Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

ZTE Iceberg: koncept se dvěma výřezy a průhlednými rohy

, , aktualita
ZTE Iceberg: koncept se dvěma výřezy a průhlednými rohy
Štve vás současný trend displejů s výřezem? Potom se radši ani nedívejte na designový koncept Iceberg, který si připravilo ZTE. Jedná se totiž o první smartphone světa se dvěma výřezy, které využívá pro stereo reproduktory.
ZTE Iceberg: koncept se dvěma výřezy a průhlednými rohy
ZTE patří spíše ke konzervativnějším výrobcům, ale čas od času umí překvapit něčím nevídaným, jako byl loňský skládací telefon Axon M se dvěma displeji. Koncept, který společnost poslala do IF World Design Guide, reaguje na aktuální trend displejů s výřezem. ZTE Iceberg, v překladu ledová hora (velký plovoucí kus ledu), má displej narušený nejen v horní, ale i spodní části. Důvodem jsou stereo reproduktory, ve vrchním výřezu se navíc nachází také přední fotoaparát. Pokud jste nepřišli na chuť designu iPhonu X ani jeho následovníkům, nebude se vám nejspíš líbit ani ZTE Iceberg se dvěma výřezy. Ještě větším problémem potom bude praktičnost takového řešení, neboť displej je narušen hned na dvou místech a tomu by musel být přizpůsoben jak operační systém, tak jednotlivé aplikace.
 
 
ZTE Iceberg ovšem přináší několik dalších zajímavostí. Telefon by měl vytvářet dojem, že je vyroben z jednoho kusu skla, a to díky neviditelným spojům. Velmi netradičně vypadají průhledné skleněné rohy. I tady by ovšem utrpělo praktické využití, už při prvním pádu smartphonu na zem by nejspíš došlo k jeho poškození. Nezapomeňte, že ZTE Iceberg je pouze koncept, i když z něho odvozený smartphone by se měl dostat na trh někdy po roce 2018. Stále se tedy jedná o hudbu budoucnosti. Vývoj modelu má trvat 13 až 24 měsíců a určen bude pro asijské, evropské a severoamerické trhy. Nemá tedy cenu spekulovat ani o výbavě, kromě zmíněných stereo reproduktorů víme jen o podpoře bezdrátového nabíjení.
 
Co říkáte na design konceptu ZTE Iceberg? Koupili byste si takový smartphone, pokud by se dostal na trh?
 


reklama