Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ztrátové Sony Mobile se spojuje s divizemi fotoaparátů, TV a audia

29.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Divize mobilních telefonů Sony Mobile se vůbec nedaří a ztráty se navyšují. Společnost Sony se tak rozhodla ji spojit s divizemi fotoaparátů, televizí a audia. Mělo by to údajně zvýšit synergii mezi odděleními.
Zatímco společnosti Sony se hodně daří ve fotoaparátech a špatně na tom není ani divize televizí a audia, mnohem horší je to s mobilní divizí Sony Mobile. Telefony od Sony takřka zmizely z trhu, nabídka se ztenčuje a zákazníci ani o ty modely, které ještě na trhu jsou, nemají moc zájem. Ostatně v roce 2017 bylo prodáno pouhých 13,5 milionů kusů a odhady pro loňský rok činí jen kolem 7 milionů. Pro srovnání, Apple prodal za rok cca 220 milionů kusů iPhonů. Sony se ale nehodlá vzdávat a v lednu oznámilo, že mobilní divizi povede Kimio Maki, který dopomohl vzestupu divize fotoaparátů. Ale ani u toho nezůstane, neboť Sony pospojuje některé své divize.
 
Sony Xperia 1
 
Novinkou bude divize Sony Electronics Products and Solutions, která spojí ztrátovou mobilní divizi Sony Mobile (-913 mil. USD) se ziskovými divizemi fotoaparátů Imaging Products & Solutions (+804 mil. USD) a televizí a audia Home Entertainment & Sound (+714 mil. USD). Sony samo tvrdí, že důvodem je větší propojenost jednotlivých divizí, které by měly sdílet více technologií. Mnozí ale podezřívají Sony z toho, že jde jen o "účetní" trik k tomu, aby se zamaskovaly ztráty mobilní divize. Nová sloučená divize by totiž svými zisky ve fotoaparátech a televizích mohla přebít ztráty v mobilních telefonech a Sony by tak reportovalo jen kladná čísla. Další změnou je také to, že ze Sony po 35 letech odchází ředitel Kazuo Hirai.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama