www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie

Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie
, , aktualita
Xiaomi nemá dobrou zprávu pro majitele dvou levných a velmi populárních smartphonů Redmi. Ani přes předchozí sliby totiž tyto modely nejspíš neobdrží aktualizaci na Android 9.0 Pie. Nasvědčují tomu informace na fóru MIUI.
K oblíbeným
reklama
Redmi 6 a Redmi 6A patří aktuálně mezi cenově nejdostupnější smartphony v nabídce Xiaomi. Čínský výrobce pro ně navíc sliboval aktualizaci na Android 9.0 Pie, což z nich pro některé zákazníky mohlo činit ještě atraktivnější modely. Avšak zdá se, že k vydání updatu nakonec nedojde. V tabulce, která se objevila na čínské verzi oficiálního fóra MIUI, totiž v tichosti došlo k úpravě statusu. Nyní u Redmi 6 a Redmi 6A najdeme informaci „Změna plánu, nábor pozastaven“. To znamená, že výrobci zastavili shánění uživatelů, kteří by ´pomohli s testováním aktualizace před zahájením širší distribuce.
 
 
Xiaomi Redmi 6
 
Detaily k této změně bohužel fórum MIUI neuvádí, můžeme tedy pouze spekulovat, co bylo jejím důvodem. Podle některých spekulací by mohly být na vině procesory MediaTek, u kterých výrobci zařízení při vývoji aktualizace často narazí na chybějící ovladače kompatibilní s novější verzí Androidu. zdá se tedy, že uvedené smartphony zůstanou věrné operačnímu systému Android 8.1 Oreo, se kterým přišly na trh. V kategorii low-endů ostatně bývá zvykem, že zařízení neobdrží během své životnosti ani jednu velkou aktualizaci. I přesto zůstává dvojice Redmi 6 a Redmi 6A jednou z nejzajímavějších voleb mezi smartphony do 3 tisíc korun. 
 
Navíc tento krok neznamená, že by výrobce podporu zcela vzdal. I nadále mohou telefony získávat aktualizace uživatelského rozhraní MIUI, i když verze Androidu se přitom nebude měnit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik