Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie

20.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi nemá dobrou zprávu pro majitele dvou levných a velmi populárních smartphonů Redmi. Ani přes předchozí sliby totiž tyto modely nejspíš neobdrží aktualizaci na Android 9.0 Pie. Nasvědčují tomu informace na fóru MIUI.
Redmi 6 a Redmi 6A patří aktuálně mezi cenově nejdostupnější smartphony v nabídce Xiaomi. Čínský výrobce pro ně navíc sliboval aktualizaci na Android 9.0 Pie, což z nich pro některé zákazníky mohlo činit ještě atraktivnější modely. Avšak zdá se, že k vydání updatu nakonec nedojde. V tabulce, která se objevila na čínské verzi oficiálního fóra MIUI, totiž v tichosti došlo k úpravě statusu. Nyní u Redmi 6 a Redmi 6A najdeme informaci „Změna plánu, nábor pozastaven“. To znamená, že výrobci zastavili shánění uživatelů, kteří by ´pomohli s testováním aktualizace před zahájením širší distribuce.
 
 
Xiaomi Redmi 6
 
Detaily k této změně bohužel fórum MIUI neuvádí, můžeme tedy pouze spekulovat, co bylo jejím důvodem. Podle některých spekulací by mohly být na vině procesory MediaTek, u kterých výrobci zařízení při vývoji aktualizace často narazí na chybějící ovladače kompatibilní s novější verzí Androidu. zdá se tedy, že uvedené smartphony zůstanou věrné operačnímu systému Android 8.1 Oreo, se kterým přišly na trh. V kategorii low-endů ostatně bývá zvykem, že zařízení neobdrží během své životnosti ani jednu velkou aktualizaci. I přesto zůstává dvojice Redmi 6 a Redmi 6A jednou z nejzajímavějších voleb mezi smartphony do 3 tisíc korun. 
 
Navíc tento krok neznamená, že by výrobce podporu zcela vzdal. I nadále mohou telefony získávat aktualizace uživatelského rozhraní MIUI, i když verze Androidu se přitom nebude měnit.
 


reklama