Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Oreo pro Xiaomi Mi A1 povolí rychlé nabíjení a zrychlí aplikace

26.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi v současné době testuje Android 8.0 Oreo pro svůj model Mi A1. A jeden z uživatelů, který měl možnost novou verzi vyzkoušet, se podělil o své zážitky. Jaké novinky tedy můžeme čekat po aktualizaci?
Xiaomi Mi A1 byl představen jako první smartphone Android One od tohoto známého čínského výrobce. Pro uživatele to znamená, že je vybaven prakticky čistým Androidem bez nadstavby MIUI a s dvouletou zárukou softwarových aktualizací. Prozatím výrobce poměrně pravidelně vydává bezpečnostní záplaty od Googlu, ale slibovaný Android 8.0 Oreo nikde. Vydán měl být do konce letošního roku, což výrobce nejspíš nestihne, uživatelé se tedy updatu nejspíš dočkají až během prvních týdnů roku 2018. Není to zase tak dávno, co Xiaomi hledalo beta testery pro vyzkoušení Androidu Oreo na Xiaomi Mi A1. K nefinální verzi aktualizace se podařilo dostat tak redaktorovi indického webu Telecomtalk.info, který se o své zážitky podělil.
 
 
A Oreo pro tento model chválí, i když obsahuje chyby, Xiaomi je postupně odstraňuje pomocí častých aktualizací. Součástí jsou všechny nové funkce, které přináší Android 8.0, to znamená například režim „obraz v obraze“, upravený panel rychlého nastavení nebo automatické vyplňování hesel ve formulářích v rámci aplikací. Update však také opravuje některé neduhy, na které si stěžují uživatelé Xiaomi Mi A1. Ihned po instalaci si uživatel všiml znatelně rychlejšího načítání aplikací a také svižnějších animací, které zlepší celý uživatelský zážitek. Často je u tohoto smartphonu kritizována absence rychlého nabíjení, ačkoliv je vybaven moderním portem USB Type-C a procesorem, který tuto technologii podporuje.
 
 
A dobrou zprávou je, že spolu s Androidem Oreo bude možnost rychlého nabíjení nejspíš odemknuta. Zatímco v současné době trvá plné nabití přibližně dvě hodiny, po aktualizaci by mohlo stačit 90 minut. Nejedná se sice o žádné závratné zlepšení, ale rozhodně nikoho neurazí. Otázkou však zůstává, zda bude stačit originální nabíječka v balení, nebo si uživatelé budou muset dokoupit jinou. Dalším neduhem souvisejícím s baterií je nepříliš přesvědčivá výdrž. Tady však zatím nemáme k dispozici informaci, že by Oreo přineslo v tomto ohledu znatelné zlepšení. Jisté není ani to, zda aktualizace vylepší kvalitu snímků z duálního zadního fotoaparátu. I tady má totiž telefon jisté rezervy.
 


reklama