Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude

15.1.2019, Milan Šurkala, aktualita
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Zavedení výrobci telefonů čím dál tím více strádají na úkor čínských značek. Týká se to v podstatě všech, dokonce i Samsungu. Sony ale strádá i samo o sobě, už dlouhou dobu není schopno představit takové telefony, které by konkurenci opravdu vytřely zrak a zaujaly zákazníky. Zde se to někdy povede, to ukáže až čas, nicméně společnost se poslední dobou začala více snažit. Od července 2018 totiž mobilní divizi (Sony Mobile Communications Inc.) vede Kimio Maki, který dokázal výrazně pozvednout divizi fotoaparátů Sony. Ta už nyní může konkurovat takovým značkám, jako jsou Canon a Nikon. Technologicky je už v mnohém dávno před nimi, prodejně dokáže v některých třídách překonávat aspoň Nikon (Canon je zatím nedostižný).
 
Sony Xperia XZ3
 
A právě od Makiho se čeká, že podobný kousek by se mu mohl podařit i s mobilní divizí. Společnost Sony tak mění strategii a ačkoli zatím není vůbec jasné, co a jak se změní, víme, že první náznaky bychom měli vidět už koncem letošního února na MWC 2019 v Barceloně. Naznačil to Don Mesa, viceprezident pro marketing mobilní divize pro Severní Ameriku. Řekl, že na letošním MWC sice nelze čekat revoluce, ale už bude naznačeno, kterým směrem se chce Sony v blízké době ubírat a tehdy se dozvíme i více informací.
 
Spolu s tím ale bylo naznačeno, že by Sony mohlo skončit s poměrně populární řadou Compact. Ta tradičně přinášela vysoký výkon v malém skladném těle, nicméně bylo řečeno, že řadu Compact drželi dlouhou dobu kvůli snadnosti používání, jenže lidé dnes chtějí více prostoru pro svůj obsah. To by napovídalo, že se už verze XZ4 Compact nedočkáme. Přesto Mesa zároveň připustil, že je zde vždy místo pro různé velikosti telefonů, což zase vrací naději do hry.
 
Tak doufejme, že Sony provede správný krok, konečně se zbaví (na dnešní dobu) hodně velkých rámečků a pak klidně může přinést na svět další Compact s malými rozměry a současně i velkou obrazovkou. Spousta lidí chce i nadále menší telefony a poté, co už s nimi skončil i Apple (iPhone SE), byla řada Compact v téměř jedinou možností, jak se dostat ke skladnému a relativně výkonnému telefonu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama