www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi Mi 9 v testu odolnosti uspělo, zradilo jen „safírové sklo“

Xiaomi Mi 9 v testu odolnosti uspělo, zradilo jen „safírové sklo“
, , aktualita
Populární youtuber JerryRigEverything tentokrát otestoval vlajkovou loď Xiaomi Mi 9. A ukázalo se, že nízká cena telefonu se nepodepsala na odolnosti konstrukce. Jediné pochybnosti vzbuzuje ochrana zadního fotoaparátu.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi znovu dokázalo, že za mnohem nižší cenu než konkurence umí vyrobit solidní vlajkovou loď. Nové Xiaomi Mi 9 zatím v recenzích sklízí převážně chválu, a výjimkou není ani netradiční test, který provedl známý youtuber s přezdívkou JerryRigEverything. Ten ve svých videích zkouší odolnost smartphonů, především proti poškrábání nebo prasknutí. Před pár týdny jsme psali o Xiaomi Redmi Note 7, které si z tohoto testu neodneslo zrovna dobré hodnocení. Ukázalo se totiž, že konstrukce příliš nevydrží ohýbání. Kvalita vlajkové lodi čínského výrobce je naštěstí znatelně větší, a to také díky použitým materiálům. Plastových částí nalezneme na modelu Mi 9 minimálně, přednost dostal kov a sklo.
 
 
Displej je chráněn Gorilla Glass 6, na kterém se objevily škrábance při použití nástroje s tvrdostí 6 podle Mohsovy stupnice. V tomto ohledu tedy telefon nijak nevybočuje z průměru. Boky zařízení jsou vyrobeny z anodizované hliníku, také tlačítka napájení a ovládání hlasitosti jsou z kovu. Šuplíček na SIM karty je chráně gumovým páskem před vniknutím prachu nebo vlhkosti, ale jeho kvalita není příliš vysoká. Naštěstí výrobce neuvádí žádný stupeň odolnosti proti prachu nebo vodě, takže to není zase takový problém. Mezi sklem displeje a kovovým rámem se nachází plastová vrstva, která zmírní případný tlak mezi oběma materiály v případě pádu.
 
 
Trochu záhadný je použitý materiál, který chrání modul trojitého zadního fotoaparátu. Xiaomi totiž v oficiálních materiálech uvádí, že se jedná o „safírové sklo“. Jak ovšem podotýká JerryRigEverything, toto spojení je nepřesné, nebo dokonce chybné. Safír je totiž krystal, zatímco sklo je nekrystalická látka. Uměle vyráběný safír je používán nejen ve světě luxusních náramkových hodinek, ale v posledních letech si jej oblíbili i někteří výrobci smartphonů. Důvode je jeho vyšší tvrdost ve srovnání se sklem, a tedy i lepší odolnost proti poškrábání. Ukázalo se, že Xiaomi u Mi 9 opravdu použilo safír, ale pravděpodobně v horší kvalitě, neboť škrábance se začaly objevovat už při tvrdosti 6. Kvalitní safír by přitom měl mít tvrdost minimálně stupně 8.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře