www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Trumpův ban pohřbil ZTE, čínský výrobce končí

Trumpův ban pohřbil ZTE, čínský výrobce končí
, , aktualita
Administrativa Donalda Trumpa je dost mocná a nyní jedním rozhodnutím ukončila život čínského výrobce telefonů ZTE. Stačil k tomu zákaz vývozu amerických produktů a ZTE tak nemá z čeho vyrábět telefony.
reklama
Je to necelý měsíc, co Donald Trump vyhlásil zákaz vývozu amerických produktů k čínskému výrobci telefonů ZTE. Ten byl uvalen proto, že ZTE porušovalo hospodářské sankce uvalené na Írán a Severní Koreu, kam čínský výrobce dodával telefony a jiný hardware obsahující americký hardware a software. ZTE mělo napravit situaci, propustit několik lidí na seniorských pozicích a mnoha dalším skrouhnout odměny. Podle Trumpa ke všem krokům nedošlo, a tak se USA rozhodlo vyhlásit již zmíněný zákaz.
 
ZTE V9
 
Problémem je, že telefony ZTE využívají mnoho amerických technologií (hovoří se o 25 až 30 %), bez kterých tento výrobce nemůže produkovat své telefony. Mimo jiné jde o procesory Qualcomm nebo některé součásti Androidu (ten je sice open-source, ale už nelze využít např. Google Play). Výrobce tak nemá k dispozici čtvrtinu dnešního hardwaru a jeho nahrazení by si vyžádalo opětovný vývoj telefonů nemluvě o problémech s operačním systémem. ZTE tak bylo v podstatě nuceno ukončit svou činnost. Nyní se snaží ještě s USA jednat a dokázat, že vše už bude nadále v pořádku. Nicméně jak známe Trumpovu administrativu, bude to nejspíš marný boj.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu
Někteří uživatelé iPhonu X se setkali s tím, že sklo kryjící duální zadní fotoaparát samovolně praská. Apple navíc problém nevyřeší bezplatně v rámci záruky, ale požaduje za výměnu velmi vysoké poplatky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD
Samsung a Apple vedou neustále patentové spory a žalují se navzájem. V jednom letitém sporu, kdy Apple žaloval Samsung, bylo konečně rozhodnuto. Pro tentokrát to odnesl Samsung a zaplatí přes půl miliardy dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech
Společnost Essential Inc, kterou založil Andy Rubin, se potýká s finančními problémy. Z uniklého interního e-mailu je patrné, že vyloučena není akvizice. Podle spekulací byl navíc možná zrušen připravovaný smartphone.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů
Huawei vypíná své stránky, prostřednictvím kterých mohou zákazníci získat kód pro odemknutí bootloaderu. Důvodem je snaha zabránit problémům se smartphony. Nové modely už mají smůlu, a pro ty starší bude služba fungovat ještě 60 dnů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními
Meizu oznámilo nový smartphone M8c, který se zařadí mezi cenově nejdostupnější modely na trhu. Na jedné straně přináší moderní displej 18:9 a funkci rozpoznání obličeje, ale na druhé straně spoléhá na starší Android či plastové tělo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik