Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi uvedlo Mi Mix 3 s podporou 5G a evropské ceny Mi 9

24.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi se připravilo na novou generaci mobilních sítí. Na veletrhu MWC 2019 představilo Mi Mi 3 5G, které dostalo do vínku procesor Snapdragon 855. Doplněno o evropské ceny a dostupnost Xiaomi Mi 9.
Se zkratkou 5G se nyní budeme setkávat ještě častěji než kdy dříve. V letošním roce budou výrobci představovat první komerčně dostupné smartphony připravené na sítě páté generace. Před pár dny byl představen Samsung Galaxy S10 5G, ale pozadu nechce zůstat ani Xiaomi. Podle očekávání tedy na své dnešní tiskové konferenci před veletrhem MWC 2019 v Barceloně odhalilo svůj první 5G smartphone. Jedná se o vylepšenou verzi modelu Mi Mix 3, který známe už od loňského podzimu. Kromě podpory 5G sítí je dalším významným rozdílem použití procesoru Qualcomm Snapdragon 855 místo Snapdragonu 845. A není to žádné překvapení, neboť Snapdragon 855 je možné zkombinovat s prvním 5G modemem Snapdragon X50 (nejnovější Snapdragon X55 ještě není připraven).
 
 
Jinak se na designu ani výbavě nic nezměnilo. Xiaomi Mi Mix 3 5G používá keramické tělo s posuvnou magnetickou konstrukci, která ukrývá duální přední fotoaparát. Díky tomu se podařilo zmenšit rámečky okolo 6,4" AMOLED displeje s rozlišením Full HD+ na naprosté minimum, aniž by bylo nutné používat různé výřezy. Na zádech nalezneme kromě čtečky otisků prstů (do displeje integrována nebyla) také duální fotoaparát, který využívá 12MPx snímače s rozdílnými vlastnostmi. Na boku zařízení nalezneme nové tlačítko pro aktivaci chytrého asistenta od Googlu. Příjemně překvapí baterie se zvýšenou kapacitou 3 800 mAh místo původních 3 200 mAh. Operačním systémem se stal Android 9.0 Pie s rozhraním MIUI 10. 
 
Xiaomi Mi Mix 3 5G se objeví na trhu už v květnu, takže se nejedná o hudbu vzdálené budoucnosti. Ještě více ovšem překvapí cena 599 eur, v přepočtu 15 400 Kč. První 5G smartphone od Xiaomi tedy bude relativně dostupným modelem.
 
 

Kdy a za kolik bude Xiaomi Mi 9 v Evropě?

 
 
Na tiskovce také čínský výrobce znovu představilo svou vlajkovou loď Xiaomi Mi 9, tentokrát mezinárodnímu publiku. A pro nás jsou důležité především informace o ceně a dostupnosti v Evropě. Na vybraných evropských trzích se začne Mi 9 prodávat už 28. února. Verze se 64GB úložištěm bude stát 449 eur (11 500 Kč) a verze se 128GB úložištěm přijde na 499 eur (12 800 Kč). V obou případech bude telefon osazen 6GB RAM.
 
Zdroj: Mi.com


reklama