www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Trumpův ban pohřbil ZTE, čínský výrobce končí

Trumpův ban pohřbil ZTE, čínský výrobce končí
, , aktualita
Administrativa Donalda Trumpa je dost mocná a nyní jedním rozhodnutím ukončila život čínského výrobce telefonů ZTE. Stačil k tomu zákaz vývozu amerických produktů a ZTE tak nemá z čeho vyrábět telefony.
reklama
Je to necelý měsíc, co Donald Trump vyhlásil zákaz vývozu amerických produktů k čínskému výrobci telefonů ZTE. Ten byl uvalen proto, že ZTE porušovalo hospodářské sankce uvalené na Írán a Severní Koreu, kam čínský výrobce dodával telefony a jiný hardware obsahující americký hardware a software. ZTE mělo napravit situaci, propustit několik lidí na seniorských pozicích a mnoha dalším skrouhnout odměny. Podle Trumpa ke všem krokům nedošlo, a tak se USA rozhodlo vyhlásit již zmíněný zákaz.
 
ZTE V9
 
Problémem je, že telefony ZTE využívají mnoho amerických technologií (hovoří se o 25 až 30 %), bez kterých tento výrobce nemůže produkovat své telefony. Mimo jiné jde o procesory Qualcomm nebo některé součásti Androidu (ten je sice open-source, ale už nelze využít např. Google Play). Výrobce tak nemá k dispozici čtvrtinu dnešního hardwaru a jeho nahrazení by si vyžádalo opětovný vývoj telefonů nemluvě o problémech s operačním systémem. ZTE tak bylo v podstatě nuceno ukončit svou činnost. Nyní se snaží ještě s USA jednat a dokázat, že vše už bude nadále v pořádku. Nicméně jak známe Trumpovu administrativu, bude to nejspíš marný boj.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování
I když vypnete ukládání historie navštívených míst, Google vaši polohu stále sleduje. Zjistilo se totiž, že spousta dalších aplikací s těmito údaji dále pracuje. Nejde však o nějaký prohřešek, problém je jen v tom, že musíte zakázat více služeb.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč
Oblíbený smartphone střední třídy Honor 9 Lite dočasně zlevnil o tisícikorunu. Pokud jste si na tento model dělali zálusk, můžete jej do konce srpna pořídit za 4 990 Kč. A za tuto cenu nabídne docela dost muziky.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí
V rámci nového programu YouTube Signature Devices jsou certifikovány smartphony, které Google doporučuje pro sledování videí. V současná době obsahuje bezmála 20 modelů, ale jakýkoliv iPhone byste hledali marně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4? Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4?
Xiaomi představilo větší variantu svého tabletu Mi Pad 4, která zvětšila úhlopříčku displeje z osmi na deset palců. Baterie modelu Mi Pad 4 Plus nabízí velkorysou kapacitu i na poměry velkých tabletů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik