Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zdrogovaný řidič tak boural s Teslou Model 3, až baterky létaly vzduchem

20.11.2020, Milan Šurkala, aktualita
Kuriózní nehoda se stala ve státě Oregon. Řidič Tesly Model 3 se zdrogoval a usedl za volant, což mělo za následek vážnou nehodu. Série nárazů doslova roztrhala akumulátor vozu. Řidič ale odešel po svých.
Elektromobily Tesla získávají velmi dobrá hodnocení v testech bezpečnosti a jsou jedněmi z nejbezpečnějších vozů na světě. Přesvědčil se o tom muž v Corvallis ve státě Oregon, který se zdrogoval marihuanou a pod vlivem omamné látky usedl za volant Tesly Model 3. Nedbal na rychlost a při zhruba 100 mph (160 km/h) ztratil kontrolu nad vozem. Krátce poté narazil do stožáru (nevíme však, v jaké rychlosti), trefil další dva stromy, telefonní budku a byl to opravdu velmi silný náraz. Auto v podstatě sešrotoval a šlo o takové deformace, až to roztrhalo akumulátor vozu a některé bateriové moduly. Po okolí se tak rozletěly i samotné články. Ty proletěly i okny sousedních domů, přičemž jeden z nich přistál někomu na klíně a druhý spadl na postel. Tady už byl poněkud problém, protože tento článek se vznítil a začal hořet.
 
 
Aby toho nebylo málo, urvalo se i jedno z kol vozu, které dle zdejší policie proletělo do druhého patra jednoho z domů a prorvalo zeď koupelny, kde zdemolovalo vodovodní trubku. Voda z ní pak vytopila pokoje pod ní. Hasiči a další záchranné složky tam musely hasit hořící postel a sbírat stovky článků ze zničeného akumulátoru vozu. A to, že vozy Tesla jsou opravdu bezpečné, podporuje i ten fakt, že muž ze zdemolovaného vozu vystoupil a s lehčími zraněními utekl z místa nehody. Našli ho o 3 bloky dál.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama