Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xperia 4 bude další nudle, tentokrát se Snapdragonem 710

13.3.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Sony si nejspíš oblíbilo poměr stran 21:9, podle spekulací totiž chystá další smartphone s tímto displejem. Jedná se o Xperii 4, která by měla spadat do střední třídy. Očekávat můžeme voděodolné tělo a absenci audio jacku.
Sony ve svých letošních smartphonech nastolilo nový trend. Jak vlajková loď Xperia 1, tak modely střední třídy Xperia 10 spoléhají na displej ve formátu 21:9. Ve stejném poměru stran jsou natáčeny holywoodské filmy, další výhodou protáhlého displeje by potom mělo být snadnější držení telefonu v ruce i nové možnosti multitaskingu s více okny. Ačkoliv se displej CinemaWide, jak zní jeho obchodní označení, dočkal rozporuplného přijetí mezi fanoušky, japonský výrobce plánuje jeho rozšíření do dalších modelů. Nyní se začíná mluvit o modelu Xperia 4, který by mohl být představen v následujících měsících jako další zástupce střední třídy. Konkurovat nejspíš bude právě řadě Xperia 10, proti které údajně nabídne menší úhlopříčku a modernější procesor.
 
 
Sony Xperia 10 Plus
 
Sony Xperia 4 by měla být vybavena 5,7" displejem s rozlišením 2520 x 1080 pixelů (Full HD+), nejspíš opět bez výřezu. O technologii panelu se zdroj nezmiňuje, ale jako pravděpodobnější varianta se jeví LCD. O pohon by se měl postarat procesor Qualcomm Snapdragon 710 společně se 4GB operační pamětí. Tato kombinace by mohla zajistit dostatek výkonu pro všechny běžné činnosti. Mnohem méně potěšující je informace o kapacitě baterie. Očekávaných 2 800 mAh působí na dnešní poměry skoro až směšně, i vzhledem k tomu, že konkurence jako Samsung nebo Xiaomi se do svých nedávných modelů střední třídy snaží vtěsnat přibližně 4000mAH baterie. Záchranou snad bude alespoň vyladěný software s vychytávkami pro prodloužení výdrže.
 
Na zadní straně telefonu bychom měli najít duální fotoaparát, jeho parametry ovšem zatím neznáme. Ve výbavě bude patrně chybět 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek, jeho funkci nejspíš zastoupí port USB Type-C a bezdrátová technologie Bluetooth. Na druhou stranu můžeme očekávat zvýšenou odolnost proti vodě a prachu, která ve střední třídě není samozřejmostí. Fyzické rozměry smartphonu mají činit 149,5 x 65 x 9,4 mm, v nabídce barevných variant potom výrobce plánuje černou, stříbrnou, červenou a fialovou. Další detaily o telefonu zdroj nezmiňuje, tajemstvím proto zůstává zahalena dostupnost i cena chystané Xperie 4.
 


reklama