www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi Redmi Note 7 propadlo v testu odolnosti

Xiaomi Redmi Note 7 propadlo v testu odolnosti
, , aktualita
Redmi Note 7 nabízí líbivý design, slušnou výbavu a především atraktivní cenu, ale v jedné věci trpí zásadními nedostatky. Jedná se o odolnost, jak během netradičního testu odhalil známý youtuber.
K oblíbeným
reklama
YouTube je plný recenzí smartphonů, ale všechny obvykle vypadají velmi podobně. Autor divákům představí design telefonu, ukáže některé funkce a podělí se o své dojmy. A samozřejmě o zařízení pečuje jako o svátost, neboť jej většinou bude muset po recenzi vrátit. Nebo se jedná o telefon, který sám autor používá, takže v takovém případě je starostlivost samozřejmostí. Mnohem menší štěstí ovšem mají zařízení, která se dostanou do ruky youtuberovi s přezdívkou JerryRigEverything. Ve svých videích totiž zkouší odolnost získaných produktů s využitím své vlastní síly i různých nástrojů, především vysouvacího nožíku.
 
 
Tento týden podrobil JerryRigEverything testu zbrusu nový smartphone Xiaomi Redmi Note 7. Čínský výrobce s tímto modelem opět vzbudil pozornost, neboť za velmi rozumnou cenu (při objednání z čínských e-shopů necelých 5 500 Kč) nabídne nepřehlédnutelný blyštivý design a solidní výbavu, která zahrnuje 6,3" IPS displej s rozlišením Full HD+ a drobným výřezem, procesor Snapdragon 660 nebo až 6GB RAM. Vůbec nejčastěji ovšem bývá v souvislosti s Redmi Note 7 zmiňován duální fotoaparát, který zahrnuje snímač s nezvykle vysokým rozlišením 48 MPx. není divu, že jen na domácím čínském trhu Xiaomi prodalo milion kusů tohoto telefonu během prvních 30 dnů.
 
Nízká cena se ovšem musela někde projevit, a to nejspíš v odolnosti smartphonu. JerryRigEverything nejprve vyzkoušel odolnost proti poškrábání, přičemž přední i zadní strana dopadla velmi dobře – o jejich ochranu se totiž stará sklíčko Gorilla Glass 5. Mnohem větší paseku ovšem způsobil vysouvací nožík na bočních hranách zařízení, které jsou z plastu. Z videa je patrné, že vrchní nabarvenou vrstvu se podařilo poměrně snadno poškodit, takže na povrchu zůstaly nepřehlédnutelné světlé škrábance. Značné výhrady měl autor ke kvalitě bočních tlačítek a šuplíčku na SIM kartu, v obou případech rovněž z plastu.
 
 
Nevýhoda plastové konstrukce bohužel projevila při ohýbání smartphonu, kdy poměrně rychle došlo k prasknutí rámu na dvou místech. Při dalším ohýbání přestal správně fungovat displej (vzhledem k použití LCD panelu to není zase takové překvapení) a nakonec se vnější konstrukce skoro úplně rozlomila, takže pohromadě telefon držela především základní deska. Zadní skleněná strana během ohýbání výrazně popraskala. Celý průběh testu včetně pohledu do útrob telefonu můžete vidět ve videu. A jaké z toho plyne ponaučení na závěr? Redmi Note 7 je dobrou volbou mezi levnými smartphony, ale uživatelům doporučujeme svého mobilního miláčka chránit jako oko v hlavě, nejlépe pomocí dostatečně kvalitního krytu.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala