www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

WhatsApp by mohl konečně získat verzi pro iPady

WhatsApp by mohl konečně získat verzi pro iPady
, , aktualita
Zdá se to neuvěřitelné, ale aplikace WhatsApp stále postrádá verzi pro iPad. I přesto, že některé modely podporují SIM kartu. Teď se ovšem blýská na lepší časy, podle indícií se totiž brzy objeví WhatsApp pro iPady.
K oblíbeným
reklama
Zatímco Facebook Messenger funguje prakticky na jakémkoliv zařízení s připojením k internetu, WhatsApp pro svou funkci vyžaduje telefonní číslo. To není žádný problém na smartphonech, ale problém nastává v případě tabletů. Ne každý z nich totiž nabízí slot na SIM kartu. I ty, které ovšem tuto funkcionalitu nabízí, ovšem mohou mít smůlu. Své o tom ví majitelé iPadů, které WhatsApp dosud ignoroval. Podle webu Wabetainfo se ovšem v tomto ohledu můžeme těšit na změnu. Nejnovější verze 2.19.40 totiž přináší nejen drobná vylepšení a úpravy chyb, ale také indície, které naznačují vývoj WhatsAppu pro iPady.
 
 
Jak naznačují objevené části kódu, vývojáři na rozšíření podpory pracují minimálně několik týdnů. V tuto chvíli ovšem funkcionalita ještě není dostupná pro uživatele, i když by se to mohlo změnit v blízké budoucnosti. Přednost nejspíš získají uživatelé beta verze aplikace, kteří se přihlásili k programu TestFlight. Až později by se potom funkce mohla rozšířit mezi všechny uživatele. Podporovány by měly být všechny modely iPadů od Applu. Změna si vyžádá redesign některých částí aplikace, především bude bohatě využívána rozdělená obrazovka (tzv. split view), která umožní plně využít větší displej iPadů na výšku i na šířku. Nabídka funkcí by ovšem jinak měla zůstat stejná jako u verze pro iPhony, proto ani nedojde k vydání samostatné aplikace, ale pouze rozšíření kompatibility té stávající v Apple App Store.
Připomeňme, že WhatsApp lze používat na tabletech s Androidem. Funkce se poprvé objevila koncem loňského roku v beta verzi aplikace dostupné v Google Play Store. V tuto chvíli mají uživatelé iPadu jednu možnost, jak na svém tabletu využívat iPad. Potřebují k tomu službu WhatsApp Web, kterou si načtou v internetovém prohlížeči Safari. Neobejdou se ovšem bez iPhonu připojeného k internetu. Oficiální řešení v podobě aplikace pro iPady by ovšem bylo pro uživatele mnohem jednodušší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399 Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399
Microsoft Surface Duo bylo představeno koncem loňského roku a čekalo se na něj až do dneška. Nyní je ale konečně možné si nové zařízení objednat. Mezitím však stačilo trochu zastarat a nebude moc levné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala