Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi 5X bude představeno příští týden spolu s MIUI 9

19.7.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi láká na svůj nový smartphone Mi 5X, který by měl stát na pomezí střední a vyšší třídy. Částečně už známe jeho design i výbavu. Další novinkou by měla být další verze rozhraní MIUI.
Ještě dříve než cenově dostupné modely Redmi 5 a Redmi Note 5 bude nejspíš představen smartphone Mi 5X. Podle názvu bychom měli očekávat, že bude odvozen od loňské vlajkové lodi Mi 5. To však není tak úplně pravda, neboť podle dostupných informací bude novinka po stránce designu i výbavy docela odlišná. Na prvním oficiálně zveřejněném teaseru vystupuje kromě Xiaomi Mi 5X také čínský herec Kris Wu, který by měl být hlavní tváří propagující nový smartphone. Už na první pohled je jasné, že velmi důležitou roli bude u připravovaného modelu hrát design. Na snímku můžeme vidět zlatou barevnou variantu, už dříve ovšem unikl obrázek černé. Pozornější si jistě všimnou, že vzhled zadní strany smartphonu je velmi podobný jako u OnePlus 5, Oppo R11 a iPhonu 7 Plus.
 
 
Obrázek také potvrzuje, že smartphone bude vybaven duálním zadním fotoaparátem. Není ovšem jasné, zda se bude jednat o stejnou konfiguraci jako v případě aktuální vlajkové lodi Xiaomi Mi 6. Na zádech našla své místo také čtečka otisků prstů. Tělo smartphonu bude s největší pravděpodobností zhotoveno z kovu. Co se týče technických parametrů Xiaomi Mi 5X, máme prozatím k dispozici jen několik základních údajů. Telefon by měl disponovat 5,5” displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 625 spolu s 4GB RAM. Nebude se tedy jednat o model umisťující se na předních příčkách benchmarků, ale na druhou stranu by měl bez problémů splňovat i požadavky nadprůměrně náročných uživatelů. Xiaomi Mi 5X bude také disponovat novým uživatelským rozhraním MIUI 9, o kterém toho zatím mnoho nevíme. Mělo by se jednat spíše o drobnější upgrade ve srovnání se současným MIUI 8, a to po stránce funkční i estetické. Prostřednictvím softwarové aktualizace se MIUI 9 jistě dostane také na předchozí smartphony a tablety od Xiaomi.
 
Odhadovaná cena nového modelu Mi 5X je 1 999 juanů, v přepočtu asi 6 700 Kč bez DPH. A podle zveřejněného teaseru bude telefon oficiálně představen 26. července, k zahájení prodeje na domácím trhu by tak mohlo dojít nedlouho poté.
 
reklama