Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

10 nejprodávanějších smartphonů v Číně. Polovinu z nich možná ani neznáte

15.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Čínský trh patří k největším na světě a je také domovem mnoha značek, přičemž některé se skoro ani nedostanou do Evropy. Proto nepřekvapí, že mezi nejoblíbenějšími smartphony nalezneme mnoho exotických kousků.
Analytická společnost Counterpoint Research zveřejnila statistiku nejprodávanějších smartphonů na čínském trhu za rok 2017. Pro výrobce to měl být velmi náročný rok, neboť na jedné straně byla pokračující silná konkurence, na straně druhé však klesající zájem zákazníků o nákup nového zařízení. Čínský trh se smartphony, který patří k největším na světě, tedy v uplynulém roce stagnoval. Pro řadu především čínských výrobců však přesto zůstával klíčový, mnohdy totiž stačí, aby výrazně uspěly na domácím trhu, a hned se probojují mezi nejprodávanější značky světa.
 
 
V roce 2017 se v Číně nejlépe prodával model Oppo R9s, který ve svém tenkém kovovém těle ukrývá AMOLED displej nebo 16MPx fotoaparát na přední i zadní straně. Přesto, že se jedná o zástupce střední třídy, nepotvrzuje představu o čínském telefonu s bezkonkurenčním poměrem ceny a výbavy. K evropským zájemcům se tento smartphone dostává jen velmi složitě přes různé čínské internetové prodejce, značka Oppo se přesto jeden čas snažila prosadit na starém kontinentu skrze svůj oficiální internetový obchod Oppo Style. Nyní se však hovoří o návratu tohoto výrobce do Evropy, expanze by přitom měla odstartovat ve Španělsku, kde je o čínské smartphony zájem.
 
Druhým nejprodávanějším modelem byl iPhone 7 Plus, přičemž Apple se v loňském roce stal jediným zahraničním výrobcem, kterému se povedlo uspět na čínském trhu. Pomyslnou bronzovou medaili si zasloužil telefon Vivo X9, další pro nás exotický přístroj. Vivo je však na čínském trhu úspěšnou značkou, která navíc patří stejnému vlastníkovi jako již zmiňované Oppo. Oběma čínským značkám se velmi daří především v cenové relaci od 200 do 450 dolarů, což odpovídá zhruba střední třídě telefonů. Telefony od Applu sice patří k dražším modelům, ale třeba takový iPhone 7 Plus je v Číně o zhruba 17 % levnější než na jiných trzích.
 

TOP 10 nejprodávanějších smartphonů v Číně za rok 2017

  1. Oppo R9S
  2. iPhone 7 Plus
  3. Vivo X9
  4. Oppo A57
  5. iPhone 7
  6. Oppo R7
  7. Vivo Y66
  8. Honor 8 Lite
  9. Xiaomi Redmi Note 4X
  10. Huawei Enjoy 6X


reklama