Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ZTE Axon M oficiálně: skládací smartphone se dvěma displeji

21.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
ZTE představilo očekávaný telefon, který však není zase tolik revoluční, jak by se na první pohled mohlo zdát. Po rozložení vznikne plocha blížící se svou úhlopříčkou tabletu, ale narušují ji poměrně výrazně okraje.
Co si představíte pod spojením skládací smartphone? Možná futuristické zařízení, jehož displej lze ohnout nebo dokonce přeložit, aby při přenášení nezabíralo tolik místa. Jeden z prvních skládacích smartphonů představilo tento týden ZTE, realita je však mnohem obyčejnější. Nový model Axon M je vybaven dvěma displeji, přičemž v zavřeném stavu nalezneme jeden první displej na zadní a druhý na přední straně. Oba mají shodnou úhlopříčku 5,2” a rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD).
 
 
Záleží přitom na uživateli, zda chce využívat jen přední displej, případně oba, kdy je na obou zobrazen stejný obsah – druhý člověk tedy může sedět naproti vám a sledovat stejný obsah. To pravé kouzlo má však nastat až ve chvíli, kdy jsou oba displeje spojeny a vznikne tak plocha o úhlopříčce 6,75" blížící se malému tabletu. Iluzi jednoho velkého displeje však výrazně narušuje mezera uprostřed, která je způsobena především okraji okolo obrazovky. Žádná revoluce v oblasti skládacích smartphonů se tedy zatím nekoná a novinka od ZTE je tedy spíše jakousi ukázkou toho, že bez dalšího vývoje ztrácí toto řešení smysl.
 
 
Axon M na tom nebude po stránce výkonu vůbec špatně, k dispozici má totiž procesor Qualcomm Snapdragon 821, který můžeme znát z loňských vlajkových lodí, a doplňuje jej o 4GB RAM a 64GB interní úložiště. Vzhledem k použití této konstrukce si smartphone vystačí jen s jedním fotoaparátem, který zastává funkci předního i zadního. A jedná se rovnou o 20MPx snímač. Hudební nadšenci ocení duální reproduktory a 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek. Už méně ovšem potěší kapacit baterie, která se zastavila na hodnotě 3 180 mAh. Zatímco u běžného smartphonu zase takový problém, při použití dvou displejů bychom měli očekávat poměrně slabou výdrž. Podporováno je rychlé nabíjení Quick Charge 3.0, který by mělo umožnit doplnění poloviny kapacity za pouhých 30 minut.
 
Operačním systémem se stal Android 7.1.2 Nougat, který samozřejmě musel projít určitými úpravami kvůli využití dvou displejů. ZTE Axon M bude exkluzivně dostupný na americkém trhu u mobilního operátora AT&T, který jej nabídne v průběhu listopadu za 725 dolarů (15 800 Kč bez DPH). V budoucnu by se měl telefon začít prodávat také v Číně, Japonsku a Evropě, ale podrobnosti zatím výrobce nezveřejnil.
 


reklama