Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ZTE Quartz oficiálně: docela levné hodinky s Android Wear 2.0

10.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
ZTE dnes odhalilo své první chytré hodinky na platformě od Googlu. Mají standardní design i výbavu, ale budou se prodávat o trochu levněji než konkurence. Aktualizace na Android Wear 2.0 se mezitím dostává na další modely hodinek.
ZTE není v oblasti chytrých hodinek úplným nováčkem, v minulosti nabízela na domácím čínském trhu model Axon Watch založený na nepříliš známém systému Tencent OS. Nyní se výrobce vrhl na platformu Android Wear 2.0, kterou využívají nové hodinky ZTE Quartz. Poprvé jsme o nich psali letos v únoru, ale to jsme ještě neznali nic než několik jejich obrázků. Až dnes byly hodinky oficiálně představeny, a to konkrétně na americkém trhu, kde se začnou prodávat už v polovině dubna. Cena byla stanovena na 200 dolarů, v přepočtu asi 5 000 Kč bez DPH. Není to sice zrovna lidová cena, ale rozhodně je to méně než za kolik se prodává většina konkurenčních modelů. Kupříkladu nové LG Watch Style, které mají velmi podobnou výbavu včetně Android Wear 2.0, stojí 250 dolarů.

ZTE Quartz nemůžeme označit jako vyloženě elegantní ani sportovní hodinky, stojí zkrátka někde na pomezí. Tělo je z kovu, zatímco pásek byl vyroben z gumy. Certifikace IP67 potvrzuje odolnost proti vniknutí vody i prachu. 1,4“ AMOLED displej nese rozlišení 400 x 400 pixelů a je chráněn sklíčkem Gorilla Glass 3. Pohon zajišťuje procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100 určený přímo pro nositelná zařízení, který je doplněn o 768MB RAM a 4GB interní úložiště. Samozřejmostí je Bluetooth 4.1 či WiFi 802.11 b/g/n, z pokročilejších funkcí potom potěší podpora 3G sítí a GPS. Naopak marně byste hledali NFC, případně měřič srdečního tepu. Baterie o kapacitě 500 mAh patří v tomto segmentu k nadprůměru, přesto bychom měli očekávat jednodenní, maximálně několikadenní výdrž.


Android Wear 2.0 se dostává na další chytré hodinky


Koncem března započatá aktualizace na Android Wear 2.0 v těchto dnech míří na další modely. Připomeňme, že před nedávnem byla updatována trojice nepříliš rozšířených hodinek Fossil Q Founder, Casio Smart Outdoor Watch a Tag Heuer Connected. O pár dnů později následovaly modely Polar M600, Fossil Q Wander, Fossil Q Marshal, Michael Kors Access a Nixon the Mission. Tento týden se připojilo LG, které distribuuje aktualizaci na hodinky G Watch R a Watch Urbane (2015). Na druhou generaci Watch Urbane se nová verze Android Wear dostane až v květnu. V nejbližších dnech vyjde aktualizace pro model New Balance RunIQ.

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama