www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Messenger by se mohl vrátit do hlavní aplikace Facebook

Messenger by se mohl vrátit do hlavní aplikace Facebook
, , aktualita
V minulosti Facebook vydělil ze své aplikace Messenger, pro chatování si tedy uživatelé museli stáhnout samostatnou aplikaci. V současné době ovšem americký gigant testuje novou klienta, která v sobě integruje funkce Messengeru.
K oblíbeným
reklama
V roce 2011 byla vydána samostatná aplikace Messenger, která se o tři roky později stala povinnou pro všechny, kdo chtějí chatovat na svém smartphonu. Tato funkce totiž v roce 2014 zmizela z hlavní aplikace Facebook, což mezi uživateli vzbudilo velkou vlnu nevole. Po pěti letech, kdy si na tuto změnu všichni už dávno zvykli, zvažuje Facebook navrácení chatu do své hlavní aplikace. Zní to jako vtip, ale podle výzkumnice Jane Manchun Wong vývojáři tuto změnu opravdu testují. Vychází přitom z indícií, které se objevily v beta verzi aplikace. To ovšem nemusí znamenat, že se funkce opravdu dočká zveřejnění. Velké společnosti jako Facebook si mohou dovolit vyvíjet některé funkce, které nakonec zahodí.
 
 
Wong ovšem tvrdí, že tato změna by dávala smysl vzhledem k očekávané unifikaci „kecálků“ od Facebooku – Messenger, Instagram a WhatsApp. Měly by sice zůstat jako samostatné aplikace, ale se stejnou základní architekturou a end-to-end šifrováním pro dokonalejší zabezpečení zpráv. Na projektu údajně pracují tisíce vývojářů a hotov by mohl být koncem letošního nebo začátkem příštího roku. Aplikace Facebook by mohla v budoucnu nabídnout alespoň základní funkce pro chatování, aby si uživatelé nemuseli stahovat samostatný Messenger. Ovšem neobešli by se bez něj, pokud by vyžadovali více než základní funkce.
 
Podle Wong by by obrazovka Chat ěmla nabídnout opravdu jen tu nejzákladnější textovou komunikaci. Ano, dokonce i bez možnosti posílání fotek a videí, reakcí na zprávy nebo možnosti videohovorů. Facebook na tento objev reagoval prohlášením, že opravdu testuje způsoby, jak vylepšit zážitek z chatování v aplikaci Facebook. Messenger ovšem zůstane samostatnou, na funkce bohatou aplikací s více než miliardou uživatelů po celém světě. Zatím není jasné, kdy začne Facebook veřejně testovat tuto novinku mezi uživateli. Stát by se tak mohlo v následujících týdnech nebo měsících, překvapit by nás přitom nemělo postupn= uvolňování této funkce, jak to má tato americká společnost ve zvyku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář