www.svetmobilne.cz
>
>
>

Microsoft Band: chytrý náramek za 199 USD

Microsoft Band: chytrý náramek za 199 USD
, , aktualita
Aktualizováno: Dlouhé měsíce se očekávalo, že Microsoft na trh přijde s vlastními chytrými hodinkami, ovšem v posledních týdnech se mluvilo spíše o náramku. Ten má Microsoft oficiálně představit dnes. Bude se jmenovat Band a přijde na 199 USD.
K oblíbeným
reklama
Namísto chytrých hodinek tak od Microsoftu přijde na trh náramek vybavený displejem, jenž bude určen především pro fitness. V obchodu Store má být pro něj již připravena zbrusu nová aplikace Microsoft Health, která slouží k propojení náramku a využití jím nasbíraných dat, přičemž další verze aplikace budou připraveny i pro konkurenční iOS a Android, čili Microsoft se na rozdíl od většiny ostatních výrobců neomezuje pouze na svou hlavní platformu, což je jistě dobrý krok. V našem regionu však tato aplikace ještě není dostupná.

Náramek by měl ukazovat čas, ale poslouží především pro monitorování činnosti srdce, zvládne sledovat ušlou či jinak uraženou vzdálenost pomocí GPS, počítá kroky, spálené kalorie a kontrolovat bude i náš spánek. To ostatně ukazuje následující malý screenshot, dle nějž se dozvíme o délce trvání lehkého a hlubokého spánku, jak dlouho nám trvalo usnout a kolikrát jsme se za noc probudili. Krom toho všeho mají hodinky také nějakým způsobem měřit vystavení se UV záření, takže bychom se tak měli dozvědět, jak dlouho jsme byli na sluníčku a snad i to, jak intenzivně svítilo.

Nebudou to ale pouze funkce pro fitness a zdraví. Sledovat budeme moci i vývoj akciových trhů, dívat se na náhledy e-mailů, událostí v kalendáři, došlé SMS a budeme mít také přístup k Twitteru a Facebooku. Využít je také budeme moci pro mobilní placení, přičem nejdříve to bude možné v řetězci Starbucks. V případě využití s telefonem s Windows Phone tu bude připravena asistentka Cortana, jíž budeme moci dávat ústní příkazy.

Co se týče výdrže, slíbeny jsou alespoň dva dny na jedno nabití a to je zatím vše, co se o Band dozvíme. Další informace by ale měly dorazit během tohoto dne, takže budeme tento článek případně aktualizovat.

Aktualizováno

Nové informace nakonec dorazily vzápětí, takže se můžeme podívat na úplné specifikace. Nejdříve ale video:

 

 • Materiál: Thermal plastic elastomer
 • Displej: 11 x 33 mm (1,4"), TFT barevný s rozlišením 320 x 106
 • Senzory: optický senzor srdečního tepu, 3osý akcelerometr/gyroskop, GPS, senzor okolního osvětlení, senzor teploty kůže, UV senzor, kapacitní senzor, mikrofon, galvanický senzor (měří elektrickou vodivost kůže)
 • Motor pro vibrace
 • Rozhraní: Bluetooth 4.0 (Low Energy)
 • Podporovaná zařízení: Windows Phone 8.1 (aktualizace přes Bluetooth), iOS 7.1 a novější (iPhone 4S, 5, 5C, 5S, 6, 6 Plus) a Android 4.3 - 4.4
 • Baterie: dvě 100mAh Li-Pol, výdrž 48 hodin při běžném využití, ovšem ne včetně zapnutého GPS; dobití baterie za necelých 90 minut
 • Dobíjení: magneticky přidržovaný konektor pro USB
 • Pracovní teploty: minus 10 až 40 °C
 • Maximální nadmořská výška: 12 km
 • Odolnost: proti prachu a polití vodou
 • Obsah balení: Microsoft Band, dobíjecí kabel, stručný manuál, informace o bezpečnosti a záruce
 • Záruka: 1letá limitovaná

Náramek Microsoft Band je k dispozici zatím na americkém trhu za 199 USD.

Zdroj: CNet.com, Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000 Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000
Společnost Adata představila novou kompaktní powerbanku T10000. Jak už napovídá název, nabídne kapacitu 10000 mAh, a to vše při stylovém tenkém designu. Powerbanka má totiž tloušťku jen 15 mm.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené
Google chce zrakově postiženým usnadnit život a v aplikaci Mapy Google budou moci nyní aktivovat speciální hlasovou navigaci, která přinese detailnější informace pro pohyb v náročném prostředí.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala