžuje na různé problémy, se kterými se setkali po aktualizaci. Naštěstí se to neobešlo bez odezvy, neboť Xiaomi údajně dočasně pozastavilo distribuci této aktualizace. Informace se objevila na facebookových stránkách indického zastoupení, ale nejspíš se týká celého světa.
 
 
Aktualizace přinesla standardní novinky z Androidu Oreo včetně režimu obraz v obraze, přepracovaného rychlého nastavení nebo nových notifikací. Také přibyla nová nastavení baterie, noční režim (potlačující bílé světlo) či zvukové režimy z MIUI. Jaké jsou však problémy, na které si uživatelé stěžují? Než se pustíte do čtení a začnete se děsit, mějte na paměti, že málokterý problém postihl všechny uživatele a některé z nich mohou být opravdu velmi ojedinělé.
  • Výdrž baterie není něco, v čem by Xiaomi Mi A1 excelovalo a poslední update bohužel situaci nezlepšil. Naopak si někteří uživatelé všímají, že procenta mizejí ještě rychleji než dříve, přičemž na vině by mohl být Bluetooth.
  • Po aktualizaci se měla zhoršit stabilita aplikací, které tak častěji padají nebo přestanou odpovídat. Častěji také uživatelé zaznamenávají problémy s výkonem.
  • Msto aplikace fotoaparátu se mnohdy otevře jen prázdná černá obrazovka. Někteří uživatelé také tvrdí, že se zhoršila také samotná kvalita snímků (méně detailů, více šumu aj.), ale to může být klidně jen dojem.
  • Občas se objevují potíže s nízkou hlasitostí zvukového výstupu, po připojení sluchátek se zase může vlastník Mi A1 setkat se zvukem připomínajícím syčení. Někdy se problémy dotknou také volání, kdy uživatel neslyší protistranu.
  • V některých případech telefon neukazuje notifikace, takže uživatel může přijít o důležitou zprávu. Závadu údajně vyřeší restart zařízení, ale jen dočasně.
  • Vzácnější, ale o to nepříjemnější problém se týká nefunkčnosti dotykových tlačítek pod displejem. Ty buď nereagují vůbec, nebo jen občasně. I tady může problém na chvíli vyřešit restartování smartphonu.
  • Další uživatelé si zase stěžují na čtečku otisků prstů, která telefon neodemkne. Z nastavení také měla zmizet možnost aktivace gesta.
  • Jinou dost nepříjemnou závadou je nefunkční internetové připojení. Ačkoliv telefon ukazuje aktivní 4G sítě, internetovou stránku nenačte.
  • Mnohdy nefungují Služby Google Play, což je poměrně důležitá sada nástrojů předinstalovaná v telefonech s Androidem.
  • Poslední problém, který se někdy objevuje, se týká funkce ambient display, tedy automatického rozsvícení displeje při přijaté notifikaci. Někteří uživatelé tvrdí, že tato vychytávka po aktualizaci nefunguje.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Izrael chce zrušit prodej spalovacích aut po roce 2030 Izrael chce zrušit prodej spalovacích aut po roce 2030
Izrael bude další zemí, která chce poměrně brzy zakázat prodej vozů se spalovacími motory na benzin a naftu. Důraz bude kladen na elektromobily, elektřina se pak přestane vyrábět pomocí uhlí, ale přijde na řadu CNG.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Automobil Lime si půjčíte stejně snadno jako koloběžku Automobil Lime si půjčíte stejně snadno jako koloběžku
Ulice Seattlu začínají zaplavovat automobily s logem Lime, které jsou po koloběžkách a kolech dalším dopravním prostředkem nabízeným k zapůjčení tímto americkým start-upem. Do konce příštího roku chce svou flotilu rozšířit na 1 500 vozidel.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo" Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo"
Cameron Rogers dokázal na nedávném závodu Global Time Attack Super Lap získat s Teslou Model 3 výborné 2. místo. Z vítězného pódia jej ale posléze vyhodili, neboť použil neschválené palivo, elektřinu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry
Honor 10 Lite by sice měl být oficiálně představen až příští týden, ale to nejdůležitější o tomto smartphonu jsme se dozvěděli už dnes. Půjde o cenově dostupný model se skleněným tělem v oblíbených gradientních barvách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+? Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+?
Smartphonů, které můžete bleskurychle nabíjet prostřednictvím technologie Quick Charge 4.0 nebo 4+ od Qualcommu, na trhu pomalu přibývá. Podívejte se, zda se v seznamu nenachází i váš vyhlédnutý model. Průběžně doplňováno.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik