www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD

Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
, , aktualita
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
K oblíbeným
reklama
Ne vždy jsou nové produkty ve všem lepší než staré. Týká se to např. i notebooků MacBook Air, které byly nedávno představeny. Ty dostaly modernější procesory Intel 8, generace a 13,3" True Tone displej s rozlišením 2560x1600 pixelů. První testy ale ukazují, že došlo i ke zhoršení. Jejich SSD disky jsou totiž pomalejší než u předchozí generace. Např. u 256GB varianty testy ukazují, že rychlost čtení klesla z 2,0 GB/s na 1,3 GB/s. Na druhou stranu se lehce zvýšil zápis z 920 na 1000 MB/s.
 
Apple MacBook Air
 
Další testy (tentokrát na 128GB variantách) také ukázaly, že se rychlost zápisu nijak výrazně nezměnila (nadále kolem 500 MB/s), ale rychlost čtení klesla. V tomto případě z 1,7 na 1,2 GB/s. Nyní je otázkou, zda nová SSD nemají silné stránky v jiných oblastech (např. v IOPS, které jsou pro běh systému neméně tak důležité, ne-li důležitější než maximální přenosové rychlosti).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře