Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi 6c se vrací na scénu s trochu jinou výbavou

4.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Po dvou měsících se objevily nové informace o očekávaném smartphonu Xiaomi Mi 6c, tedy „ořezané“ vlajkové lodi Mi 6. Zdroj nám tentokrát přináší nejen předpokládanou výbavu, která se odlišuje od dříve známé, ale také odhaluje design zařízení.
Koncem května jsme psali o zařízení s kódovým označením Xiaomi Jason, které mělo být představeno jako Mi 6c. K tomu sice prozatím nedošlo, ale telefon se znovu objevil na internetu. Tentokrát to není v benchmarku, ale z jednoho čínského zdroje. Ani tentorkát nesmíme zapomínat, že ne vždy se všechny uniklé informace potvrdí se 100% přesností, proto bychom je měli brát s určitou rezervou. Na předkládaném renderu můžeme vidět telefon bílé barvy, který se v mnoha ohledech podobá vlajkové lodi Xiaomi Mi 6. Na první pohled však může (i díky použití bílé barvy) připomenout mnoho let starý model Xiaomi Mi 3. Zdá se, že telefon má kovové tělo, ve spodní části potom můžeme vidět port USB Type-C.Přední strana nám potom odkrývá oválné tlačítko, kteér bude nejspíš sloužit také jako čtečka otisků prstů. Tloušťka zařízení by se měla blížit až 10 mm, na okrajích by to ovšem mělo být jen 2,5 mm. I tento model by měl postrádat 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek.
 
 
Ačkoliv předchozí záznam z benchmarku uváděl procesor Qualcomm Snapdragon 660, Xiaomi Mi 6c by nakonec mohl být vybaveno spíše vlastním procesorem Surge S2 od Xiaomi. Toto osmijádro by mělo obsahovat polovinu jader Cortex-A73 taktované na 2,2 GHz a další polovinu Cortex-A52 s 1,8 GHz. Chybět by neměl ani grafický akcelerátor Mali-G71MP12. Alternativně by mohl být použit také čip Surge X1 od Xiaomi, který se odlišuje například o něco nižším taktem jader. Parametry displeje sice čínský zdroj nezmiňuje, ale z benchmarku víme, že nejspíš půjde o 5,1“ panel s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů (Full HD) – tedy stejný jako u Mi 6.
 
Na obrázku sice vidíme na první pohled jen jeden zadní fotoaparát, ale podle některých informací by mělo mít Xiaomi Mi 6c duální snímač. Jako hlavní snímač by měl být v každém případě použit 12MPx Sony IMX386 s optickou stabilizací obrazu. Telefon by měl být dostupný ve variantě se 4GB RAM + 64GB úložištěm a 6GB RAM + 128GB úložištěm. Ceny by mohly startovat na proklatě nízké částce 1 999 juanů, v přepočtu asi 6 500 Kč bez DPH.
 


reklama