reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ZTE musí zaplatit 1,3 miliardy USD, aby se mohlo vrátit

27.5.2018, Milan Šurkala, aktualita
ZTE to má s Trumpem dost těžké. Nejprve na něj uvrhl ban, který jej v podstatě zlikvidoval. Poté se začalo jednat, nicméně podmínky obnovení chodu zahrnují obrovskou pokutu a další zemětřesení ve vedení firmy.
Trump si bere spoustu věcí do parády a jednou z jeho obětí je ZTE. To mělo dle jeho slov dodávat své produkty do Íránu a Severní Koreje, ačkoli to pro tyto země zakazuje ban od USA. Následkem toho muselo zaplatit pokutu, snížit odměny a provést změnu vedení. Poslední dvě věci se ale plně nestaly, a tak Trump jako trest zakázal vývoz amerických součástek. Poněvadž ZTE pak nemělo z čeho vyrábět telefony (americký hardware tvoří třetinu telefonů nemluvě o součástech operačního systému Android), ohlásilo konec své činnosti. Pak se ale zjistilo, že zavření ZTE způsobí problémy nejen v Číně, ale i USA, neboť firmy ztratí velkého odběratele a s tím by mohla stoupnout nezaměstnanost. Trump tak začal jednat o obnovení spolupráce.
 
ZTE V9
 
Své názory na řešení a výsledky jednání už tradičně zveřejnil na svém Twitteru. Tam se navezl do demokratů, kteří dle jeho slov nic nedělají a pokud ano, tak si jen stěžují a dělají obstrukce. Vyzdvihl to, že na rozdíl od demokratů a Obamy, kteří nechali ZTE pracovat bez jakékoli bezpečnostní kontroly, on to celé zavřel a i znovu otevřel s novými bezpečnostními zárukami. ZTE dále musí vyměnit management a vedení, také musí nadále kupovat americké součástky (to aby se zachránila ohrožena americká pracovní místa) a k tomu ještě bude muset zaplatit obrovskou pokutu 1,3 miliardy dolarů.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama
reklama