www.svetmobilne.cz
>
>
>

Waymo spustí autonomní taxislužbu už v prosinci

Waymo spustí autonomní taxislužbu už v prosinci
, , aktualita
Tak a je to tady. Autonomní vozy se dostávají z testovacího prostředí do reálných komerčních projektů. Už v příštím měsíci by totiž Waymo mělo spustit placenou komerční taxislužbu využívající autonomních vozů.
reklama
Autonomní vozy sice brázdí ulice měst už pár let, dosud však šlo o nejrůznější demonstrace nebo testovací provoz. To se však ještě před koncem tohoto roku změní, alespoň to tak tvrdí server Bloomberg. Waymo si je podle této zprávy už natolik jisto svými vozy, že chce spustit skutečnou taxislužbu využívající autonomní vozy Chrysler Pacifica Hybrid ještě v tomto roce (později přibudou i vozy Jaguar I-PACE, kterých si Waymo objednalo 20 tisíc kusů) . Konkrétně by se tak mělo stát v prosinci v ulicích města Phoenix. Stejně jako v případě testovacího projektu, i tentokrát bude služba vyhrazena jen omezenému počtu lidí v programu (spousta z nich přejde z toho nynějšího testovacího, netýká se to ale všech). Současný program zahrnuje asi 400 rodin.
 
Waymo Chrysler Pacifica Hybrid
 
Za jízdy se tak nyní už bude platit a půjde tedy o stejný model jako u služeb typu Uber nebo Lyft. Zatímco ze začátku budou ještě většinou k dispozici záložní řidiči, jejich frekvence se bude postupně snižovat podle zájmu. Přeci jen jsou si lidé jistější, když je v autě ještě záložní řidič, který by v případě nutnosti měl zasáhnout. Jaké bude jízdné, to se zatím neví, dá se ale čekat, že bude mířit do sfér, které si účtují služby jako výše zmíněný Uber. Poněvadž postupně nebudou využíváni lidští řidiči, dá se předpokládat mírné zlevňování jízdného.
 
Nová služba dostane jiné jméno, nebude tedy provozována s logem společnosti Waymo. Jak se ale bude jmenovat, to zatím nevíme, Waymo toto jméno tají. Pokud jde o komerční jízdy, zde už pasažéři nebudou pod NDA, tedy budou moci konečně hovořit o autonomních jízdách, což dosud nesměli. Podobné služby chtějí spustit i další automobilky a jiné společnosti. V příštím roce půjde např. o GM a relativně brzy by to měl spustit i Volkswagen, Tesla nebo Daimler (Mercedes-Benz). Další takovou je již zmíněný Uber.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik