Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Redmi 5 a Redmi Note 5 odkrývají svou výbavu

14.7.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Velmi oblíbené modely od Xiaomi by měly být brzy představeny v nové generaci. Možná výbava dvojice Redmi 5 a Redmi Note 5 se na internet dostala už nyní. Očekávat můžeme například nové procesory či vylepšené fotoaparáty.
Smartphony z řady Redmi patří k nejprodávanějším modelům od Xiaomi, a to jistě díky velmi atraktivnímu poměru ceny a výbavy. V blízké době by měla být představena pátá generace telefonů Redmi a Redmi Note, která by měla být opět spíše pozvolnou evolucí aktuálních modelů. Rozhodně bychom měli upozornit, že níže uvedené informace pocházejí z neověřeného čínského zdroje, a tak nelze s jistotou potvrdit jejich přesnost a pravdivost. Vše bychom proto měli brát s určitou rezervou.
 
 

Xiaomi Redmi Note 5

 
V oblasti designu by mělo dojít k opětovnému sjednocení vzhledu obou modelů, Redmi 5 a Redmi Note 5 tedy nejspíš budou vypadat velmi podobně, rozdílné by ovšem mělo být měřítko. Změny jsou patrnější právě u většího telefonu Redmi Note 5, kde nejspíš dojde k přesunutí zadního fotoaparátu do levého horního rohu a čtečky otisků prstů na přední stranu pod displej, kde by měla být integrovaná do domovského tlačítka. Toto umístění senzoru jsme mohli dosud vídat jen u dražších smartphonů od Xiaomi. 5,5” IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) by měl zůstat parametrově stejný jako u předchůdce, v případě procesorů potom nejspíš bude na výběr mezi Snapdragonem 630 a Snapdragonem 660.

 
Podle spekulací by mohla být varianta s prvním jmenovaným čipem označována jako Redmi Note 5A. Očekávány jsou také různé paměťové varianty s 3GB nebo 4GB RAM, respektive 32GB či 64GB vnitřním úložištěm. Na zadní straně údajně nalezneme 16MPx fotoaparát se snímačem Sony IMX234 a fázovým detekčním autofokusem, vpředu by se měla nacházet 13MPx kamerka na selfie. Zklamaním může být baterie o kapacitě 3 790 mAh, která sice patří k mírnému nadprůměru, ale ve srovnání s Redmi Note 4 představuje znatelné zhoršení že 4 100 mAh. Ceny by měly na čínském trhu startovat na 1 200 juanech, v přepočtu asi 4 000 Kč bez DPH.
 
 

Xiaomi Redmi 5

 
Menší model Redmi 5 si patrně ponechá čtečku otisků na zadní straně, jinak je však design velmi podobný jako u Redmi Note 5. Ve výbavě bychom měli nalézt 5” IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), 16MPx zadní a 5MPx přední fotoaparát, 3680mAh baterii nebo rozhraní MIUI 9 založené na Androidu 7.1.1 Nougat.

 
Varianta se Snapdragonem 625, 3GB RAM a 16GB úložištěm bude podle uniklých informací stát 859 juanů (2 900 Kč bez DPH), zatímco za variantu se Snapdragonem 630, 4GB RAM a 32GB úložištěm zaplatí zájemci na domácím trhu nejspíš 1 039 juanů (3 500 Kč bez DPH).
 
reklama