www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie

Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie
, , aktualita
Xiaomi nemá dobrou zprávu pro majitele dvou levných a velmi populárních smartphonů Redmi. Ani přes předchozí sliby totiž tyto modely nejspíš neobdrží aktualizaci na Android 9.0 Pie. Nasvědčují tomu informace na fóru MIUI.
K oblíbeným
reklama
Redmi 6 a Redmi 6A patří aktuálně mezi cenově nejdostupnější smartphony v nabídce Xiaomi. Čínský výrobce pro ně navíc sliboval aktualizaci na Android 9.0 Pie, což z nich pro některé zákazníky mohlo činit ještě atraktivnější modely. Avšak zdá se, že k vydání updatu nakonec nedojde. V tabulce, která se objevila na čínské verzi oficiálního fóra MIUI, totiž v tichosti došlo k úpravě statusu. Nyní u Redmi 6 a Redmi 6A najdeme informaci „Změna plánu, nábor pozastaven“. To znamená, že výrobci zastavili shánění uživatelů, kteří by ´pomohli s testováním aktualizace před zahájením širší distribuce.
 
 
Xiaomi Redmi 6
 
Detaily k této změně bohužel fórum MIUI neuvádí, můžeme tedy pouze spekulovat, co bylo jejím důvodem. Podle některých spekulací by mohly být na vině procesory MediaTek, u kterých výrobci zařízení při vývoji aktualizace často narazí na chybějící ovladače kompatibilní s novější verzí Androidu. zdá se tedy, že uvedené smartphony zůstanou věrné operačnímu systému Android 8.1 Oreo, se kterým přišly na trh. V kategorii low-endů ostatně bývá zvykem, že zařízení neobdrží během své životnosti ani jednu velkou aktualizaci. I přesto zůstává dvojice Redmi 6 a Redmi 6A jednou z nejzajímavějších voleb mezi smartphony do 3 tisíc korun. 
 
Navíc tento krok neznamená, že by výrobce podporu zcela vzdal. I nadále mohou telefony získávat aktualizace uživatelského rozhraní MIUI, i když verze Androidu se přitom nebude měnit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala