Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi Note 3 oficiálně: bez zahnutého displeje, ale s duálním fotoaparátem

11.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi odhalilo novou generaci modelu Mi Note, která je menší a postrádá procesor vlajkové lodi nebo zahnutý displej. Namísto toho se novinka profiluje jako větší varianta modelu Mi 6, čemuž odpovídá použitý design.
Nový Xiaomi Mi Note 3 příliš nenavazuje na loňského předchůdce Mi Note 2, ale vydává se vlastní cestou. Nebo přesněji cestou zvetšené varianty vlajkové lodi Mi 6. Na vině by mohly být nedostatečné prodejní úspěchy minulého modelu, a to navzdory zajímavé výbavě v čele se zakřiveným displejem. Mi Note 3 se proto profiluje spíše jako zástupce na pomezí vyšší střední  třídy a high-endu. Podobnost s Mi 6 není čistě náhodná, oficiální marketingové materiály naznačují, že čínský výrobce chce využít podobnost obou svých telefonů ve svůj prospěch.
 
 
Xiaomi Mi Note 3 má stejné tvary jako Mi 6 a je rovněž zhotovoveno z kombinace skla a kovu, nechybí přitom ani oblíbená modrá barevná varianta. 5,5" IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů postrádá zakřivení, použito bylo pouze mírně zahnuté krycí sklíčko, ale to už je standardem u mnohem levnějších smartphonů. O pohon se nestará Qualcomm Snapdragon 835, ale Snapdragon 660 s omi jádry taktovanými až na 2,2 GHz. Výrobce tento procesor zkombinoval s 6GB RAM, takže na nedostatek výkonu si uživatelé rozhodně nebdou moci stěžovat.
 
 
64GB nebo 128GB interní úložiště bohužel postrádá možnost rozšíření, přesto nabídne dostatek prostoru pro snímky z 12MPx duálního zadního fotoaparátu s optickou stabilizací obrazu a dvojnásobným optickým zoomem. Výrobce nešetřil ani na přední kamerce, která využívá 16MPx snímač a technologii zkrášlení obličeje využívající umělou inteligenci. Kromě čtečky otisků prstů, která byla ntegrována do domovského tlačítka pod displejem, se telefon chlubí ještě odemykáním prostřednictvím rozpoznání obličeje.
 
K další výbavě patří stereo reproduktory, infraport pro dálkové ovládání spotřebičů, NFC, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, port USB Type-C nebo 3,5mm audio jack. Prozatím není jasné, jak je to s podporou LTE pásem. Baterii o kapacitě 3 500 mAh je možné ryhcle nabíjet díky technologii Quick Charge 3.0. Operačním systémem je ještě Android 7.1 Nougat, ale už s nadstavbou MIUI 9. Xiaomi Mi Note 3 se začne prodávat už zítra za ceny od 2 499 do 2 999 juanů, v přepočtu od 8 300 do 10 000 Kč bez DPH (v závislosti na konkrétní variantě).
 


reklama