www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude

Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
, , aktualita
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
K oblíbeným
reklama
Zavedení výrobci telefonů čím dál tím více strádají na úkor čínských značek. Týká se to v podstatě všech, dokonce i Samsungu. Sony ale strádá i samo o sobě, už dlouhou dobu není schopno představit takové telefony, které by konkurenci opravdu vytřely zrak a zaujaly zákazníky. Zde se to někdy povede, to ukáže až čas, nicméně společnost se poslední dobou začala více snažit. Od července 2018 totiž mobilní divizi (Sony Mobile Communications Inc.) vede Kimio Maki, který dokázal výrazně pozvednout divizi fotoaparátů Sony. Ta už nyní může konkurovat takovým značkám, jako jsou Canon a Nikon. Technologicky je už v mnohém dávno před nimi, prodejně dokáže v některých třídách překonávat aspoň Nikon (Canon je zatím nedostižný).
 
Sony Xperia XZ3
 
A právě od Makiho se čeká, že podobný kousek by se mu mohl podařit i s mobilní divizí. Společnost Sony tak mění strategii a ačkoli zatím není vůbec jasné, co a jak se změní, víme, že první náznaky bychom měli vidět už koncem letošního února na MWC 2019 v Barceloně. Naznačil to Don Mesa, viceprezident pro marketing mobilní divize pro Severní Ameriku. Řekl, že na letošním MWC sice nelze čekat revoluce, ale už bude naznačeno, kterým směrem se chce Sony v blízké době ubírat a tehdy se dozvíme i více informací.
 
Spolu s tím ale bylo naznačeno, že by Sony mohlo skončit s poměrně populární řadou Compact. Ta tradičně přinášela vysoký výkon v malém skladném těle, nicméně bylo řečeno, že řadu Compact drželi dlouhou dobu kvůli snadnosti používání, jenže lidé dnes chtějí více prostoru pro svůj obsah. To by napovídalo, že se už verze XZ4 Compact nedočkáme. Přesto Mesa zároveň připustil, že je zde vždy místo pro různé velikosti telefonů, což zase vrací naději do hry.
 
Tak doufejme, že Sony provede správný krok, konečně se zbaví (na dnešní dobu) hodně velkých rámečků a pak klidně může přinést na svět další Compact s malými rozměry a současně i velkou obrazovkou. Spousta lidí chce i nadále menší telefony a poté, co už s nimi skončil i Apple (iPhone SE), byla řada Compact v téměř jedinou možností, jak se dostat ke skladnému a relativně výkonnému telefonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik