www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Trumpův ban pohřbil ZTE, čínský výrobce končí

Trumpův ban pohřbil ZTE, čínský výrobce končí
, , aktualita
Administrativa Donalda Trumpa je dost mocná a nyní jedním rozhodnutím ukončila život čínského výrobce telefonů ZTE. Stačil k tomu zákaz vývozu amerických produktů a ZTE tak nemá z čeho vyrábět telefony.
reklama
Je to necelý měsíc, co Donald Trump vyhlásil zákaz vývozu amerických produktů k čínskému výrobci telefonů ZTE. Ten byl uvalen proto, že ZTE porušovalo hospodářské sankce uvalené na Írán a Severní Koreu, kam čínský výrobce dodával telefony a jiný hardware obsahující americký hardware a software. ZTE mělo napravit situaci, propustit několik lidí na seniorských pozicích a mnoha dalším skrouhnout odměny. Podle Trumpa ke všem krokům nedošlo, a tak se USA rozhodlo vyhlásit již zmíněný zákaz.
 
ZTE V9
 
Problémem je, že telefony ZTE využívají mnoho amerických technologií (hovoří se o 25 až 30 %), bez kterých tento výrobce nemůže produkovat své telefony. Mimo jiné jde o procesory Qualcomm nebo některé součásti Androidu (ten je sice open-source, ale už nelze využít např. Google Play). Výrobce tak nemá k dispozici čtvrtinu dnešního hardwaru a jeho nahrazení by si vyžádalo opětovný vývoj telefonů nemluvě o problémech s operačním systémem. ZTE tak bylo v podstatě nuceno ukončit svou činnost. Nyní se snaží ještě s USA jednat a dokázat, že vše už bude nadále v pořádku. Nicméně jak známe Trumpovu administrativu, bude to nejspíš marný boj.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný
Zájem o zlevněnou výměnu baterií u telefonů Apple iPhone byl až 10krát větší, než Apple očekával. I to se projevilo na zhoršených odhadech hospodářských výsledků pro poslední čtvrtletí. Program vyšel Apple hodně draho.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář