www.svetmobilne.cz
>
>
>

Xiaomi EV: v Číně vzniká další "elektromobilka"

Xiaomi EV: v Číně vzniká další "elektromobilka"
, , aktualita
Společností, které chtějí vyrábět elektromobily, je mnoho. Zdaleka nejde jen o Teslu, která je jen jednou z mnoha. V budoucnu by se k nim mělo přidat i čínské Xiaomi, které zakládá divizi elektrických aut.
K oblíbeným
reklama
I když si lidé elektromobily spojují především s Teslou a Norskem, které je dlouhodobě výrazně podporuje, mnohdy se zapomíná na Čínu, která patří k nejvýraznějším zemím, ať už jde o výrobu EV nebo jejich podporu. V Číně se prodává polovina veškerých elektromobilů a zatímco tradiční automobilky se k přechodu na plnou elektromobilitu teprve chystají (a mnoho startupů jen slibuje, že s něčím přijde), v Číně je už několik výhradně elektrických automobilek, které své produkty i dodávají na trh. Vzpomenout můžeme především na NIO (často označované za čínskou Teslu), ale máme tu i XPeng, Li Auto a mnoho dalších. V budoucnu se k nim chtějí přidat další společnosti, které začaly v oblasti počítačů a mobilních zařízení.
 
Xiaomi logo
 
Hodně se poslední dobou mluví např. o Applu, nicméně hlavní ofenzíva míří z již zmíněné Číny. Elektromobily chystá Huawei, Baidu a nově tento záměr oficiálně oznámilo i Xiaomi, které si s elektrickou dopravou už můžeme spojovat. Prozatím šlo o elektrické koloběžky, nicméně nově založená společnost Xiaomi EV si troufá rovnou na auta. Vypadá to, že tradiční automobilky budou mít v čínských "elektromobilkách" nové soupeře. Mnohdy jde navíc o společnosti, které nemají problém s penězi jako většina startupů, takže o to větší šance je, že mohou díky dostatečnému kapitálu uspět.
 
Tradiční automobilky se také potřebují více přizpůsobit nastupující generaci uživatelů. Pro ni začíná být auto něčím jako telefon, důležité je využití AI, chytrých funkcí a konektivity napříč různými zařízeními, kde mají technologické společnosti náskok. Např. Volkswagenu se v Číně moc nedaří, protože není dostatečně "smart" a vzpomeňme, jak velké problémy měl se softwarem k novým autům. A právě software začíná být stále důležitější vlastností nových aut.
 
CEO společnosti Xiaomi Lei Jun bude zodpovědný i za tuto novou divizi, bylo do ni už investováno 1,5 mld. USD a během následujících 10 let by mělo jít o zhruba 10 mld. USD. Prozatím bylo přijato 300 nových zaměstnanců, Xiaomi také nedávno koupilo startup Deepmotion, který se soustředil na vývoj autonomního řízení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala