Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi Note a Mi Note Pro: útok na první příčky?

19.1.2015, Jakub Doležal, aktualita
Ještě v minulém roce bylo Xiaomi výrobcem levných telefonů s hardwarem, který rozhodně nepatřil ke špičce. Letos však tento čínský producent vyrazil směrem k prémiovým modelům a představil dva špičkově vybavené telefony.
Xiaomi se pomalu ale jistě prokousává na přední příčky v prodejích mobilních telefonů a ani letos nebude ve svém úsilí nijak polevovat. Zatím co minulý rok byly hlavními taháky slušně vybavené telefony za rozumnou cenu, jsou letos na tahu prémiové modely vybavené tím nejlepším, co trh nabízí.


Mi Note


Levnější z dvojice telefonů disponuje úhlopříčkou 5,7“ a rozlišením 1920x1080p, přičemž dodavatelem displeje bude Sharp nebo JDI. Obrazovku chrání zakřivené sklo Gorilla Glass 3. Pod displejem se ukrývá Snapdragon 801 na frekvenci 2,5 GHz, grafická karta Adreno 330 a 3 GB operační paměti. Interní úložiště bude nabízeno v kapacitách 16 a 64 GB.Fotoaparát dodává společnost Sony a jedná se o 13 MPx senzor doplněný o objektiv se světelností f/2.0 a optickou stabilizací. Dvojitý blesk s rozdílnými tóny má zaručit reálnější odstín zachycených snímků. Pozadu nezůstává ani přední kamerka s rozlišením 4 MPx a senzorem o přibližně 70% větším, než je tomu u konkurence.Primárním trhem pro tento model je Čína, a tak není překvapením podpora dvojice SIM karet (micro/nano) včetně 4G sítí a Dual Stanby, tedy obě karty mohou být aktivní do doby, než jednu z nich využijete například pro hlasový hovor. Xiaomi myslelo i na zvukový projev a použilo čip schopný zpracovat signál při 24-bit/192KHz.Nabídku uzavírá akumulátor s podporou 3000 mAh doplněný o rychlonabíjení Qualcomm Quick Charge 2.0. O tomto standardu jsme nedávno psali článek a více se dozvíte zde. Xiaomi Mi Note se v domovské Číně začne prodávat již 27. ledna, přičemž 16GB varianta vyjde na 2299 jüanů ( 9000 Kč) a 64GB varianta na 2799 jüanů (10 900 Kč).


Mi Note Pro


Souběžně dorazí na trh také vybavenější varianta označená přídomkem „Pro“. Vzhledově bude prakticky shodná s již popsaným modelem, ale vsadí na jemnější displej s rozlišením 2560x1440 pixelů. Vylepšený bude i čipset , neboť dorazí Snapdragon 810 s 8 jádry a podporou 64bit instrukcí. Grafické jádro Adreno taktéž povýší na model 430 a v případě operační paměti budou k dispozici 4 GB LPDDR4.Po stránce výkonu tu tak máme jasného adepta na první příčky, nicméně ani v ostatních aspektech model Pro nezaostává. Například úložiště bude k dispozici s kapacitou 64 GB a v žádné nižší nebude nabízeno. V případě bezdrátových sítí nasazuje Xiaomi opět to nejlepší v podobě LTE-CAT 9 a tudíž schopnosti dosáhnout přenosu až 450 Mbps při stahování dat.

Xiaomi Mi Note Pro se bude prodávat za 3299 jüanů, tedy v přepočtu přibližně 12 800 Kč.

Zdroj: Xiaomi


reklama