www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie

Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie
, , aktualita
Xiaomi nemá dobrou zprávu pro majitele dvou levných a velmi populárních smartphonů Redmi. Ani přes předchozí sliby totiž tyto modely nejspíš neobdrží aktualizaci na Android 9.0 Pie. Nasvědčují tomu informace na fóru MIUI.
K oblíbeným
reklama
Redmi 6 a Redmi 6A patří aktuálně mezi cenově nejdostupnější smartphony v nabídce Xiaomi. Čínský výrobce pro ně navíc sliboval aktualizaci na Android 9.0 Pie, což z nich pro některé zákazníky mohlo činit ještě atraktivnější modely. Avšak zdá se, že k vydání updatu nakonec nedojde. V tabulce, která se objevila na čínské verzi oficiálního fóra MIUI, totiž v tichosti došlo k úpravě statusu. Nyní u Redmi 6 a Redmi 6A najdeme informaci „Změna plánu, nábor pozastaven“. To znamená, že výrobci zastavili shánění uživatelů, kteří by ´pomohli s testováním aktualizace před zahájením širší distribuce.
 
 
Xiaomi Redmi 6
 
Detaily k této změně bohužel fórum MIUI neuvádí, můžeme tedy pouze spekulovat, co bylo jejím důvodem. Podle některých spekulací by mohly být na vině procesory MediaTek, u kterých výrobci zařízení při vývoji aktualizace často narazí na chybějící ovladače kompatibilní s novější verzí Androidu. zdá se tedy, že uvedené smartphony zůstanou věrné operačnímu systému Android 8.1 Oreo, se kterým přišly na trh. V kategorii low-endů ostatně bývá zvykem, že zařízení neobdrží během své životnosti ani jednu velkou aktualizaci. I přesto zůstává dvojice Redmi 6 a Redmi 6A jednou z nejzajímavějších voleb mezi smartphony do 3 tisíc korun. 
 
Navíc tento krok neznamená, že by výrobce podporu zcela vzdal. I nadále mohou telefony získávat aktualizace uživatelského rozhraní MIUI, i když verze Androidu se přitom nebude měnit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala