www.svetmobilne.cz
>
>
>

Zrušený Microsoft Band 3 mohl být nejpokročilejším náramkem na trhu

Zrušený Microsoft Band 3 mohl být nejpokročilejším náramkem na trhu
, , aktualita
Microsoft Band 3 měl být jeden z nejpokročilejších chytrých náramků na trhu, který by se chlubil vodotěsným tělem či velkým množstvím senzorů. Svého představení se nikdy nedočkal, teď se však objevil jeho prototyp.
K oblíbeným
reklama
Microsoft je mistr v rušení připravovaných zařízení, jak už jsme mohli vidět mnohokrát v případě smartphonů Lumia či tabletu Surface Mini. Tomuto kroku však neunikl ani chytrý náramek Band 3. Krátká epizoda Microsoftu v kategorii nositelností začala na podzim 2014, druhá generace náramku pak byla představena o rok později. Microsoft Band 2 však nebyl ani přes své nesporné kvality dokonalý, proto někteří fanoušci čekali na nástupce, který by tyto chyby napravoval. Avšak nedočkali se, na jaře 2016 přišla zpráva, že americký výrobce v tichosti odstranil všechny zmínky o svých zařízeních Band ze svých stránek.
 
 
Nyní po skoro dvou letech se Microsoft Band 3 nakonec objevil, i když jen neoficiálně. Redaktorovi webu Windows Central se dostal do rukou prototyp tohoto modelu, který nikdy nebyl představen ani se nedostal na trh. A jelikož vlastní i Band 2, může oba náramky porovnat. Hned na první pohled si můžeme všimnout, že Microsoft neplánoval žádné razantní designové změny. Obě zařízení by tak vypadala velmi podrobně, i když si můžeme všimnout výrazně tenčího těla u novějšího z nich. Navíc měl být náramek nově nejen voděodolný jako předchůdce, ale hlavně vodotěsný.
 
 
Změnil se také nabíjecí konektor, k plnému dobití baterie by bylo navíc potřeba přibližně o třetinu méně času. Výdrž se však výrobci údajně nepodařilo viditelně zlepšit, opět by tak bylo možné dosáhnout okolo dvou dnů provozu, při zapnutém GPS ještě méně. Naměřené údaje by opět zobrazoval zakřivený AMOLED displej, dokonce se neměla změnit jeho velikost ani rozlišení. Band 2 ve srovnání s konkurencí oplýval velkým množstvím senzorů včetně optického snímače tepové frekvence, tříosového akcelerometru, měřič teploty kůže, UV senzoru a dalších. Naramek díky tomu mohl naměřit a vypočítat údaje, které by uživatel nečekal. Band 3 by navrch přidal kardiograf, tedy měřič elektrické aktivity srdce – na displeji hodinek by se tedy mohla zobrazovat křivka EKG.
 
 
Vzhledem k vodotěsnosti zařízení měl výrobce v plánu také možnost měření různých údajů při plavání. Testovaný prototyp se také chlubí zdokonaleným sledováním „pohody“, tedy zda uživatel například není ve stresu. A další zaznamenanou novinkou je čtečka RFID štítků, které se používají mimo jiné pro označení zboží v obchodech jako náhrada čárových kódů. Redaktor však neměl možnost funkci vyzkoušet, pravděpodobně nebyla nikdy dokončena. Ani jeden z modelů Microsoft Band nedosáhl výrazného úspěchu a není příliš pravděpodobné, že by na tom jen mírně vylepšená třetí generace něco změnila. Přesto je škoda, že se na trh nikdy nedostala.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VW ukázal elektrický ID Space Vizzion VW ukázal elektrický ID Space Vizzion
Automobilka Volkswagen chystá další nové elektrické modely. Jedním z nich bude vůz na pomezí střední a vyšší střední třídy ID 5, jakýsi elektrický Passat. Předobrazem je koncept ID Space Vizzion, který je kombíkem tomuto modelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala