www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Ztrátové Sony Mobile se spojuje s divizemi fotoaparátů, TV a audia

Ztrátové Sony Mobile se spojuje s divizemi fotoaparátů, TV a audia
, , aktualita
Divize mobilních telefonů Sony Mobile se vůbec nedaří a ztráty se navyšují. Společnost Sony se tak rozhodla ji spojit s divizemi fotoaparátů, televizí a audia. Mělo by to údajně zvýšit synergii mezi odděleními.
K oblíbeným
reklama
Zatímco společnosti Sony se hodně daří ve fotoaparátech a špatně na tom není ani divize televizí a audia, mnohem horší je to s mobilní divizí Sony Mobile. Telefony od Sony takřka zmizely z trhu, nabídka se ztenčuje a zákazníci ani o ty modely, které ještě na trhu jsou, nemají moc zájem. Ostatně v roce 2017 bylo prodáno pouhých 13,5 milionů kusů a odhady pro loňský rok činí jen kolem 7 milionů. Pro srovnání, Apple prodal za rok cca 220 milionů kusů iPhonů. Sony se ale nehodlá vzdávat a v lednu oznámilo, že mobilní divizi povede Kimio Maki, který dopomohl vzestupu divize fotoaparátů. Ale ani u toho nezůstane, neboť Sony pospojuje některé své divize.
 
Sony Xperia 1
 
Novinkou bude divize Sony Electronics Products and Solutions, která spojí ztrátovou mobilní divizi Sony Mobile (-913 mil. USD) se ziskovými divizemi fotoaparátů Imaging Products & Solutions (+804 mil. USD) a televizí a audia Home Entertainment & Sound (+714 mil. USD). Sony samo tvrdí, že důvodem je větší propojenost jednotlivých divizí, které by měly sdílet více technologií. Mnozí ale podezřívají Sony z toho, že jde jen o "účetní" trik k tomu, aby se zamaskovaly ztráty mobilní divize. Nová sloučená divize by totiž svými zisky ve fotoaparátech a televizích mohla přebít ztráty v mobilních telefonech a Sony by tak reportovalo jen kladná čísla. Další změnou je také to, že ze Sony po 35 letech odchází ředitel Kazuo Hirai.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala