www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

WhatsApp by mohl konečně získat verzi pro iPady

WhatsApp by mohl konečně získat verzi pro iPady
, , aktualita
Zdá se to neuvěřitelné, ale aplikace WhatsApp stále postrádá verzi pro iPad. I přesto, že některé modely podporují SIM kartu. Teď se ovšem blýská na lepší časy, podle indícií se totiž brzy objeví WhatsApp pro iPady.
K oblíbeným
reklama
Zatímco Facebook Messenger funguje prakticky na jakémkoliv zařízení s připojením k internetu, WhatsApp pro svou funkci vyžaduje telefonní číslo. To není žádný problém na smartphonech, ale problém nastává v případě tabletů. Ne každý z nich totiž nabízí slot na SIM kartu. I ty, které ovšem tuto funkcionalitu nabízí, ovšem mohou mít smůlu. Své o tom ví majitelé iPadů, které WhatsApp dosud ignoroval. Podle webu Wabetainfo se ovšem v tomto ohledu můžeme těšit na změnu. Nejnovější verze 2.19.40 totiž přináší nejen drobná vylepšení a úpravy chyb, ale také indície, které naznačují vývoj WhatsAppu pro iPady.
 
 
Jak naznačují objevené části kódu, vývojáři na rozšíření podpory pracují minimálně několik týdnů. V tuto chvíli ovšem funkcionalita ještě není dostupná pro uživatele, i když by se to mohlo změnit v blízké budoucnosti. Přednost nejspíš získají uživatelé beta verze aplikace, kteří se přihlásili k programu TestFlight. Až později by se potom funkce mohla rozšířit mezi všechny uživatele. Podporovány by měly být všechny modely iPadů od Applu. Změna si vyžádá redesign některých částí aplikace, především bude bohatě využívána rozdělená obrazovka (tzv. split view), která umožní plně využít větší displej iPadů na výšku i na šířku. Nabídka funkcí by ovšem jinak měla zůstat stejná jako u verze pro iPhony, proto ani nedojde k vydání samostatné aplikace, ale pouze rozšíření kompatibility té stávající v Apple App Store.
Připomeňme, že WhatsApp lze používat na tabletech s Androidem. Funkce se poprvé objevila koncem loňského roku v beta verzi aplikace dostupné v Google Play Store. V tuto chvíli mají uživatelé iPadu jednu možnost, jak na svém tabletu využívat iPad. Potřebují k tomu službu WhatsApp Web, kterou si načtou v internetovém prohlížeči Safari. Neobejdou se ovšem bez iPhonu připojeného k internetu. Oficiální řešení v podobě aplikace pro iPady by ovšem bylo pro uživatele mnohem jednodušší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář