Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ZTE Iceberg: koncept se dvěma výřezy a průhlednými rohy

11.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Štve vás současný trend displejů s výřezem? Potom se radši ani nedívejte na designový koncept Iceberg, který si připravilo ZTE. Jedná se totiž o první smartphone světa se dvěma výřezy, které využívá pro stereo reproduktory.
ZTE patří spíše ke konzervativnějším výrobcům, ale čas od času umí překvapit něčím nevídaným, jako byl loňský skládací telefon Axon M se dvěma displeji. Koncept, který společnost poslala do IF World Design Guide, reaguje na aktuální trend displejů s výřezem. ZTE Iceberg, v překladu ledová hora (velký plovoucí kus ledu), má displej narušený nejen v horní, ale i spodní části. Důvodem jsou stereo reproduktory, ve vrchním výřezu se navíc nachází také přední fotoaparát. Pokud jste nepřišli na chuť designu iPhonu X ani jeho následovníkům, nebude se vám nejspíš líbit ani ZTE Iceberg se dvěma výřezy. Ještě větším problémem potom bude praktičnost takového řešení, neboť displej je narušen hned na dvou místech a tomu by musel být přizpůsoben jak operační systém, tak jednotlivé aplikace.
 
 
ZTE Iceberg ovšem přináší několik dalších zajímavostí. Telefon by měl vytvářet dojem, že je vyroben z jednoho kusu skla, a to díky neviditelným spojům. Velmi netradičně vypadají průhledné skleněné rohy. I tady by ovšem utrpělo praktické využití, už při prvním pádu smartphonu na zem by nejspíš došlo k jeho poškození. Nezapomeňte, že ZTE Iceberg je pouze koncept, i když z něho odvozený smartphone by se měl dostat na trh někdy po roce 2018. Stále se tedy jedná o hudbu budoucnosti. Vývoj modelu má trvat 13 až 24 měsíců a určen bude pro asijské, evropské a severoamerické trhy. Nemá tedy cenu spekulovat ani o výbavě, kromě zmíněných stereo reproduktorů víme jen o podpoře bezdrátového nabíjení.
 
Co říkáte na design konceptu ZTE Iceberg? Koupili byste si takový smartphone, pokud by se dostal na trh?
 


reklama