Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zrušený Microsoft Band 3 mohl být nejpokročilejším náramkem na trhu

28.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Microsoft Band 3 měl být jeden z nejpokročilejších chytrých náramků na trhu, který by se chlubil vodotěsným tělem či velkým množstvím senzorů. Svého představení se nikdy nedočkal, teď se však objevil jeho prototyp.
Microsoft je mistr v rušení připravovaných zařízení, jak už jsme mohli vidět mnohokrát v případě smartphonů Lumia či tabletu Surface Mini. Tomuto kroku však neunikl ani chytrý náramek Band 3. Krátká epizoda Microsoftu v kategorii nositelností začala na podzim 2014, druhá generace náramku pak byla představena o rok později. Microsoft Band 2 však nebyl ani přes své nesporné kvality dokonalý, proto někteří fanoušci čekali na nástupce, který by tyto chyby napravoval. Avšak nedočkali se, na jaře 2016 přišla zpráva, že americký výrobce v tichosti odstranil všechny zmínky o svých zařízeních Band ze svých stránek.
 
 
Nyní po skoro dvou letech se Microsoft Band 3 nakonec objevil, i když jen neoficiálně. Redaktorovi webu Windows Central se dostal do rukou prototyp tohoto modelu, který nikdy nebyl představen ani se nedostal na trh. A jelikož vlastní i Band 2, může oba náramky porovnat. Hned na první pohled si můžeme všimnout, že Microsoft neplánoval žádné razantní designové změny. Obě zařízení by tak vypadala velmi podrobně, i když si můžeme všimnout výrazně tenčího těla u novějšího z nich. Navíc měl být náramek nově nejen voděodolný jako předchůdce, ale hlavně vodotěsný.
 
 
Změnil se také nabíjecí konektor, k plnému dobití baterie by bylo navíc potřeba přibližně o třetinu méně času. Výdrž se však výrobci údajně nepodařilo viditelně zlepšit, opět by tak bylo možné dosáhnout okolo dvou dnů provozu, při zapnutém GPS ještě méně. Naměřené údaje by opět zobrazoval zakřivený AMOLED displej, dokonce se neměla změnit jeho velikost ani rozlišení. Band 2 ve srovnání s konkurencí oplýval velkým množstvím senzorů včetně optického snímače tepové frekvence, tříosového akcelerometru, měřič teploty kůže, UV senzoru a dalších. Naramek díky tomu mohl naměřit a vypočítat údaje, které by uživatel nečekal. Band 3 by navrch přidal kardiograf, tedy měřič elektrické aktivity srdce – na displeji hodinek by se tedy mohla zobrazovat křivka EKG.
 
 
Vzhledem k vodotěsnosti zařízení měl výrobce v plánu také možnost měření různých údajů při plavání. Testovaný prototyp se také chlubí zdokonaleným sledováním „pohody“, tedy zda uživatel například není ve stresu. A další zaznamenanou novinkou je čtečka RFID štítků, které se používají mimo jiné pro označení zboží v obchodech jako náhrada čárových kódů. Redaktor však neměl možnost funkci vyzkoušet, pravděpodobně nebyla nikdy dokončena. Ani jeden z modelů Microsoft Band nedosáhl výrazného úspěchu a není příliš pravděpodobné, že by na tom jen mírně vylepšená třetí generace něco změnila. Přesto je škoda, že se na trh nikdy nedostala.
 


reklama