www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

WhatsApp by mohl konečně získat verzi pro iPady

WhatsApp by mohl konečně získat verzi pro iPady
, , aktualita
Zdá se to neuvěřitelné, ale aplikace WhatsApp stále postrádá verzi pro iPad. I přesto, že některé modely podporují SIM kartu. Teď se ovšem blýská na lepší časy, podle indícií se totiž brzy objeví WhatsApp pro iPady.
K oblíbeným
reklama
Zatímco Facebook Messenger funguje prakticky na jakémkoliv zařízení s připojením k internetu, WhatsApp pro svou funkci vyžaduje telefonní číslo. To není žádný problém na smartphonech, ale problém nastává v případě tabletů. Ne každý z nich totiž nabízí slot na SIM kartu. I ty, které ovšem tuto funkcionalitu nabízí, ovšem mohou mít smůlu. Své o tom ví majitelé iPadů, které WhatsApp dosud ignoroval. Podle webu Wabetainfo se ovšem v tomto ohledu můžeme těšit na změnu. Nejnovější verze 2.19.40 totiž přináší nejen drobná vylepšení a úpravy chyb, ale také indície, které naznačují vývoj WhatsAppu pro iPady.
 
 
Jak naznačují objevené části kódu, vývojáři na rozšíření podpory pracují minimálně několik týdnů. V tuto chvíli ovšem funkcionalita ještě není dostupná pro uživatele, i když by se to mohlo změnit v blízké budoucnosti. Přednost nejspíš získají uživatelé beta verze aplikace, kteří se přihlásili k programu TestFlight. Až později by se potom funkce mohla rozšířit mezi všechny uživatele. Podporovány by měly být všechny modely iPadů od Applu. Změna si vyžádá redesign některých částí aplikace, především bude bohatě využívána rozdělená obrazovka (tzv. split view), která umožní plně využít větší displej iPadů na výšku i na šířku. Nabídka funkcí by ovšem jinak měla zůstat stejná jako u verze pro iPhony, proto ani nedojde k vydání samostatné aplikace, ale pouze rozšíření kompatibility té stávající v Apple App Store.
Připomeňme, že WhatsApp lze používat na tabletech s Androidem. Funkce se poprvé objevila koncem loňského roku v beta verzi aplikace dostupné v Google Play Store. V tuto chvíli mají uživatelé iPadu jednu možnost, jak na svém tabletu využívat iPad. Potřebují k tomu službu WhatsApp Web, kterou si načtou v internetovém prohlížeči Safari. Neobejdou se ovšem bez iPhonu připojeného k internetu. Oficiální řešení v podobě aplikace pro iPady by ovšem bylo pro uživatele mnohem jednodušší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala