www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

WhatsApp by mohl konečně získat verzi pro iPady

WhatsApp by mohl konečně získat verzi pro iPady
, , aktualita
Zdá se to neuvěřitelné, ale aplikace WhatsApp stále postrádá verzi pro iPad. I přesto, že některé modely podporují SIM kartu. Teď se ovšem blýská na lepší časy, podle indícií se totiž brzy objeví WhatsApp pro iPady.
K oblíbeným
reklama
Zatímco Facebook Messenger funguje prakticky na jakémkoliv zařízení s připojením k internetu, WhatsApp pro svou funkci vyžaduje telefonní číslo. To není žádný problém na smartphonech, ale problém nastává v případě tabletů. Ne každý z nich totiž nabízí slot na SIM kartu. I ty, které ovšem tuto funkcionalitu nabízí, ovšem mohou mít smůlu. Své o tom ví majitelé iPadů, které WhatsApp dosud ignoroval. Podle webu Wabetainfo se ovšem v tomto ohledu můžeme těšit na změnu. Nejnovější verze 2.19.40 totiž přináší nejen drobná vylepšení a úpravy chyb, ale také indície, které naznačují vývoj WhatsAppu pro iPady.
 
 
Jak naznačují objevené části kódu, vývojáři na rozšíření podpory pracují minimálně několik týdnů. V tuto chvíli ovšem funkcionalita ještě není dostupná pro uživatele, i když by se to mohlo změnit v blízké budoucnosti. Přednost nejspíš získají uživatelé beta verze aplikace, kteří se přihlásili k programu TestFlight. Až později by se potom funkce mohla rozšířit mezi všechny uživatele. Podporovány by měly být všechny modely iPadů od Applu. Změna si vyžádá redesign některých částí aplikace, především bude bohatě využívána rozdělená obrazovka (tzv. split view), která umožní plně využít větší displej iPadů na výšku i na šířku. Nabídka funkcí by ovšem jinak měla zůstat stejná jako u verze pro iPhony, proto ani nedojde k vydání samostatné aplikace, ale pouze rozšíření kompatibility té stávající v Apple App Store.
Připomeňme, že WhatsApp lze používat na tabletech s Androidem. Funkce se poprvé objevila koncem loňského roku v beta verzi aplikace dostupné v Google Play Store. V tuto chvíli mají uživatelé iPadu jednu možnost, jak na svém tabletu využívat iPad. Potřebují k tomu službu WhatsApp Web, kterou si načtou v internetovém prohlížeči Safari. Neobejdou se ovšem bez iPhonu připojeného k internetu. Oficiální řešení v podobě aplikace pro iPady by ovšem bylo pro uživatele mnohem jednodušší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut
Čínský výrobce telefonů Vivo u nás sice nepatří mezi nejznámější, ale možná se trochu více zviditelní konceptem extrémně rychlého 120W nabíjení Super FlashCharge. Akumulátor má nabít za pouhých 13 minut.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030 Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030
Irsko se přidává ke státům, které by chtěly co nejrychleji odklidil auta se spalovacími motory ze silnic. Od roku 2030 by se dle nového návrhu neměla prodávat a o pár let později jim nechtějí ani potvrdit technickou.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
20.6.2019, aktualita, Milan Šurkala