www.svetmobilne.cz
>
>

Wuling NanoEV: maličký elektromobil pod 180 tisíc Kč po přepočtu

Wuling NanoEV: maličký elektromobil pod 180 tisíc Kč po přepočtu
, , aktualita
Čínský Wuling u nás sice moc neznáme, ale celosvětově jde o druhého největšího výrobce elektromobilů na světě. Má na trhu levný elektromobil MiniEV, který překonává ještě levnější model. NanoEV vyjde v přepočtu na méně než 180 tisíc Kč.
K oblíbeným
reklama
Na celosvětovém trhu s elektromobily sice jasně vede Tesla, nicméně druhá příčka patří čínskému Wulingu. Ten už má ve výrobce velmi levný model E5C (MiniEV) s délkou necelých 2,92 metru, nicméně teď to posouvá ještě dál a uvádí nový model NanoEV. Navzdory menším rozměrům má dospělejší design a jde o malé dvousedadlové vozítko s rozměry 2497 mm na délku, 1526 mm na šířku a 1616 mm na výšku. Jeho rozvor má 1600 mm a váží 860 kg.
 
Wuling NanoEV
 
Nové NanoEV má synchronní elektrický motor s permanentními magnety a maximálním výkonem 24 kW. Točivý moment pak vrcholí hodnotou 85 Nm. Akumulátor má vydržet na velmi slušných 305 km, otázkou je ale norma (Čína mnohdy používá ty nejoptimističtější). Auto je postaveno na platformě SAIC-GM-Wuling GSEV (Global Small Electric Vehicle) a základní verze má vyjít na 49800 juanů (176 tisíc Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů