Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VW Touareg dostává V8 TDI, na 100 km/h pod 5 sekund

28.2.2019, Milan Šurkala, aktualita
Velké SUV Volkswagen Touareg dostalo nový naftový motor V8 TDI. Osmiválcová novinka nabídne 421 koní a na stovce se ocitne za méně než 5 sekund. Samozřejmostí bude i několik moderních asistentů.
Nová generace velkého SUV Volkswagen Touareg se představila zhruba před rokem a už tehdy slíbila příchod velkého naftového osmiválce. Tak se nyní i děje a automobilka oficiálně oznámila uvedení tohoto modelu. Pod kapotou má obrovský osmiválec 4.0 V8 TDI s výkonem 310 kW (421 koní) od 3500 do 5000 ot./min. Motor tak nabízí možnost točit nezvykle vysoké otáčky (na naftový motor). Zajímavý je ale především točivý moment, který nabízí monstrózních 900 Nm, a to už od 1000 ot./min. Tato hodnota je pak dostupná až do 3250 ot./min a ještě v 5000 otáčkách na vás čeká přes 610 Nm.
 
VW Touareg V8 TDI
 
Není divu, že je toto SUV i navzdory svým rozměrům a hmotnosti pekelně rychlé. V rozletu ho ve 250 km/h zastaví omezovač a na 100 km/h se dle výrobce ocitne za pouhých 4,9 sekundy. Přitom má splňovat i novou emisní normu EURO-6d-TEMP. Už ve standardu si budete moci vybrat mezi designovými balíčky interiéru Atmosphere nebo Elegance, které jsou u verzí s motory V6 za příplatek. Atmosphere uvnitř využívá dřevěné prvky, Elegance naopak spíše kovové.  Nechybí ani možnost objednat si sportovní balíček R-Line. U všech verzí V8 TDI najdete i sportovní ocelové pedály.
 
Touareg V8 TDI má ve standardu vzduchové odpružení 4-Corner a 19" kola Tirano s pneumatikami 255/55 R19 místo 18" ráfků u slabších variant. Interiér je ve znamení Innovision Cockpit s 12" digitálním přístrojovým štítem a obří 15" obrazovkou infotainment systému Discover Premium. Nechybí ani spousta asistentů jako Night Vision (detekce lidí a zvířat v noci pomocí termální kamery), Traffic Jam and Roadwork Lane Assist (asistent pro jízdu v zácpě a silničních uzavírkách do rychlosti 60 km/h i s automatickým řízením), Front Cross Traffic Assist, LED světla IQ.Light a zajímavostí je také aktivní řízení všech čtyř kol, díky čemuž je Touareg i hodně obratný. Prodej vozu začne v květnu letošního roku.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama