www.svetmobilne.cz
>
>

Zkrachovalé Vertu rozprodává své zbytky v aukcích

Zkrachovalé Vertu rozprodává své zbytky v aukcích
, , aktualita
Výrobce luxusních smartphonů Vertu minulý měsíc oznámil bankrot a uzavřel svou továrnu ve Velké Británii. Do internetové aukce se nyní dostaly všechny zbylé kusy telefonů včetně kompletní muzejní sbírky.reklama
Vertu, dříve luxusní odnož Nokie a později samostatná společnost, která často měnila vlastníka, nedávno oznámila bankrot. Její turecký vlastník Murat Hakan Uzan nesplatil dluhy věřitelům a Vertu tak ukončilo činnost. Uzavřena byla britská továrna, kde přišlo o zaměstnání na 200 osob. Se smartphony této značky se možná ještě někdy setkáme, ale návrat rozhodně nebude jednoduchý. Likvidátoři se nyní zbavují téměř všeho, co lze zpeněžit. V internetové aukci se tak objevila celá řada luxusních smartphonů, od psoledních představených modelů až po starší kousky. Ceny jsou o něco příznivější, než když byly telefony na běžném trhu, ale stále se nejedná o zrovna levnou záležitost.
 
 
V nabídce lze najít i opravdové klenoty jako model Vertu Signature S pokrytý osmnáctikarátovým zlatem nebo kompletní muzejní kolekci, která zahrnuje 105 nejikoničtějších telefonů této luxusní značky včetně unikátních prototypů. V době psaní článku činila cena této sady vce než 26 tisíc liber, v přepočtu asi 750 tisíc korun. Kromě telefonů je možné v aukci sehnat také výrobní zařízení z továrny Vertu, jako jsou pracovní stoly nebo programovací systémy. Asi nejzajímavější položkou, kterou lze v rámci likvidace koupit, je velká bronzová socha vojáka na koni, přičemž osoba drží místo zbraně logo Vertu. V čase vzniku článku se cena skulptury držela na částce 1 350 liber, tedy necelých 40 tisíc korun.
 
 
Konec společnosti Vertu je o to smutnější, že se její telefony z luxusních materiálů prodávaly za desítky až stovky tisíc korun. Jeden z oficiálních butiků dokonce fungoval v Pařížské ulici v Praze. Uvidíme, zda značka někdy ještě vstane z popela.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje
Především aplikace Zprávy je postižena problémem způsobeným odkazem, který se nyní šíří mezi uživateli iPhonů a dalších zařízení od Applu. Není ani nutné odkaz otevírat, aby způsobil pád aplikace. Co na to Apple?
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč
Pokud si u T-Mobilu sjednáte nový tarif nebo prodloužíte stávající, můžete si vybrat některý z devíti smartphonů za korunu. Bonus se vztahuje třeba na Nokii 5, Huawei P9 Lite nebo odolný CAT S40.
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik