Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Redmi Note 7 propadlo v testu odolnosti

28.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Redmi Note 7 nabízí líbivý design, slušnou výbavu a především atraktivní cenu, ale v jedné věci trpí zásadními nedostatky. Jedná se o odolnost, jak během netradičního testu odhalil známý youtuber.
YouTube je plný recenzí smartphonů, ale všechny obvykle vypadají velmi podobně. Autor divákům představí design telefonu, ukáže některé funkce a podělí se o své dojmy. A samozřejmě o zařízení pečuje jako o svátost, neboť jej většinou bude muset po recenzi vrátit. Nebo se jedná o telefon, který sám autor používá, takže v takovém případě je starostlivost samozřejmostí. Mnohem menší štěstí ovšem mají zařízení, která se dostanou do ruky youtuberovi s přezdívkou JerryRigEverything. Ve svých videích totiž zkouší odolnost získaných produktů s využitím své vlastní síly i různých nástrojů, především vysouvacího nožíku.
 
 
Tento týden podrobil JerryRigEverything testu zbrusu nový smartphone Xiaomi Redmi Note 7. Čínský výrobce s tímto modelem opět vzbudil pozornost, neboť za velmi rozumnou cenu (při objednání z čínských e-shopů necelých 5 500 Kč) nabídne nepřehlédnutelný blyštivý design a solidní výbavu, která zahrnuje 6,3" IPS displej s rozlišením Full HD+ a drobným výřezem, procesor Snapdragon 660 nebo až 6GB RAM. Vůbec nejčastěji ovšem bývá v souvislosti s Redmi Note 7 zmiňován duální fotoaparát, který zahrnuje snímač s nezvykle vysokým rozlišením 48 MPx. není divu, že jen na domácím čínském trhu Xiaomi prodalo milion kusů tohoto telefonu během prvních 30 dnů.
 
Nízká cena se ovšem musela někde projevit, a to nejspíš v odolnosti smartphonu. JerryRigEverything nejprve vyzkoušel odolnost proti poškrábání, přičemž přední i zadní strana dopadla velmi dobře – o jejich ochranu se totiž stará sklíčko Gorilla Glass 5. Mnohem větší paseku ovšem způsobil vysouvací nožík na bočních hranách zařízení, které jsou z plastu. Z videa je patrné, že vrchní nabarvenou vrstvu se podařilo poměrně snadno poškodit, takže na povrchu zůstaly nepřehlédnutelné světlé škrábance. Značné výhrady měl autor ke kvalitě bočních tlačítek a šuplíčku na SIM kartu, v obou případech rovněž z plastu.
 
 
Nevýhoda plastové konstrukce bohužel projevila při ohýbání smartphonu, kdy poměrně rychle došlo k prasknutí rámu na dvou místech. Při dalším ohýbání přestal správně fungovat displej (vzhledem k použití LCD panelu to není zase takové překvapení) a nakonec se vnější konstrukce skoro úplně rozlomila, takže pohromadě telefon držela především základní deska. Zadní skleněná strana během ohýbání výrazně popraskala. Celý průběh testu včetně pohledu do útrob telefonu můžete vidět ve videu. A jaké z toho plyne ponaučení na závěr? Redmi Note 7 je dobrou volbou mezi levnými smartphony, ale uživatelům doporučujeme svého mobilního miláčka chránit jako oko v hlavě, nejlépe pomocí dostatečně kvalitního krytu.


reklama