www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Messenger by se mohl vrátit do hlavní aplikace Facebook

Messenger by se mohl vrátit do hlavní aplikace Facebook
, , aktualita
V minulosti Facebook vydělil ze své aplikace Messenger, pro chatování si tedy uživatelé museli stáhnout samostatnou aplikaci. V současné době ovšem americký gigant testuje novou klienta, která v sobě integruje funkce Messengeru.
K oblíbeným
reklama
V roce 2011 byla vydána samostatná aplikace Messenger, která se o tři roky později stala povinnou pro všechny, kdo chtějí chatovat na svém smartphonu. Tato funkce totiž v roce 2014 zmizela z hlavní aplikace Facebook, což mezi uživateli vzbudilo velkou vlnu nevole. Po pěti letech, kdy si na tuto změnu všichni už dávno zvykli, zvažuje Facebook navrácení chatu do své hlavní aplikace. Zní to jako vtip, ale podle výzkumnice Jane Manchun Wong vývojáři tuto změnu opravdu testují. Vychází přitom z indícií, které se objevily v beta verzi aplikace. To ovšem nemusí znamenat, že se funkce opravdu dočká zveřejnění. Velké společnosti jako Facebook si mohou dovolit vyvíjet některé funkce, které nakonec zahodí.
 
 
Wong ovšem tvrdí, že tato změna by dávala smysl vzhledem k očekávané unifikaci „kecálků“ od Facebooku – Messenger, Instagram a WhatsApp. Měly by sice zůstat jako samostatné aplikace, ale se stejnou základní architekturou a end-to-end šifrováním pro dokonalejší zabezpečení zpráv. Na projektu údajně pracují tisíce vývojářů a hotov by mohl být koncem letošního nebo začátkem příštího roku. Aplikace Facebook by mohla v budoucnu nabídnout alespoň základní funkce pro chatování, aby si uživatelé nemuseli stahovat samostatný Messenger. Ovšem neobešli by se bez něj, pokud by vyžadovali více než základní funkce.
 
Podle Wong by by obrazovka Chat ěmla nabídnout opravdu jen tu nejzákladnější textovou komunikaci. Ano, dokonce i bez možnosti posílání fotek a videí, reakcí na zprávy nebo možnosti videohovorů. Facebook na tento objev reagoval prohlášením, že opravdu testuje způsoby, jak vylepšit zážitek z chatování v aplikaci Facebook. Messenger ovšem zůstane samostatnou, na funkce bohatou aplikací s více než miliardou uživatelů po celém světě. Zatím není jasné, kdy začne Facebook veřejně testovat tuto novinku mezi uživateli. Stát by se tak mohlo v následujících týdnech nebo měsících, překvapit by nás přitom nemělo postupn= uvolňování této funkce, jak to má tato americká společnost ve zvyku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala