www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Ztrátové Sony Mobile se spojuje s divizemi fotoaparátů, TV a audia

Ztrátové Sony Mobile se spojuje s divizemi fotoaparátů, TV a audia
, , aktualita
Divize mobilních telefonů Sony Mobile se vůbec nedaří a ztráty se navyšují. Společnost Sony se tak rozhodla ji spojit s divizemi fotoaparátů, televizí a audia. Mělo by to údajně zvýšit synergii mezi odděleními.
K oblíbeným
reklama
Zatímco společnosti Sony se hodně daří ve fotoaparátech a špatně na tom není ani divize televizí a audia, mnohem horší je to s mobilní divizí Sony Mobile. Telefony od Sony takřka zmizely z trhu, nabídka se ztenčuje a zákazníci ani o ty modely, které ještě na trhu jsou, nemají moc zájem. Ostatně v roce 2017 bylo prodáno pouhých 13,5 milionů kusů a odhady pro loňský rok činí jen kolem 7 milionů. Pro srovnání, Apple prodal za rok cca 220 milionů kusů iPhonů. Sony se ale nehodlá vzdávat a v lednu oznámilo, že mobilní divizi povede Kimio Maki, který dopomohl vzestupu divize fotoaparátů. Ale ani u toho nezůstane, neboť Sony pospojuje některé své divize.
 
Sony Xperia 1
 
Novinkou bude divize Sony Electronics Products and Solutions, která spojí ztrátovou mobilní divizi Sony Mobile (-913 mil. USD) se ziskovými divizemi fotoaparátů Imaging Products & Solutions (+804 mil. USD) a televizí a audia Home Entertainment & Sound (+714 mil. USD). Sony samo tvrdí, že důvodem je větší propojenost jednotlivých divizí, které by měly sdílet více technologií. Mnozí ale podezřívají Sony z toho, že jde jen o "účetní" trik k tomu, aby se zamaskovaly ztráty mobilní divize. Nová sloučená divize by totiž svými zisky ve fotoaparátech a televizích mohla přebít ztráty v mobilních telefonech a Sony by tak reportovalo jen kladná čísla. Další změnou je také to, že ze Sony po 35 letech odchází ředitel Kazuo Hirai.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář