Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi chce zvýšit prodeje, rozšíří proto nabídku smartphonů

20.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Po raketovém růstu nezažívá Xiaomi zrovna nejlepší časy. Čínský výrobce proto hledá cesty, jak zvýšit prodeje svých smartphonů. A řešením by mohlo být více modelů střední a vyšší třídy. Pomoct by mohl také vlastní procesor, který se představí 28. února.
V letech 2012 až 2014 se Xiaomi mohlo chlubit neustále rostoucími počty prodaných smartphonů – někdy šlo až o několikanásobný meziroční nárůst. V roce 2015 se stoupání křivky značně zpomalilo a vloni už čínský výrobce dokonce ani nedosáhl předpokládaných prodejních čísel. Xiaomi klesá podíl na domácím čínském trhu, kde už jej předběhla konkurence v podobě značek Oppo a Vivo. Výkonný ředitel Lei Jun ani nezveřejnil počet prodaných telefonů za loňský rok a připustil, že předchozí růst společnosti byl „příliš rychlý“. Začíná se navíc spekulovat, že špatné období pokračuje i v prvním čtvrtletí roku 2017.

Vedení Xiaomi nyní určitě usilovně přemýšlí, jak znovu nastartovat prodeje. Podle oficiálně nepotvrzených informací chce jít výrobce cestou rozšíření počtu nabízených modelů. Už v současné době je přitom nabídka tohoto výrobce dost košatá a mnozí uživatelé si stěžují, že Xiaomi kvůli tomu zanedbává podporu, především softwarové aktualizace. Příliš velké množství modelů navíc může znesnadňovat orientaci zákazníků při výběru nového přístroje. Přesto se Xiaomi chce zaměřit právě na kvantitu, jak tvrdí web Digitimes. V budoucnu bychom tedy měli očekávat širší nabídku smartphonů střední třídy (Redmi) i high-endových modelů (Mi).

Xiaomi chce údajně také vylepšit dodavatelský řetězec tím, že si najde nové dodavatele. Například panely pro displeje by měla dodávat společnost Truly Opto-electronics Ltd. Také není žádným tajemstvím, že Xiaomi bude v některých svých smartphonech používat procesory, které si samo navrhne. Osmijádrové čipsety Pinecone budou oznámeny 28. února, prozradil výrobce na čínské sociální síti Weibo. Teprve uvidíme, zda procesor znatelně zlepší výkon či spotřebu, ale lepší propojení hardwaru a softwaru by v tomto ohledu mohlo pomoci.

Z nových modelů byla nedávno potvrzena druhá generace smartphonu Mi Mix. Její návrh bude mít opět na starosti francouzský designér Philippe Starck. O samotném zařízení prozatím nic dalšího nevíme, ale není pochyb o tom, že i tentokrát se bude chlubit displejem zabírajícím naprostou většinu čelní plochy – tentokrát snad až 93 %.

Zdroj: Phonearena.com
reklama