www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD

Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
, , aktualita
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
K oblíbeným
reklama
Ne vždy jsou nové produkty ve všem lepší než staré. Týká se to např. i notebooků MacBook Air, které byly nedávno představeny. Ty dostaly modernější procesory Intel 8, generace a 13,3" True Tone displej s rozlišením 2560x1600 pixelů. První testy ale ukazují, že došlo i ke zhoršení. Jejich SSD disky jsou totiž pomalejší než u předchozí generace. Např. u 256GB varianty testy ukazují, že rychlost čtení klesla z 2,0 GB/s na 1,3 GB/s. Na druhou stranu se lehce zvýšil zápis z 920 na 1000 MB/s.
 
Apple MacBook Air
 
Další testy (tentokrát na 128GB variantách) také ukázaly, že se rychlost zápisu nijak výrazně nezměnila (nadále kolem 500 MB/s), ale rychlost čtení klesla. V tomto případě z 1,7 na 1,2 GB/s. Nyní je otázkou, zda nová SSD nemají silné stránky v jiných oblastech (např. v IOPS, které jsou pro běh systému neméně tak důležité, ne-li důležitější než maximální přenosové rychlosti).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala