www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Trumpův ban pohřbil ZTE, čínský výrobce končí

Trumpův ban pohřbil ZTE, čínský výrobce končí
, , aktualita
Administrativa Donalda Trumpa je dost mocná a nyní jedním rozhodnutím ukončila život čínského výrobce telefonů ZTE. Stačil k tomu zákaz vývozu amerických produktů a ZTE tak nemá z čeho vyrábět telefony.
reklama
Je to necelý měsíc, co Donald Trump vyhlásil zákaz vývozu amerických produktů k čínskému výrobci telefonů ZTE. Ten byl uvalen proto, že ZTE porušovalo hospodářské sankce uvalené na Írán a Severní Koreu, kam čínský výrobce dodával telefony a jiný hardware obsahující americký hardware a software. ZTE mělo napravit situaci, propustit několik lidí na seniorských pozicích a mnoha dalším skrouhnout odměny. Podle Trumpa ke všem krokům nedošlo, a tak se USA rozhodlo vyhlásit již zmíněný zákaz.
 
ZTE V9
 
Problémem je, že telefony ZTE využívají mnoho amerických technologií (hovoří se o 25 až 30 %), bez kterých tento výrobce nemůže produkovat své telefony. Mimo jiné jde o procesory Qualcomm nebo některé součásti Androidu (ten je sice open-source, ale už nelze využít např. Google Play). Výrobce tak nemá k dispozici čtvrtinu dnešního hardwaru a jeho nahrazení by si vyžádalo opětovný vývoj telefonů nemluvě o problémech s operačním systémem. ZTE tak bylo v podstatě nuceno ukončit svou činnost. Nyní se snaží ještě s USA jednat a dokázat, že vše už bude nadále v pořádku. Nicméně jak známe Trumpovu administrativu, bude to nejspíš marný boj.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3 Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3
Tesla Model 3 je jedním z nejúspěšnějších vozů na americkém trhu, ve třídě elektromobilů drtivě vede. Automobilka sice stále zdaleka nepokryla všechny objednávky na vůz, nicméně slaví alespoň milník 100 tisíc vyrobených vozů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek
Garmin rozšířil svou nabídku chytrých sportovních hodinek o novou řadu Instinct, která je zaměřena primárně na vysokou odolnost a nabízí měření pohybových aktivit i navigaci v terénu. Cena je přitom příznivější než u modelů Fenix.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu
Honor 8X si odbyl svou evropskou premiéru tento týden na Pražském hradě, kde jsme se dozvěděli také českou cenu tohoto velkého smartphonu. Na tuzemský trh míří také chytrý náramek Honor Band 4.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik