Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

13" Apple MacBook Pro má Touch Bar, 12" MacBook mizí

11.7.2019, Milan Šurkala, aktualita
Apple inovoval nabídku svých notebooků MacBook. 13" verze Pro dostaly Touch Bar i výkonnější procesory, zlepšeny byly i MacBooky Air, jejich starší verze vypuštěny a zmizel i základní 12" MacBook.
Společnost Apple se rozhodla trochu osvěžit svou nabídku notebooků MacBook. V nejvyšší třídě MacBooků Pro se změny odehrály u malé 13" varianty. Ta dostala stejně jako větší verze Touch Bar a True Tone displej. Nechybí ani bezpečnostní čip T2 a zapracovalo se také na výkonu. Dvoujádrový základ Intelu 7.generace je minulostí, nyní nabídka začíná na čtyřjádru Core i5 8. generace s taktem 1,4 GHz (Turbo 3,9 GHz). K tomu dostanete 8 GB LPDDR3 s taktem 2133 MHz a maličké 128GB úložiště. Nechybí pak dvojice portů Thunderbolt 3. U nás činí startovací cena 38.990 Kč s DPH.
 
Apple MacBook Pro 13
 
MacBook Air nyní dostává i procesory Coffee Lake, přičemž základem je zde dvoujádrové Core i5 8. generace s frekvencí 1,6 GHz (Turbo 3,6 GHz). I zde je vylepšením použití True Tone displeje, jinak je většina věcí při starém. Počítejte se dvěma Thunderbolt 3 porty a stejně jako i u verze Pro bohužel také s problematickou motýlkovou klávesnicí 3. generace. Potěší lehké snížení ceny a základní MacBook Air s 8GB DDR3 pamětí a 128GB SSD úložištěm seženete za 32.990 Kč s DPH.
 
Apple MacBook Air
 
Výsledkem je, že z nabídky tak zmizely MacBooky Air, které neměly displeje Retina a podobný osud postihl i 12" MacBook. Ten nebyl o nic levnější, měl nižší výkon a nechvalně proslulý jediný port USB-C, který sloužil snad úplně ke všemu a "pomohl" Applu k výsměchu ohledně potřeby redukcí na "každou blbost".
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama