Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Messenger by se mohl vrátit do hlavní aplikace Facebook

12.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
V minulosti Facebook vydělil ze své aplikace Messenger, pro chatování si tedy uživatelé museli stáhnout samostatnou aplikaci. V současné době ovšem americký gigant testuje novou klienta, která v sobě integruje funkce Messengeru.
V roce 2011 byla vydána samostatná aplikace Messenger, která se o tři roky později stala povinnou pro všechny, kdo chtějí chatovat na svém smartphonu. Tato funkce totiž v roce 2014 zmizela z hlavní aplikace Facebook, což mezi uživateli vzbudilo velkou vlnu nevole. Po pěti letech, kdy si na tuto změnu všichni už dávno zvykli, zvažuje Facebook navrácení chatu do své hlavní aplikace. Zní to jako vtip, ale podle výzkumnice Jane Manchun Wong vývojáři tuto změnu opravdu testují. Vychází přitom z indícií, které se objevily v beta verzi aplikace. To ovšem nemusí znamenat, že se funkce opravdu dočká zveřejnění. Velké společnosti jako Facebook si mohou dovolit vyvíjet některé funkce, které nakonec zahodí.
 
 
Wong ovšem tvrdí, že tato změna by dávala smysl vzhledem k očekávané unifikaci „kecálků“ od Facebooku – Messenger, Instagram a WhatsApp. Měly by sice zůstat jako samostatné aplikace, ale se stejnou základní architekturou a end-to-end šifrováním pro dokonalejší zabezpečení zpráv. Na projektu údajně pracují tisíce vývojářů a hotov by mohl být koncem letošního nebo začátkem příštího roku. Aplikace Facebook by mohla v budoucnu nabídnout alespoň základní funkce pro chatování, aby si uživatelé nemuseli stahovat samostatný Messenger. Ovšem neobešli by se bez něj, pokud by vyžadovali více než základní funkce.
 
Podle Wong by by obrazovka Chat ěmla nabídnout opravdu jen tu nejzákladnější textovou komunikaci. Ano, dokonce i bez možnosti posílání fotek a videí, reakcí na zprávy nebo možnosti videohovorů. Facebook na tento objev reagoval prohlášením, že opravdu testuje způsoby, jak vylepšit zážitek z chatování v aplikaci Facebook. Messenger ovšem zůstane samostatnou, na funkce bohatou aplikací s více než miliardou uživatelů po celém světě. Zatím není jasné, kdy začne Facebook veřejně testovat tuto novinku mezi uživateli. Stát by se tak mohlo v následujících týdnech nebo měsících, překvapit by nás přitom nemělo postupn= uvolňování této funkce, jak to má tato americká společnost ve zvyku.
 


reklama