www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Messenger by se mohl vrátit do hlavní aplikace Facebook

Messenger by se mohl vrátit do hlavní aplikace Facebook
, , aktualita
V minulosti Facebook vydělil ze své aplikace Messenger, pro chatování si tedy uživatelé museli stáhnout samostatnou aplikaci. V současné době ovšem americký gigant testuje novou klienta, která v sobě integruje funkce Messengeru.
K oblíbeným
reklama
V roce 2011 byla vydána samostatná aplikace Messenger, která se o tři roky později stala povinnou pro všechny, kdo chtějí chatovat na svém smartphonu. Tato funkce totiž v roce 2014 zmizela z hlavní aplikace Facebook, což mezi uživateli vzbudilo velkou vlnu nevole. Po pěti letech, kdy si na tuto změnu všichni už dávno zvykli, zvažuje Facebook navrácení chatu do své hlavní aplikace. Zní to jako vtip, ale podle výzkumnice Jane Manchun Wong vývojáři tuto změnu opravdu testují. Vychází přitom z indícií, které se objevily v beta verzi aplikace. To ovšem nemusí znamenat, že se funkce opravdu dočká zveřejnění. Velké společnosti jako Facebook si mohou dovolit vyvíjet některé funkce, které nakonec zahodí.
 
 
Wong ovšem tvrdí, že tato změna by dávala smysl vzhledem k očekávané unifikaci „kecálků“ od Facebooku – Messenger, Instagram a WhatsApp. Měly by sice zůstat jako samostatné aplikace, ale se stejnou základní architekturou a end-to-end šifrováním pro dokonalejší zabezpečení zpráv. Na projektu údajně pracují tisíce vývojářů a hotov by mohl být koncem letošního nebo začátkem příštího roku. Aplikace Facebook by mohla v budoucnu nabídnout alespoň základní funkce pro chatování, aby si uživatelé nemuseli stahovat samostatný Messenger. Ovšem neobešli by se bez něj, pokud by vyžadovali více než základní funkce.
 
Podle Wong by by obrazovka Chat ěmla nabídnout opravdu jen tu nejzákladnější textovou komunikaci. Ano, dokonce i bez možnosti posílání fotek a videí, reakcí na zprávy nebo možnosti videohovorů. Facebook na tento objev reagoval prohlášením, že opravdu testuje způsoby, jak vylepšit zážitek z chatování v aplikaci Facebook. Messenger ovšem zůstane samostatnou, na funkce bohatou aplikací s více než miliardou uživatelů po celém světě. Zatím není jasné, kdy začne Facebook veřejně testovat tuto novinku mezi uživateli. Stát by se tak mohlo v následujících týdnech nebo měsících, překvapit by nás přitom nemělo postupn= uvolňování této funkce, jak to má tato americká společnost ve zvyku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala