www.svetmobilne.cz
>
>

Audi E-Tron Sportback: budoucí konkurence pro Tesla Model X

Audi E-Tron Sportback: budoucí konkurence pro Tesla Model X
, , aktualita
Audi oznámilo na právě probíhajícím autosalonu v Šanghaji koncept elektromobilu E-Tron Sportback, který se už v roce 2019 dočká sériově vyráběné varianty. Vozidlo by mohlo přinést kamery místo zrcátek a několik dotykových displejů v interiéru.reklama
Audi E-Tron Sportback od většiny ostatních vozidel poznáte, je to zkrátka elektromobil, který se za svůj pohon nestydí. Futuristický design podtrhuje úzká mřížka chladiče a podsvícené logo se čtyřmi kruhy. Tvary jsou podřízeny aerodynamice, vůz se proto vyznačuje sportovním vzhledem, který je okořeněn o 23palcová kola. Boční zrcátka byla nahrazena štíhlejšími kamerami, které nejen zlepšují proudění vzduchu, ale především poskytují řidiči lepší přehled o okolí a eliminují tzv. mrtvý úhel. Další vychytávkou, která nejspíš zatím zůstane vyhrazena jen konceptu, je přední panel umožňující projekci na vozovku nebo komunikaci s ostatními účastníky silničního provozu.

O pohon se stará trojice elektromotorů, z nichž jeden pohání přední nápravu a dva zadní. Jejich celkový výkon činí 320 kW (429 koní), krátkodobě je možné zvýšení na 370 kW (496 koní). Zrychlení z 0 na 100 km/h by mělo vozidlo zvládnout za 4,5 sekundy. Energii dodává 95kWh lithium-iontová baterie, která může být v případě potřeby chlazena kapalinou. Výrobce uvádí dojezd 500 km na jedno nabití. Interiér se nese ve znamení funkčnosti a je vybaven velkým množstvím dotykových displejů – na středové konzoli, přístrojové desce i dveřích, kde jsou promítány záběry z kamer nahrazujících zrcátka.

Plně elektrický vůz Audi E-Tron Sportback zamíří do sériové výroby v roce 2019 a jedním z jeho hlavních konkurentů bude již prodávaný Tesla Model X, kterému se podobá designem i výbavou. Audi si pro představení svého konceptu nevybralo autosalon v Šanghaji náhodou. Čína je podle řady automobilek významným trhem pro elektromobily. V současné době v zemi funguje na 150 tisíc dobíjecích stanic a dalších 100 tisíc by mělo být zprovozněno do konce letošního roku. Do pěti let chce Audi na čínském trhu nabídnout pět modelů z řady E-Tron včetně plně elektrického vozidla s dojezdem přes 500 km. Význam Číny pro elektromobily dokazuje také nedávno představený koncept Škoda Vision E.

Zdroj: Engadget.com
reklama
Nejnovější články
Podvodníci v Pokémon Go! jsou trestáni zobrazováním základních pokémonů Podvodníci v Pokémon Go! jsou trestáni zobrazováním základních pokémonů
Niantic bojuje proti těm, kteří využívají nekalé prostředky při hraní hry Pokémon Go! Nyní přistoupila k novému způsobu trestu, kdy se takovým hráčům nezobrazují všichni dostupní pokémoni, pouze ti základní.
25.5.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Huawei Matebook X, E a D: jedna řada, tři různé modely Huawei Matebook X, E a D: jedna řada, tři různé modely
Huawei podle očekávání představil novou generaci Matebook. A místo jednoho modelu byly představeny hned tři s různými velikostmi i výbavou. Liší se také konstrukce. MateBooky X a D jsou notebooky, MateBook E je tablet s klávesnicí.
25.5.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Xperia XZ1, XZ1 Compact a X1 začínají odhalovat své parametry Xperia XZ1, XZ1 Compact a X1 začínají odhalovat své parametry
Podle posledních informací připravuje Sony pro veletrh IFA 2017 minimálně tři nové smartphony. Dva z nich by měly nabídnout procesor Snapdragon 835, v případě modelu XZ1 Compact dokonce v kombinaci s velmi malými rozměry.
23.5.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony Android O bude úspornější i bezpečnější, přinese také nové emotikony
Připravovaný Android O přinese delší výdrž baterii, vyšší stabilitu aplikací i kvalitnější zabezpečení. Jak toho Google dosáhne? Kromě toho byly představeny také nové kulaté emotikony, které nahradí dosavadní podivné tvary.
22.5.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech Android Go: svižný systém i na nejlevnějších smartphonech
Android nalezneme jak na vlajkových lodích, tak extrémně levných telefonech za pár tisíc korun. A právě na ně cílí nová sada Android Go, která obsahuje aplikace a funkce pro low-endové modely s 1GB či menší RAM. Neméně důležitá bude také úspora mobilních dat.
22.5.2017,  aktualita, Jáchym Šlik