www.svetmobilne.cz
>
>

Zkrachovalé Vertu rozprodává své zbytky v aukcích

Zkrachovalé Vertu rozprodává své zbytky v aukcích
, , aktualita
Výrobce luxusních smartphonů Vertu minulý měsíc oznámil bankrot a uzavřel svou továrnu ve Velké Británii. Do internetové aukce se nyní dostaly všechny zbylé kusy telefonů včetně kompletní muzejní sbírky.reklama
Vertu, dříve luxusní odnož Nokie a později samostatná společnost, která často měnila vlastníka, nedávno oznámila bankrot. Její turecký vlastník Murat Hakan Uzan nesplatil dluhy věřitelům a Vertu tak ukončilo činnost. Uzavřena byla britská továrna, kde přišlo o zaměstnání na 200 osob. Se smartphony této značky se možná ještě někdy setkáme, ale návrat rozhodně nebude jednoduchý. Likvidátoři se nyní zbavují téměř všeho, co lze zpeněžit. V internetové aukci se tak objevila celá řada luxusních smartphonů, od psoledních představených modelů až po starší kousky. Ceny jsou o něco příznivější, než když byly telefony na běžném trhu, ale stále se nejedná o zrovna levnou záležitost.
 
 
V nabídce lze najít i opravdové klenoty jako model Vertu Signature S pokrytý osmnáctikarátovým zlatem nebo kompletní muzejní kolekci, která zahrnuje 105 nejikoničtějších telefonů této luxusní značky včetně unikátních prototypů. V době psaní článku činila cena této sady vce než 26 tisíc liber, v přepočtu asi 750 tisíc korun. Kromě telefonů je možné v aukci sehnat také výrobní zařízení z továrny Vertu, jako jsou pracovní stoly nebo programovací systémy. Asi nejzajímavější položkou, kterou lze v rámci likvidace koupit, je velká bronzová socha vojáka na koni, přičemž osoba drží místo zbraně logo Vertu. V čase vzniku článku se cena skulptury držela na částce 1 350 liber, tedy necelých 40 tisíc korun.
 
 
Konec společnosti Vertu je o to smutnější, že se její telefony z luxusních materiálů prodávaly za desítky až stovky tisíc korun. Jeden z oficiálních butiků dokonce fungoval v Pařížské ulici v Praze. Uvidíme, zda značka někdy ještě vstane z popela.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony
Alcatel byl vždy jednou z nejaktivnějších značek na velkých veletrzích, v letošním roce jsme se však mnoha novinek nedočkali. Možná to napraví na blížícím se veletrhu IFA 2017, kde by mohy být představeny minimálně čtyři smartphonové novinky od Alcatelu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů
Poslední verze operačního systému od Googlu, dosud známá jen jako Android O, nese název Android 8.0 Oreo. Google to oznámil dnes po zatmění slunce a dodal, že již brzy začne být šířena aktualizace pro Pixely a Nexusy.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena
Xiaomi dnes podle předpokladů představilo zatím nejlevnější smartphone z řady Redmi Note. Dostupný bude ve dvou variantách, přičemž vyšší se pochlubí 4GB RAM nebo 16MPx selfie fotoaparátem s LED bleskem.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech
Avast přinesl nejaktuálnější přehled aplikací, které mají negativní vliv na smartphony s Androidem. V žebříčkách nalezneme aplikace nejvíce vybíjející baterii, snižující výkon nebo zabírající místo.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi
Nejprodávanější značkou smartphonů ve střední a východní Evropě zůstává Samsung, na druhou příčku se ovšem probojoval Huawei. Překvapí, že se mězi pět nejlepších dostalo také Xiaomi, ačkoliv v tomto regionu nemá oficiální zastoupení.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik