www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD

Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
, , aktualita
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
K oblíbeným
reklama
Ne vždy jsou nové produkty ve všem lepší než staré. Týká se to např. i notebooků MacBook Air, které byly nedávno představeny. Ty dostaly modernější procesory Intel 8, generace a 13,3" True Tone displej s rozlišením 2560x1600 pixelů. První testy ale ukazují, že došlo i ke zhoršení. Jejich SSD disky jsou totiž pomalejší než u předchozí generace. Např. u 256GB varianty testy ukazují, že rychlost čtení klesla z 2,0 GB/s na 1,3 GB/s. Na druhou stranu se lehce zvýšil zápis z 920 na 1000 MB/s.
 
Apple MacBook Air
 
Další testy (tentokrát na 128GB variantách) také ukázaly, že se rychlost zápisu nijak výrazně nezměnila (nadále kolem 500 MB/s), ale rychlost čtení klesla. V tomto případě z 1,7 na 1,2 GB/s. Nyní je otázkou, zda nová SSD nemají silné stránky v jiných oblastech (např. v IOPS, které jsou pro běh systému neméně tak důležité, ne-li důležitější než maximální přenosové rychlosti).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG představuje vyšší low-end K40S a K50S LG představuje vyšší low-end K40S a K50S
Společnost LG představuje dvě novinky do vyššího low-endu, resp. nižšího mainstreamu. Jde o modely K40S a K50S s velkým 6,1”, resp. 6,5” FullVision HD+ displejem a nově i širokoúhlým fotoaparátem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil
Uvedení nových iPhonů se blíží a s tím se začíná i objevovat více a více informací o nich. Např. to vypadá, že by nové telefony mohly přijít s podporou Apple Pencil, patrně ale v nějaké menší variantě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 % Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %
Vývoj lithiových akumulátorů jde pořád kupředu a hustota energie se sice pomalu, ale stále zvyšuje. Ukazuje to i Chevrolet, kterému se díky novým poznatkům podařilo zvýšit dojezd elektromobilu Bolt o 9 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti
Většina testování autonomních vozidel probíhá v Arizoně, kde je skoro pořád slunečno. Waymo chce ale posunout laťku trochu výš a chce zjistit, co se stane, když začne pořádně pršet. Míří tedy na Floridu za hurikány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dell XPS 13 dostává procesory Comet Lake Dell XPS 13 dostává procesory Comet Lake
Společnost Dell aktualizovala svůj populární výkonný notebook XPS 13. Ten dostává nové procesory Intel Comet Lake včetně možnosti si objednat model s procesorem Core i7-10710U, který má 6 jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala