www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude

Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
, , aktualita
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
K oblíbeným
reklama
Zavedení výrobci telefonů čím dál tím více strádají na úkor čínských značek. Týká se to v podstatě všech, dokonce i Samsungu. Sony ale strádá i samo o sobě, už dlouhou dobu není schopno představit takové telefony, které by konkurenci opravdu vytřely zrak a zaujaly zákazníky. Zde se to někdy povede, to ukáže až čas, nicméně společnost se poslední dobou začala více snažit. Od července 2018 totiž mobilní divizi (Sony Mobile Communications Inc.) vede Kimio Maki, který dokázal výrazně pozvednout divizi fotoaparátů Sony. Ta už nyní může konkurovat takovým značkám, jako jsou Canon a Nikon. Technologicky je už v mnohém dávno před nimi, prodejně dokáže v některých třídách překonávat aspoň Nikon (Canon je zatím nedostižný).
 
Sony Xperia XZ3
 
A právě od Makiho se čeká, že podobný kousek by se mu mohl podařit i s mobilní divizí. Společnost Sony tak mění strategii a ačkoli zatím není vůbec jasné, co a jak se změní, víme, že první náznaky bychom měli vidět už koncem letošního února na MWC 2019 v Barceloně. Naznačil to Don Mesa, viceprezident pro marketing mobilní divize pro Severní Ameriku. Řekl, že na letošním MWC sice nelze čekat revoluce, ale už bude naznačeno, kterým směrem se chce Sony v blízké době ubírat a tehdy se dozvíme i více informací.
 
Spolu s tím ale bylo naznačeno, že by Sony mohlo skončit s poměrně populární řadou Compact. Ta tradičně přinášela vysoký výkon v malém skladném těle, nicméně bylo řečeno, že řadu Compact drželi dlouhou dobu kvůli snadnosti používání, jenže lidé dnes chtějí více prostoru pro svůj obsah. To by napovídalo, že se už verze XZ4 Compact nedočkáme. Přesto Mesa zároveň připustil, že je zde vždy místo pro různé velikosti telefonů, což zase vrací naději do hry.
 
Tak doufejme, že Sony provede správný krok, konečně se zbaví (na dnešní dobu) hodně velkých rámečků a pak klidně může přinést na svět další Compact s malými rozměry a současně i velkou obrazovkou. Spousta lidí chce i nadále menší telefony a poté, co už s nimi skončil i Apple (iPhone SE), byla řada Compact v téměř jedinou možností, jak se dostat ke skladnému a relativně výkonnému telefonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala