www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude

Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
, , aktualita
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
reklama
Zavedení výrobci telefonů čím dál tím více strádají na úkor čínských značek. Týká se to v podstatě všech, dokonce i Samsungu. Sony ale strádá i samo o sobě, už dlouhou dobu není schopno představit takové telefony, které by konkurenci opravdu vytřely zrak a zaujaly zákazníky. Zde se to někdy povede, to ukáže až čas, nicméně společnost se poslední dobou začala více snažit. Od července 2018 totiž mobilní divizi (Sony Mobile Communications Inc.) vede Kimio Maki, který dokázal výrazně pozvednout divizi fotoaparátů Sony. Ta už nyní může konkurovat takovým značkám, jako jsou Canon a Nikon. Technologicky je už v mnohém dávno před nimi, prodejně dokáže v některých třídách překonávat aspoň Nikon (Canon je zatím nedostižný).
 
Sony Xperia XZ3
 
A právě od Makiho se čeká, že podobný kousek by se mu mohl podařit i s mobilní divizí. Společnost Sony tak mění strategii a ačkoli zatím není vůbec jasné, co a jak se změní, víme, že první náznaky bychom měli vidět už koncem letošního února na MWC 2019 v Barceloně. Naznačil to Don Mesa, viceprezident pro marketing mobilní divize pro Severní Ameriku. Řekl, že na letošním MWC sice nelze čekat revoluce, ale už bude naznačeno, kterým směrem se chce Sony v blízké době ubírat a tehdy se dozvíme i více informací.
 
Spolu s tím ale bylo naznačeno, že by Sony mohlo skončit s poměrně populární řadou Compact. Ta tradičně přinášela vysoký výkon v malém skladném těle, nicméně bylo řečeno, že řadu Compact drželi dlouhou dobu kvůli snadnosti používání, jenže lidé dnes chtějí více prostoru pro svůj obsah. To by napovídalo, že se už verze XZ4 Compact nedočkáme. Přesto Mesa zároveň připustil, že je zde vždy místo pro různé velikosti telefonů, což zase vrací naději do hry.
 
Tak doufejme, že Sony provede správný krok, konečně se zbaví (na dnešní dobu) hodně velkých rámečků a pak klidně může přinést na svět další Compact s malými rozměry a současně i velkou obrazovkou. Spousta lidí chce i nadále menší telefony a poté, co už s nimi skončil i Apple (iPhone SE), byla řada Compact v téměř jedinou možností, jak se dostat ke skladnému a relativně výkonnému telefonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik