Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WhatsApp by mohl konečně získat verzi pro iPady

13.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Zdá se to neuvěřitelné, ale aplikace WhatsApp stále postrádá verzi pro iPad. I přesto, že některé modely podporují SIM kartu. Teď se ovšem blýská na lepší časy, podle indícií se totiž brzy objeví WhatsApp pro iPady.
Zatímco Facebook Messenger funguje prakticky na jakémkoliv zařízení s připojením k internetu, WhatsApp pro svou funkci vyžaduje telefonní číslo. To není žádný problém na smartphonech, ale problém nastává v případě tabletů. Ne každý z nich totiž nabízí slot na SIM kartu. I ty, které ovšem tuto funkcionalitu nabízí, ovšem mohou mít smůlu. Své o tom ví majitelé iPadů, které WhatsApp dosud ignoroval. Podle webu Wabetainfo se ovšem v tomto ohledu můžeme těšit na změnu. Nejnovější verze 2.19.40 totiž přináší nejen drobná vylepšení a úpravy chyb, ale také indície, které naznačují vývoj WhatsAppu pro iPady.
 
 
Jak naznačují objevené části kódu, vývojáři na rozšíření podpory pracují minimálně několik týdnů. V tuto chvíli ovšem funkcionalita ještě není dostupná pro uživatele, i když by se to mohlo změnit v blízké budoucnosti. Přednost nejspíš získají uživatelé beta verze aplikace, kteří se přihlásili k programu TestFlight. Až později by se potom funkce mohla rozšířit mezi všechny uživatele. Podporovány by měly být všechny modely iPadů od Applu. Změna si vyžádá redesign některých částí aplikace, především bude bohatě využívána rozdělená obrazovka (tzv. split view), která umožní plně využít větší displej iPadů na výšku i na šířku. Nabídka funkcí by ovšem jinak měla zůstat stejná jako u verze pro iPhony, proto ani nedojde k vydání samostatné aplikace, ale pouze rozšíření kompatibility té stávající v Apple App Store.
Připomeňme, že WhatsApp lze používat na tabletech s Androidem. Funkce se poprvé objevila koncem loňského roku v beta verzi aplikace dostupné v Google Play Store. V tuto chvíli mají uživatelé iPadu jednu možnost, jak na svém tabletu využívat iPad. Potřebují k tomu službu WhatsApp Web, kterou si načtou v internetovém prohlížeči Safari. Neobejdou se ovšem bez iPhonu připojeného k internetu. Oficiální řešení v podobě aplikace pro iPady by ovšem bylo pro uživatele mnohem jednodušší.
 


reklama