Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ZTE připravuje luxusní smartphone s logem Lamborghini

19.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Spojení čínského výrobce smartphonů ZTE a italské značky sprotovních vozidel Lamborghini může znít absurdně, už brzy však měl být představen první její plod. Jedná se o telefon s neobvyklým designem a špičkovou výbavou.
První fotografie smartphonu, který nesl logo italské automobilky Lamborghini, unikly už koncem června. Nyní se objevilo věrohodné potvrzení, že ZTE takový smartphone opravdu chystá a nejspíš jej v blízké době představí. Do čínské databáze pro certifikaci telekomunikačních zařízení TENAA byl totiž přidán model s interním označením ZTE TL99. Na zveřejněných fotografiích si můžeme všimnout, že smartphone nabízí luxusní černo-zlatý design a kombinuje kovové součásti se zadní stranou pokrytou kůží. To vše je samozřejmě doplněno o stejná loga Lamborghini, která můžeme znát z karoserií drahých sportovních automobilů této značky. Konstrukce telefonu je poměrně robustní, čemuž odpovídají o něco větší rozměry 154,1 × 77,6 × 9,3mm a hmotnost okolo 200 g.
 
 
Od výrobců jako Vertu jsme zvyklí na to, že v těle smartphonu s luxusním designem nalezneme zastaralé komponenty, to by však neměl být případ připravovaného ZTE TL99. Databáze TENAA nám prozradila přítomnost 5,5" displeje s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD), což je kombinace odpovídající dnešním high-endovým modelů. Pod kapotou by měl běžet blíže nespecifikovaný procesor taktovaný na 2,0 GHz, kterému bude údajně asistovat 4GB operační paměť. Nepůjde tedy vyloženě o „Lamborghini mezi smartphony“ po stránce výkonu, přesto můžeme od novinky očekávat nadprůměrné výsledky. Pro uživatelská data by mělo být připraveno 64GB interní úložiště a fotografie bude možné pořídit pomocí 20MPx zadního či 8MPx předního fotoaparátu.
 
„Dojezdem“ telefon zrovna příjemně nepřekvapí, neboť bude mít údajně k dispozici baterii o kapacitě průměrných 3 140 mAh. Na zadní straně si můžeme všimnout čtečky otisků prstů, která zamezí přístupu k zařízení neoprávněným osobám. Operačním systémem se nejspíš stane Android 7.1.1 Nougat, přičemž můžeme očekávat upravené uživatelské rozhraní, které by korespondovalo s vnějším designem smartphonu. Jedna ze starších uniklých fotografií nám kupříkladu odhalila do zlaté barvy laděnou tapetu s logem Torino Lamborghini na domovské obrazovce.
 
Prozatím nemáme k dispozici podrobnosti o ceně ani dostupnosti ZTE TL99. Jedno je však jisté: rozhodně se nebude jednat o cenově dostupný model.
 


reklama