www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Messenger by se mohl vrátit do hlavní aplikace Facebook

Messenger by se mohl vrátit do hlavní aplikace Facebook
, , aktualita
V minulosti Facebook vydělil ze své aplikace Messenger, pro chatování si tedy uživatelé museli stáhnout samostatnou aplikaci. V současné době ovšem americký gigant testuje novou klienta, která v sobě integruje funkce Messengeru.
K oblíbeným
reklama
V roce 2011 byla vydána samostatná aplikace Messenger, která se o tři roky později stala povinnou pro všechny, kdo chtějí chatovat na svém smartphonu. Tato funkce totiž v roce 2014 zmizela z hlavní aplikace Facebook, což mezi uživateli vzbudilo velkou vlnu nevole. Po pěti letech, kdy si na tuto změnu všichni už dávno zvykli, zvažuje Facebook navrácení chatu do své hlavní aplikace. Zní to jako vtip, ale podle výzkumnice Jane Manchun Wong vývojáři tuto změnu opravdu testují. Vychází přitom z indícií, které se objevily v beta verzi aplikace. To ovšem nemusí znamenat, že se funkce opravdu dočká zveřejnění. Velké společnosti jako Facebook si mohou dovolit vyvíjet některé funkce, které nakonec zahodí.
 
 
Wong ovšem tvrdí, že tato změna by dávala smysl vzhledem k očekávané unifikaci „kecálků“ od Facebooku – Messenger, Instagram a WhatsApp. Měly by sice zůstat jako samostatné aplikace, ale se stejnou základní architekturou a end-to-end šifrováním pro dokonalejší zabezpečení zpráv. Na projektu údajně pracují tisíce vývojářů a hotov by mohl být koncem letošního nebo začátkem příštího roku. Aplikace Facebook by mohla v budoucnu nabídnout alespoň základní funkce pro chatování, aby si uživatelé nemuseli stahovat samostatný Messenger. Ovšem neobešli by se bez něj, pokud by vyžadovali více než základní funkce.
 
Podle Wong by by obrazovka Chat ěmla nabídnout opravdu jen tu nejzákladnější textovou komunikaci. Ano, dokonce i bez možnosti posílání fotek a videí, reakcí na zprávy nebo možnosti videohovorů. Facebook na tento objev reagoval prohlášením, že opravdu testuje způsoby, jak vylepšit zážitek z chatování v aplikaci Facebook. Messenger ovšem zůstane samostatnou, na funkce bohatou aplikací s více než miliardou uživatelů po celém světě. Zatím není jasné, kdy začne Facebook veřejně testovat tuto novinku mezi uživateli. Stát by se tak mohlo v následujících týdnech nebo měsících, překvapit by nás přitom nemělo postupn= uvolňování této funkce, jak to má tato americká společnost ve zvyku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut
Čínský výrobce telefonů Vivo u nás sice nepatří mezi nejznámější, ale možná se trochu více zviditelní konceptem extrémně rychlého 120W nabíjení Super FlashCharge. Akumulátor má nabít za pouhých 13 minut.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030 Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030
Irsko se přidává ke státům, které by chtěly co nejrychleji odklidil auta se spalovacími motory ze silnic. Od roku 2030 by se dle nového návrhu neměla prodávat a o pár let později jim nechtějí ani potvrdit technickou.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
20.6.2019, aktualita, Milan Šurkala