www.svetmobilne.cz
>
>
>

Waymo spustí autonomní taxislužbu už v prosinci

Waymo spustí autonomní taxislužbu už v prosinci
, , aktualita
Tak a je to tady. Autonomní vozy se dostávají z testovacího prostředí do reálných komerčních projektů. Už v příštím měsíci by totiž Waymo mělo spustit placenou komerční taxislužbu využívající autonomních vozů.
K oblíbeným
reklama
Autonomní vozy sice brázdí ulice měst už pár let, dosud však šlo o nejrůznější demonstrace nebo testovací provoz. To se však ještě před koncem tohoto roku změní, alespoň to tak tvrdí server Bloomberg. Waymo si je podle této zprávy už natolik jisto svými vozy, že chce spustit skutečnou taxislužbu využívající autonomní vozy Chrysler Pacifica Hybrid ještě v tomto roce (později přibudou i vozy Jaguar I-PACE, kterých si Waymo objednalo 20 tisíc kusů) . Konkrétně by se tak mělo stát v prosinci v ulicích města Phoenix. Stejně jako v případě testovacího projektu, i tentokrát bude služba vyhrazena jen omezenému počtu lidí v programu (spousta z nich přejde z toho nynějšího testovacího, netýká se to ale všech). Současný program zahrnuje asi 400 rodin.
 
Waymo Chrysler Pacifica Hybrid
 
Za jízdy se tak nyní už bude platit a půjde tedy o stejný model jako u služeb typu Uber nebo Lyft. Zatímco ze začátku budou ještě většinou k dispozici záložní řidiči, jejich frekvence se bude postupně snižovat podle zájmu. Přeci jen jsou si lidé jistější, když je v autě ještě záložní řidič, který by v případě nutnosti měl zasáhnout. Jaké bude jízdné, to se zatím neví, dá se ale čekat, že bude mířit do sfér, které si účtují služby jako výše zmíněný Uber. Poněvadž postupně nebudou využíváni lidští řidiči, dá se předpokládat mírné zlevňování jízdného.
 
Nová služba dostane jiné jméno, nebude tedy provozována s logem společnosti Waymo. Jak se ale bude jmenovat, to zatím nevíme, Waymo toto jméno tají. Pokud jde o komerční jízdy, zde už pasažéři nebudou pod NDA, tedy budou moci konečně hovořit o autonomních jízdách, což dosud nesměli. Podobné služby chtějí spustit i další automobilky a jiné společnosti. V příštím roce půjde např. o GM a relativně brzy by to měl spustit i Volkswagen, Tesla nebo Daimler (Mercedes-Benz). Další takovou je již zmíněný Uber.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala