www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi Redmi Note 7 propadlo v testu odolnosti

Xiaomi Redmi Note 7 propadlo v testu odolnosti
, , aktualita
Redmi Note 7 nabízí líbivý design, slušnou výbavu a především atraktivní cenu, ale v jedné věci trpí zásadními nedostatky. Jedná se o odolnost, jak během netradičního testu odhalil známý youtuber.
K oblíbeným
reklama
YouTube je plný recenzí smartphonů, ale všechny obvykle vypadají velmi podobně. Autor divákům představí design telefonu, ukáže některé funkce a podělí se o své dojmy. A samozřejmě o zařízení pečuje jako o svátost, neboť jej většinou bude muset po recenzi vrátit. Nebo se jedná o telefon, který sám autor používá, takže v takovém případě je starostlivost samozřejmostí. Mnohem menší štěstí ovšem mají zařízení, která se dostanou do ruky youtuberovi s přezdívkou JerryRigEverything. Ve svých videích totiž zkouší odolnost získaných produktů s využitím své vlastní síly i různých nástrojů, především vysouvacího nožíku.
 
 
Tento týden podrobil JerryRigEverything testu zbrusu nový smartphone Xiaomi Redmi Note 7. Čínský výrobce s tímto modelem opět vzbudil pozornost, neboť za velmi rozumnou cenu (při objednání z čínských e-shopů necelých 5 500 Kč) nabídne nepřehlédnutelný blyštivý design a solidní výbavu, která zahrnuje 6,3" IPS displej s rozlišením Full HD+ a drobným výřezem, procesor Snapdragon 660 nebo až 6GB RAM. Vůbec nejčastěji ovšem bývá v souvislosti s Redmi Note 7 zmiňován duální fotoaparát, který zahrnuje snímač s nezvykle vysokým rozlišením 48 MPx. není divu, že jen na domácím čínském trhu Xiaomi prodalo milion kusů tohoto telefonu během prvních 30 dnů.
 
Nízká cena se ovšem musela někde projevit, a to nejspíš v odolnosti smartphonu. JerryRigEverything nejprve vyzkoušel odolnost proti poškrábání, přičemž přední i zadní strana dopadla velmi dobře – o jejich ochranu se totiž stará sklíčko Gorilla Glass 5. Mnohem větší paseku ovšem způsobil vysouvací nožík na bočních hranách zařízení, které jsou z plastu. Z videa je patrné, že vrchní nabarvenou vrstvu se podařilo poměrně snadno poškodit, takže na povrchu zůstaly nepřehlédnutelné světlé škrábance. Značné výhrady měl autor ke kvalitě bočních tlačítek a šuplíčku na SIM kartu, v obou případech rovněž z plastu.
 
 
Nevýhoda plastové konstrukce bohužel projevila při ohýbání smartphonu, kdy poměrně rychle došlo k prasknutí rámu na dvou místech. Při dalším ohýbání přestal správně fungovat displej (vzhledem k použití LCD panelu to není zase takové překvapení) a nakonec se vnější konstrukce skoro úplně rozlomila, takže pohromadě telefon držela především základní deska. Zadní skleněná strana během ohýbání výrazně popraskala. Celý průběh testu včetně pohledu do útrob telefonu můžete vidět ve videu. A jaké z toho plyne ponaučení na závěr? Redmi Note 7 je dobrou volbou mezi levnými smartphony, ale uživatelům doporučujeme svého mobilního miláčka chránit jako oko v hlavě, nejlépe pomocí dostatečně kvalitního krytu.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala