www.svetmobilne.cz
>
>

Zkrachovalé Vertu rozprodává své zbytky v aukcích

Zkrachovalé Vertu rozprodává své zbytky v aukcích
, , aktualita
Výrobce luxusních smartphonů Vertu minulý měsíc oznámil bankrot a uzavřel svou továrnu ve Velké Británii. Do internetové aukce se nyní dostaly všechny zbylé kusy telefonů včetně kompletní muzejní sbírky.reklama
Vertu, dříve luxusní odnož Nokie a později samostatná společnost, která často měnila vlastníka, nedávno oznámila bankrot. Její turecký vlastník Murat Hakan Uzan nesplatil dluhy věřitelům a Vertu tak ukončilo činnost. Uzavřena byla britská továrna, kde přišlo o zaměstnání na 200 osob. Se smartphony této značky se možná ještě někdy setkáme, ale návrat rozhodně nebude jednoduchý. Likvidátoři se nyní zbavují téměř všeho, co lze zpeněžit. V internetové aukci se tak objevila celá řada luxusních smartphonů, od psoledních představených modelů až po starší kousky. Ceny jsou o něco příznivější, než když byly telefony na běžném trhu, ale stále se nejedná o zrovna levnou záležitost.
 
 
V nabídce lze najít i opravdové klenoty jako model Vertu Signature S pokrytý osmnáctikarátovým zlatem nebo kompletní muzejní kolekci, která zahrnuje 105 nejikoničtějších telefonů této luxusní značky včetně unikátních prototypů. V době psaní článku činila cena této sady vce než 26 tisíc liber, v přepočtu asi 750 tisíc korun. Kromě telefonů je možné v aukci sehnat také výrobní zařízení z továrny Vertu, jako jsou pracovní stoly nebo programovací systémy. Asi nejzajímavější položkou, kterou lze v rámci likvidace koupit, je velká bronzová socha vojáka na koni, přičemž osoba drží místo zbraně logo Vertu. V čase vzniku článku se cena skulptury držela na částce 1 350 liber, tedy necelých 40 tisíc korun.
 
 
Konec společnosti Vertu je o to smutnější, že se její telefony z luxusních materiálů prodávaly za desítky až stovky tisíc korun. Jeden z oficiálních butiků dokonce fungoval v Pařížské ulici v Praze. Uvidíme, zda značka někdy ještě vstane z popela.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chyba v Androidu umožňuje spustit nahrávání obrazovky bez vědomí uživatele Chyba v Androidu umožňuje spustit nahrávání obrazovky bez vědomí uživatele
Další bezpečnostní chyba ohrožuje většinu zařízení s Androidem. Podezřelé aplikace by díky ní mohli bez výslovného souhlasu uživatele spustit nahrávání obrazovky a dostat se tak k některým citlivým datům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nemáte na elektromobil Tesla? Pořiďte si alespoň unikátní powerbanku Nemáte na elektromobil Tesla? Pořiďte si alespoň unikátní powerbanku
Tesla zařadila do nabídky powerbanku, která je určena k nabíjení iPhonů i jiných smartphonů. Kromě svého designu zaujme skutečností, že se uvnitř nachází stejný článek, který je využíván v elektromobilech Model S a X.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dětské hodinky jako špionážní zařízení? Německo zakázalo jejich prodej Dětské hodinky jako špionážní zařízení? Německo zakázalo jejich prodej
Německý úřad zakázal s okamžitou platností prodej a používání chytrých hodinek pro děti, které umožňují používat mikrofon k odposlouchávání. Pokud rodiče mají takové zařízení doma, měli by ho zničit.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prodej notebooků: Asus jako jediný padá, ostatní značky rostou Prodej notebooků: Asus jako jediný padá, ostatní značky rostou
Ve třetím čtvrtletí 2017 se zvýšil prodej notebooků, z čehož dokázaly těšit skoro všichni výrobci z první šestky s výjimkou Asusu. Statistiku nadále vede HP, které pomalu utíká druhému Lenovu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iOS 11.1.2 řeší problém odezvy displeje iPhone X v chladu iOS 11.1.2 řeší problém odezvy displeje iPhone X v chladu
Smartphone Apple iPhone X měl být průlomovým iPhonem. Zájem je sice obrovský, ale trápí jej tolik problémů, až to pěkné není. Poslední verze operačního systému iOS 11.1.2 řeší alespoň problém s necitlivostí displeje v chladných podmínkách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala