www.svetmobilne.cz
>
>
>

Zdrogovaný řidič tak boural s Teslou Model 3, až baterky létaly vzduchem

Zdrogovaný řidič tak boural s Teslou Model 3, až baterky létaly vzduchem
, , aktualita
Kuriózní nehoda se stala ve státě Oregon. Řidič Tesly Model 3 se zdrogoval a usedl za volant, což mělo za následek vážnou nehodu. Série nárazů doslova roztrhala akumulátor vozu. Řidič ale odešel po svých.
K oblíbeným
reklama
Elektromobily Tesla získávají velmi dobrá hodnocení v testech bezpečnosti a jsou jedněmi z nejbezpečnějších vozů na světě. Přesvědčil se o tom muž v Corvallis ve státě Oregon, který se zdrogoval marihuanou a pod vlivem omamné látky usedl za volant Tesly Model 3. Nedbal na rychlost a při zhruba 100 mph (160 km/h) ztratil kontrolu nad vozem. Krátce poté narazil do stožáru (nevíme však, v jaké rychlosti), trefil další dva stromy, telefonní budku a byl to opravdu velmi silný náraz. Auto v podstatě sešrotoval a šlo o takové deformace, až to roztrhalo akumulátor vozu a některé bateriové moduly. Po okolí se tak rozletěly i samotné články. Ty proletěly i okny sousedních domů, přičemž jeden z nich přistál někomu na klíně a druhý spadl na postel. Tady už byl poněkud problém, protože tento článek se vznítil a začal hořet.
 
 
Aby toho nebylo málo, urvalo se i jedno z kol vozu, které dle zdejší policie proletělo do druhého patra jednoho z domů a prorvalo zeď koupelny, kde zdemolovalo vodovodní trubku. Voda z ní pak vytopila pokoje pod ní. Hasiči a další záchranné složky tam musely hasit hořící postel a sbírat stovky článků ze zničeného akumulátoru vozu. A to, že vozy Tesla jsou opravdu bezpečné, podporuje i ten fakt, že muž ze zdemolovaného vozu vystoupil a s lehčími zraněními utekl z místa nehody. Našli ho o 3 bloky dál.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře