Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech

26.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Essential Inc, kterou založil Andy Rubin, se potýká s finančními problémy. Z uniklého interního e-mailu je patrné, že vyloučena není akvizice. Podle spekulací byl navíc možná zrušen připravovaný smartphone.
Před rokem byl za velké pozornosti médií představen Essential Phone, první a zatím jediný smartphone nové značky Andyho Rubina. Zajímavá nebyla jen samotná osoba spolutvůrce Androidu a dlouholetého vysokého zaměstnance Googlu, která za společností Essential Inc. stojí, ale také samotný smartphone. Jednalo se o první model s výřezem displeje, Apple svůj iPhone X představil o více než tři měsíce později. Úspěch se ovšem nedostavil, ani přes výrazné slevy nebo představení nových barevných variant nedosáhl Essential Phone PH-1 výraznějších prodejních úspěchů. Podle posledních údajů bylo prodáno jen něco přes 150 tisíc smartphonů, což může být také vina omezené regionální dostupnosti.
 
 
Tento týden přinesl server Bloomberg spekulaci, že společnost předčasně ukončila vývoj svého druhého smartphonu, který známe pod interním označením PH-2. Podle stejného zdroje Essential Inc. hledá kupce, který by získal také všechny patenty, budoucí produktové porfolio a nejspíš také všechny zaměstnance, kteří do nově vzniklé společnosti přišli také z Googlu či Applu. V současné době by měl existovat minimálně jeden vážný zájemce, který by mohl koupit Essential Inc.
 
O pár hodin později ovšem na internet unikl interní e-mail od Andyho Rubina, který byl zaslán zaměstnancům. V něm se dozvídáme, že společnost vyjednává s bankami ohledně získání peněz a vyloučena není ni akvizice. Šéf Essential Inc. zároveň ujišťuje, že nedojde ke zrušení firmy, ale zároveň podle něj nikdo neví, co by bylo nejlepším řešením. Ke spekulaci Bloombergu dodává, že publicita v tomto ohledu zhoršuje vyjednávací pozici společnosti.
 
Andy Rubin se na Twitteru vyjádřil k budoucím zařízením této značky: „Vždy máme ve vývoji více produktů a obětujeme některé ve prospěch těch, o kterých si myslíme, že budou větší hity. Veškeré naše úsilí směřujeme k našim budoucím produktům, které změní trh, a zahrnují mobilní i domácí produkty.“
 


reklama