www.svetmobilne.cz
>
>
>

Waymo spustí autonomní taxislužbu už v prosinci

Waymo spustí autonomní taxislužbu už v prosinci
, , aktualita
Tak a je to tady. Autonomní vozy se dostávají z testovacího prostředí do reálných komerčních projektů. Už v příštím měsíci by totiž Waymo mělo spustit placenou komerční taxislužbu využívající autonomních vozů.
reklama
Autonomní vozy sice brázdí ulice měst už pár let, dosud však šlo o nejrůznější demonstrace nebo testovací provoz. To se však ještě před koncem tohoto roku změní, alespoň to tak tvrdí server Bloomberg. Waymo si je podle této zprávy už natolik jisto svými vozy, že chce spustit skutečnou taxislužbu využívající autonomní vozy Chrysler Pacifica Hybrid ještě v tomto roce (později přibudou i vozy Jaguar I-PACE, kterých si Waymo objednalo 20 tisíc kusů) . Konkrétně by se tak mělo stát v prosinci v ulicích města Phoenix. Stejně jako v případě testovacího projektu, i tentokrát bude služba vyhrazena jen omezenému počtu lidí v programu (spousta z nich přejde z toho nynějšího testovacího, netýká se to ale všech). Současný program zahrnuje asi 400 rodin.
 
Waymo Chrysler Pacifica Hybrid
 
Za jízdy se tak nyní už bude platit a půjde tedy o stejný model jako u služeb typu Uber nebo Lyft. Zatímco ze začátku budou ještě většinou k dispozici záložní řidiči, jejich frekvence se bude postupně snižovat podle zájmu. Přeci jen jsou si lidé jistější, když je v autě ještě záložní řidič, který by v případě nutnosti měl zasáhnout. Jaké bude jízdné, to se zatím neví, dá se ale čekat, že bude mířit do sfér, které si účtují služby jako výše zmíněný Uber. Poněvadž postupně nebudou využíváni lidští řidiči, dá se předpokládat mírné zlevňování jízdného.
 
Nová služba dostane jiné jméno, nebude tedy provozována s logem společnosti Waymo. Jak se ale bude jmenovat, to zatím nevíme, Waymo toto jméno tají. Pokud jde o komerční jízdy, zde už pasažéři nebudou pod NDA, tedy budou moci konečně hovořit o autonomních jízdách, což dosud nesměli. Podobné služby chtějí spustit i další automobilky a jiné společnosti. V příštím roce půjde např. o GM a relativně brzy by to měl spustit i Volkswagen, Tesla nebo Daimler (Mercedes-Benz). Další takovou je již zmíněný Uber.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu
V čínské databázi TENAA byl spatřen dosud nepředstavený smartphone od Xiaomi. A nejspíš půjde o Redmi 7 Pro, které by mělo být vybaveno displejem s kapkovitým výřezem a duálním fotoaparátem na zádech.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855 Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855
Lenovo představilo očekávaný smartphone střední třídy Z5s vybavený třemi zadními fotoaparáty. Ještě více pozornosti ovšem získal vysouvací model Z5 Pro GT, který jako první na světě využívá Snapdragon 855 a až 12GB RAM.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem
Čínská automobilka Nio představila nové SUV ES6, které je menším bratříčkem modelu ES8. Přichází i ve variantě s velkým 84kWh akumulátorem, který by v některých verzích měl poslat dojezd i přes 500 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před softwarem i hardwarem společností Huawei a ZTE. Vadí mu především provázanost s čínskou vládou, která by produkty mohla zneužívat ve svůj prospěch.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake
Lenovo začalo s omlazováním svých pracovních notebooků pro rok 2019. Jako první byly představeny modely ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, které dostaly osmou generaci procesorů Intel Core.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik