Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zaměstnanec Applu dostal výpověď, jeho dcera natočila iPhone X

29.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Mladá americká youtuberka tento týden zveřejnila video představeného, ale dosud neprodávaného iPhonu X. Dostala se k němu přes svého otce pracujícího v Applu, který však kvůli této nahrávce dostal výpověď.
Apple se snaží své nové produkty střežit jako oko v hlavě a výjimkou není ani iPhone X, který už byl sice v září představen veřejnosti, ale dosud se neprodává. O to větší úspěch mělo video, které nahrála americká youtuberka Brooke Amelia Peterson. Na několikaminutové nahrávce ukazuje žhavou novinku lépe než všechny dosavadní videa a oficiální materiály. To se však Applu příliš nelíbilo a poměrně rychle proto zareagoval s žádostí o smazání videa, kterou Brooke splnila. Mezitím se však nahrávka stala virální a začala žít svým vlastním životem, který už její původní autorka příliš neovlivní.

 
O několik dnů později nahrála Brooke na YouTube další video, ve kterém celou situaci osvětluje a uvádí v něm, jaké následky mělo video pro jejího otce – ten totiž pár dnů po zveřejnění videa dostal výpověď. Právě přes svého otce se dívka dostala k dosud neprodávanému iPhonu X, neboť pracoval přímo v sídle Applu v kalifornském Cupertinu. Brooke šla k němu na návštěvu do zaměstnání a mohla si tak jako jedna z prvních osahat zatím nejdražší iPhone. V sídle Applu je však zakázáno bez zvláštního povolení pořizovat audiovizuální záběry, a to dokonce i na relativně otevřených místech, jako je kavárna.
Applu však také vadilo, že jeho zaměstnanec nechal „uniknout“ do světa dosud neprodávané zařízení a dal tím jasně najevo, že podobné chování neakceptuje bez ohledu na to, zda už bylo oficiálně představeno či nikoliv. V neposlední řadě byl problém v tom, že se jednalo o iPhone X zaměstnance, takže obsahoval některé citlivé firemní údaje. Takové zařízení by nemělo být půjčováno nikomu jinému (ani rodinným příslušníkům) a už vůbec ne nahráváno na video. Brooke ve svém novějším videu tvrdí, že jí je to velmi líto, ale na výsledku to patrně nic nezmění. Podle jejích slov má její otec co nabídnout, proto snad nebude mít problém najít jiné zaměstnání.
 
Jedná se o důležitý signál pro ostatní zaměstnance, aby chránili firemní tajemství a nesdíleli s nikým svou práci, porušení pravidel by totiž mohlo mít za následek jejich propuštění.

 
 


reklama