Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi má vytvořit vlastní procesor pro chystaný telefon Mi 5c

25.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi Mi 5c bude údajně ořezanou verzí vlajkové lodě a patrně zamíří do střední třídy. V předstihu se na světlo světa dostaly specifikace tohoto nového smartphonu, který by mohl být vybaven procesorem Pinecone přímo od Xiaomi.
Samsung i Huawei v některých svých smartphonech využívají procesory vlastní výroby Exynos, respektive Kirin, Brzy by něco takového mohlo zkusit také Xiaomi. O vlastních procesorech Xiaomi se ostatně spekuluje už několik let, a nyní se tato informace objevila v souvislosti s připravovaným modelem Xiaomi Mi 5c. Telefon má částečně vycházet z vlajkových lodí Xiaomi Mi 5, ale bude se prodávat za znatelně nižší cenu. Na designu by to přece jenom nemuselo být tolik znát, podle uniklých fotografií bude kombinována skleněná zadní strana s kovovým rámem. Všimnout si můžeme také poměrně úzkých okrajů okolo displeje a oválného domovského tlačítka pod ním, které by mohlo ukrývat čtečku otisků prstů.

Nejzajímavější součástí výbavy má být procesor s interním označením Pinecone, který si patrně navrhne samotné Xiaomi. Využít by přitom mohlo výrobce polovodičů Leadcore, ve kterém vlastní většinový podíl. Procesor by se měl skládat z osmi jader typu Cortex-A53 taktovaných až na 2,2 GHz: Bude tedy založen na platformě od ARM, stejně jako ostatní mobilní procesory současnosti. Po stránce výkonu bude nejspíš zapadat do střední třídy, i když konkrétnější podrobnosti zatím nemáme k dispozici. V Xiaomi Mi 5c má být čip Pinecone kombinován se 3GB RAM a 64GB interním úložištěm.

K další výbavě smartphonu bude podle uniklých informací patřit 5,5“ displej krytý 2.5D sklíčkem, který s největší pravděpodobností ponese rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Na zadní straně bychom měli najít 12MPx hlavní fotoaparát s LED bleskem, vpředu se potom počítá s 8MPx kamerkou na selfie a videohovory. K dispozici by měla být bezdrátová technologie NFC, a to především kvůli podpoře mobilních plateb Mi Pay. Operačním systémem má být Android 6.0 Marshmallow překrytý uživatelským rozhraním MIUI 8, i když není vyloučeno, že telefon bude představen už s novějším Androidem 7.0/7.1 Nougat.

V souvislosti s Xiaomi Mi 5c se spekuluje o ceně 999 juanů, v přepočtu asi 3 700 Kč bez DPH. I vzhledem k agresivnímu marketingu čínské se to ovšem zdá jako příliš nízká částka, proto ji raději berme s rezervou. K představení smartphonu nejspíš dojde 30. listopadu. Nepůjde tedy o onen očekávaný produkt, se kterým Xiaomi hodlá poprvé vstoupit na mezinárodní trhy.

Zdroj: Xiaomitoday.com
reklama