www.svetmobilne.cz
>
>
>

NIO v celosvětové Top 10 v elektromobilech, Tesla jasně vede

NIO v celosvětové Top 10 v elektromobilech, Tesla jasně vede
, , aktualita
Podle poslední statistiky byly letos prodány už téměř 3 miliony elektromobilů. Tržním podílem jasně vede Tesla s výrazným náskokem. V Top 10 je několik čínských značek a NIO, které se začalo prodávat i v Norsku, je na 9. pozici.
K oblíbeným
reklama
Prodeje elektromobilů stoupají a podle posledních statistik se za první tři čtvrtletí letošního roku prodalo 2,92 milionů elektromobilů (o 153 % více než za stejné období předchozího roku). Plug-in hybridy si tak dobře nevedou, tam jde o 1,28 milionu kusů, ale i to je velmi vysoký 135% nárůst. Nás ale bude zajímat především to, jak si vedou vybrané firmy. O mnoha čínských a jiných značkách jste možná ani neslyšeli, přesto se na některé z nich podíváme.
 
NIO Battery Swap
 
První příčku bere Tesla s 21,5% celosvětovým podílem. Je to výrazný náskok před druhým Wulingem s 9,8 %, který je znám např. svým superlevným elektromobilem E5C. Třetí příčku pak bere BYD se 6,3% podílem. Ze známých značek tu máme např. Volkswagen na 4. pozici s 5,7 %, Hyundai na 6. pozici s 2,9 % a Renault na 8. místě s 2,4 %. Do popředí se ale derou i další čínské automobilky, které se snaží prodrat i na trhy mimo Čínu, nebo přináší např. zajímavé technologie baterií. GAC, který nedávno představil elektromobil s 1000km dojezdem, je na 7. místě s 2,7 % a NIO, které se začalo prodávat v Norsku (plánuje expanzi i do Německa) a příští rok chce přijít se solid-state články, se dostalo na 9. příčku s 2,3% podílem.
 
Pokud jde o plug-in hybridy, tam je situace mnohem více vyrovnaná. Celosvětově vede BMW s 12,4% podílem, lehce za ním je BYD s 11,5 %. Bednu vítězů pak uzavírá automobilka Mercedes-Benz s 9,9 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů