www.svetmobilne.cz
>
>

Zkrachovalé Vertu rozprodává své zbytky v aukcích

Zkrachovalé Vertu rozprodává své zbytky v aukcích
, , aktualita
Výrobce luxusních smartphonů Vertu minulý měsíc oznámil bankrot a uzavřel svou továrnu ve Velké Británii. Do internetové aukce se nyní dostaly všechny zbylé kusy telefonů včetně kompletní muzejní sbírky.
reklama
Vertu, dříve luxusní odnož Nokie a později samostatná společnost, která často měnila vlastníka, nedávno oznámila bankrot. Její turecký vlastník Murat Hakan Uzan nesplatil dluhy věřitelům a Vertu tak ukončilo činnost. Uzavřena byla britská továrna, kde přišlo o zaměstnání na 200 osob. Se smartphony této značky se možná ještě někdy setkáme, ale návrat rozhodně nebude jednoduchý. Likvidátoři se nyní zbavují téměř všeho, co lze zpeněžit. V internetové aukci se tak objevila celá řada luxusních smartphonů, od psoledních představených modelů až po starší kousky. Ceny jsou o něco příznivější, než když byly telefony na běžném trhu, ale stále se nejedná o zrovna levnou záležitost.
 
 
V nabídce lze najít i opravdové klenoty jako model Vertu Signature S pokrytý osmnáctikarátovým zlatem nebo kompletní muzejní kolekci, která zahrnuje 105 nejikoničtějších telefonů této luxusní značky včetně unikátních prototypů. V době psaní článku činila cena této sady vce než 26 tisíc liber, v přepočtu asi 750 tisíc korun. Kromě telefonů je možné v aukci sehnat také výrobní zařízení z továrny Vertu, jako jsou pracovní stoly nebo programovací systémy. Asi nejzajímavější položkou, kterou lze v rámci likvidace koupit, je velká bronzová socha vojáka na koni, přičemž osoba drží místo zbraně logo Vertu. V čase vzniku článku se cena skulptury držela na částce 1 350 liber, tedy necelých 40 tisíc korun.
 
 
Konec společnosti Vertu je o to smutnější, že se její telefony z luxusních materiálů prodávaly za desítky až stovky tisíc korun. Jeden z oficiálních butiků dokonce fungoval v Pařížské ulici v Praze. Uvidíme, zda značka někdy ještě vstane z popela.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější
Benchmark nám prozradil, že Samsung připravuje další high-endový tablet s Androidem. Galaxy Tab S4 bude mít o necelý palec větší úhlopříčku než aktuální Tab S3, ale to není jediná očekávaná změna.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle
HTC právě oficiálně představilo svou jedinou letošní vlajkovou loď, která se jmenuje U12+. Přichází se skleněným tělem, které mírně mění barvy a dokonce může být průsvitné. Po stránce výbavy potěší návrat k duálnímu fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka
Zejména neslyšící rodiče mají velký problém s pláčem svých dětí. Neslyší jej a pokud jej i rozpoznají např. s pomocí technologií detekce hluku, mají potíže rozpoznat důvod pláče. Nová aplikace z Kalifornské univerzity to díky AI pozná.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik