Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nový VW Touareg dostane termokameru, V8 i hybrid

24.3.2018, Milan Šurkala, aktualita
Třetí generace luxusního SUV Volkswagen Touareg přinese několik prvků autonomních asistentů, bude mít natáčení všech čtyř kol a dokonce zde bude i termokamera. Těšit se můžete na V6, V8 i hybridní verzi.
Automobilka Volkswagen představila třetí generaci svého luxusního SUV, model Touareg. Předchozích dvou generací se vyrobilo téměř milion kusů, a protože je Čína nyní pro automobilku největším trhem, byla novinka představena právě tam. Design nového modelu nechť si každý zhodnotí sám, osobně mi přijde být z některých úhlů poněkud usedlým, a to i na Volkswagen.
 
Volkswagen Touareg bílý
 
klikněte pro zvětšení
 
Nabídka začne s naftovými motory TDI V6 o výkonu 170 kW (231 koní) nebo 210 kW (286 koní). Podle konkrétních trhů pak bude motorová paleta různě rozšiřována a někteří se tak dočkají přeplňovaného benzinového motoru TSI V6 s vysokým výkonem 250 kW (340 koní) a dokonce i naftového osmiválce V8 o maximálním výkonu 310 kW (421 koní). Čína se jako první dočká i hybridní verze s kombinovaným výkonem 270 kW (367 koní). Datum uvedení v Evropě zatím ještě nebylo rozhodnuto.
 
Volkswagen Touareg motor
 
klikněte pro zvětšení
 
Uvnitř najdete velkou 12" obrazovku (Digital Cockpit), případně ještě větší 15" infotainment systém (Discover Premium). Celé auto bude dávat důraz na personalizaci,vozidlo se tedy bude přizpůsobovat posádce a ne naopak. Řidiči si tak mohou vytvořit oblíbená nastavení ovládání podle svého uvážení a chuti.
 
Volkswagen Touareg interiér vepředu
 
klikněte pro zvětšení
 
Samozřejmostí bude i spousta moderních technologií jako např. Night Vision. Pomocí termokamery tak Touareg může detekovat lidi a zvířata v noci a upozornit na ně. Nechybí ani asistent řízení v uzavírkách (Roadwork Lane Assist) pro bezpečné navigování a přizpůsobování rychlosti až do 60 km/h.
 
Volkswagen Touareg modrý
 
klikněte pro zvětšení
 
Zajímavostí je jistě řízení všech čtyř kol, díky čemuž by auto mělo být značně obratnější. Najdete zde i nové stabilizátory náprav a IQ.Light LED maticová světla. Ta pomocí kamery upravují svícení dálkovými světly tak, aby řidiči protijedoucích vozů nebyli oslnění. Dostalo se dokonce i na head-up displej na čelním skle.
 
Volkswagen Touareg zadní sedadla
 
klikněte pro zvětšení
 
Novinka je o trochu delší a širší, potěší pak také zvětšený zavazadlový prostor, jehož objem vzrostl z 697 na 810 litrů. Ten může být chráněn před pohledy okolo jdoucích elektricky ovládaným krytem. V konstrukci karoserie se ze 48 % použil hliník, na zbývajících 52 % pak připadla ocel. I díky tomu je nový model o 106 kilogramů lehčí než předchůdce.
 
Volkswagen Touareg zavazadlový prostor
 
klikněte pro zvětšení
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama