Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge

11.12.2018, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka Volkswagen chystá spoustu nových elektrických modelů řady I.D. a mezi nimi by se mělo objevit i nové sedmimístné SUV I.D. Lounge. To by mělo být jedním ze tří nových elektrických SUV představených do roku 2022.
Volkswagen si připravuje velkou elektrickou ofenzívu, jejíž součástí budou jak elektrické verze klasických vozů, tak i čistě elektrické vozy řady I.D. Už víme, že se představí dvě varianty SUV I.D. Crozz (viz obrázek), nicméně do roku 2022 si Volkswagen chystá rovnou tři SUV modely (první I.D. Crozz se objeví v roce 2021, sportovnější s karosérii ve stylu kupé pak v roce 2022). Tím dalším bude I.D. Lounge. U něj zatím nevíme, jak bude vypadat, nicméně hovoří se o tom, že by mělo jít o sedmimístný vůz, který by měl jít do prodeje v roce 2021.
 
VW I.D. Crozz
 
menší Volkswagen I.D. Crozz
 
Bude postaven na platformě MEB, kterou má i dodávka a mikrobus I.D. Buzz. S ním by měl sdílet i pohonné ústrojí. Těšit se tak můžeme na dvojici elektromotorů, kde se každý bude starat o jednu nápravu. Celkový výkon soustavy by měl dosahovat 275 kW, přičemž každý motor samostatně by měl být schopen vyvinout maximálně 150 kW. Hovoří se také o 111kWh akumulátoru, jenž by měl zajistit akční rádius okolo 600 km dle nerealistického NEDC cyklu (v reálu odhadem tak do 500 km). Tato novinka by chtěla cílit na Teslu Model X.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama