www.svetmobilne.cz
>
>
>

Waymo spustí autonomní taxislužbu už v prosinci

Waymo spustí autonomní taxislužbu už v prosinci
, , aktualita
Tak a je to tady. Autonomní vozy se dostávají z testovacího prostředí do reálných komerčních projektů. Už v příštím měsíci by totiž Waymo mělo spustit placenou komerční taxislužbu využívající autonomních vozů.
K oblíbeným
reklama
Autonomní vozy sice brázdí ulice měst už pár let, dosud však šlo o nejrůznější demonstrace nebo testovací provoz. To se však ještě před koncem tohoto roku změní, alespoň to tak tvrdí server Bloomberg. Waymo si je podle této zprávy už natolik jisto svými vozy, že chce spustit skutečnou taxislužbu využívající autonomní vozy Chrysler Pacifica Hybrid ještě v tomto roce (později přibudou i vozy Jaguar I-PACE, kterých si Waymo objednalo 20 tisíc kusů) . Konkrétně by se tak mělo stát v prosinci v ulicích města Phoenix. Stejně jako v případě testovacího projektu, i tentokrát bude služba vyhrazena jen omezenému počtu lidí v programu (spousta z nich přejde z toho nynějšího testovacího, netýká se to ale všech). Současný program zahrnuje asi 400 rodin.
 
Waymo Chrysler Pacifica Hybrid
 
Za jízdy se tak nyní už bude platit a půjde tedy o stejný model jako u služeb typu Uber nebo Lyft. Zatímco ze začátku budou ještě většinou k dispozici záložní řidiči, jejich frekvence se bude postupně snižovat podle zájmu. Přeci jen jsou si lidé jistější, když je v autě ještě záložní řidič, který by v případě nutnosti měl zasáhnout. Jaké bude jízdné, to se zatím neví, dá se ale čekat, že bude mířit do sfér, které si účtují služby jako výše zmíněný Uber. Poněvadž postupně nebudou využíváni lidští řidiči, dá se předpokládat mírné zlevňování jízdného.
 
Nová služba dostane jiné jméno, nebude tedy provozována s logem společnosti Waymo. Jak se ale bude jmenovat, to zatím nevíme, Waymo toto jméno tají. Pokud jde o komerční jízdy, zde už pasažéři nebudou pod NDA, tedy budou moci konečně hovořit o autonomních jízdách, což dosud nesměli. Podobné služby chtějí spustit i další automobilky a jiné společnosti. V příštím roce půjde např. o GM a relativně brzy by to měl spustit i Volkswagen, Tesla nebo Daimler (Mercedes-Benz). Další takovou je již zmíněný Uber.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chrome pro Android získává režim Lite, nahrazuje Spořič dat Chrome pro Android získává režim Lite, nahrazuje Spořič dat
Google nahrazuje ve svém mobilním prohlížeči Chrome funkci Spořič dat novým režimem Lite, který se nyní objevil ve verzi pro Android. A nejedná se pouze o změnu názvu, kromě nižší spotřeby dat by měl přispět třeba k rychlejšímu načítání stránek.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Muskovi to opět nevyšlo, Tesla je znovu ve ztrátě Muskovi to opět nevyšlo, Tesla je znovu ve ztrátě
Všichni víme, že splnění slibů Elona Muska na sebe obvykle nechává déle čekat. Jak ukázaly včera zveřejněné finanční výsledky Tesly, o trvalé ziskové společnosti to platí také. Po několika úspěších tu máme opět ztrátu. A ne malou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik